Connect with Us

A jeni gati? Në këtë qytet do të hapet pishina më e thellë në botë

Kuriozitete

A jeni gati? Në këtë qytet do të hapet pishina më e thellë në botë

Publikuar

-

A jeni guximtarë apo frikacakë? Nëse guxoni atëherë ëndrra juaj u plotësua. DeepSpot, në qytetin qendror polak të Mszczonów, i cili është rreth 40 kilometra nga kryeqyteti i Varshavës, do të hapë dyert për publikun në vjeshtë, për pishinën më te thellë në botë, me një vëllim të ujit të barabartë me 27 pishina normale dhe premton një thellësi të mahnitshme prej 45 metrash.

LEXO EDHE:  As Dibra as Kukësi/Zbuloni qytetin shqiptar që kryeson për dhunën ndaj grave

Kjo do të thotë se do të jetë pesë metra më e thellë se mbajtësja aktuale e rekordit botëror, që ndodhet në qytetin verior të Italisë të Montegrotto Terme.

Thuhet gjithashtu se për të mbushur DeepSpot, do të përdoren rreth tetë mijë metra kub ujë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Fotot-Investigimi gjatë pandemisë/ Sa të pastër janë hotelet? Gazetarët shokohen nga ajo që gjejnë

Publikuar

-

Nga

Pandemia e koronavirusit na ka mësuar se pastërtia dhe higjena është tepër thelbësore për të shmangur infektimin.

Vendet si hotelet duhet të marrin seriozisht situatën e Covid-19 dhe pastërtinë, duke marrë parasyshse jeta e njerëzve varen nga kjo.
Një emision televiziv në SHBA bëri një investigim në hotel për të parë nëse ndërrohen çarçafët apo jo.

LEXO EDHE:  Mbytet në pishinë turisti polak

LEXO EDHE:  Ky është qyteti i vetëm në botë pa makina

Ata stampuan logot e tyre që mundtë shiheshin vetëm në dritën ultra violet. Por sipas investigimit pastërtia në disa hotele mungonte dhe kur u kthyen çarçafët nuk ishin zëvendësuar apo larë. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Publikuar

-

Nga

Foto-E rrallë/ Aeroplani i vjetër shndërrohet në një shtëpizë fantastike për pushime

Një aeroplan që në shikim të parë mund të mos duket vendi ideal për pushime, por me disa ndryshime, mund të bëhet një suitë e mrekullueshme për muaj mjalti.

Sipas mediave të huaja,një aeroplan i viteve 50-ta, nga Electric Canberra, u shndërrua në një shtëpizë komode për dy persona, me pamje të mrekullueshme në fshatin Somerset.

Vila quhet “The Sky Cabin”, dhe është vendi i përsosur për një ëeekend romantik.
Pronari i kabinës, Dan Harring, e bleu pjesën e përparme të aeroplanit në Bristol në vitin 2018.

LEXO EDHE:  Ky është qyteti i vetëm në botë pa makina

LEXO EDHE:  Panik në Australi/ Jeta e 1.5 milionë njerëzve është në rrezik

Në hyrje të vilës, është një zonë e shtruar me një tavolinë dhe karrige, të cilat janë të pozicionuara në mënyrë të përsosur për të parë perëndimin e diellit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Publikuar

-

Nga

Të shtrirë në mes të rrugës gjysmë të zhveshur/ Britanikët shfrenohen 3 muaj pas karantinës

Pas 3 muajsh karantinë, britanikët i kanë thyer të gjitha rregullat duke përfunduar në rrugët e qytetit gjysmë të zhveshur dhe të dehur.

Britania i është rikthyer normalitetit duke bërë që shumë të rinj të rinisin të frekuentojnë pubet dhe restorantet deri në orët e vona.

Pamjet e publikuara nga mediat e huaja tregojnë se të rinjtë kanë bërë nëj jetë të shfrenuar, ku shumica e vajzave shihen të shtrira në mes të rrugës nga pirja e tepërt e alkoolit.

LEXO EDHE:  Plagosje me armë zjarri në Laç/ Niset me urgjencë drejt Tiranës një person

LEXO EDHE:  Rasti i tretë brenda 24 orëve/ Digjet një tjetër automjet në Fier

Forcat e policisë kanë kryer arrestime dhe siç do t’i shihni në fotot e mëposhtme, po ndihmojnë disa prej të rinjve të cilët janë në gjendje të keqe për shkak të alkoolit./CNA.al

LEXO TE PLOTE