Connect with Us

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Fashion

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Publikuar

-

Është pikërisht koha për të eksperimentuar me makijazhin muajt e ardhshëm, por më parë iu japin disa ide brilante.

Nga pluhurat e syve te rimeli apo buzëkuqi, asgjë nuk është e zakonshme në trendet e makijazhit të pranverës 2019.

1.Makijazhi i syve me ngjyrat e ylberit

2.Peneli i guximshëm

3.Makijzhi njëngjyrësh

4.Fytyra me shumë shkëlqim

5.Rimeli me ngjyra

6.Buzëkuqët neon

7.Makijazhi shkëlqyes

8.Shkëlqimi bronz në të artë

9.Makijazhi rozë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT-Goca bëhuni gati! Si të dukeni më seksi gjatë këtij sezoni

Publikuar

-

Nga

FOTOT-Goca bëhuni gati! Si të dukeni më seksi gjatë këtij sezoni

Sezoni i verës vjen me një larmishmëri ngjyrash dhe stilesh për vajzat që gjithmonë duan të duken seksi dhe stil.

Këtë sezon reçipetat do të kryjnë dy funksione, edhe si reçipeta edhe si bluzë. Po, po. Mund të vishni një kostum pantallona xhaketê, fustan me dekolte të hapur, fund me këmishë apo çfarêdo tjetër, por këtë verë do të keni parasysh që crop top apo reçipeta të marrë vëmendjen e duhur.

LEXO EDHE:  Japoni, pranverë me reshje dëbore

LEXO EDHE:  Gjashtë trendet e bukurisë që duhet ti provoni këtë vjeshtë

Ja disa modele që sugjerohen nga krijuesit e stilit. Shihni në galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Modelet dhe ngjyrat më trendi të momentit/ Vajzat më të famshme të ekranit tregojnë se çfarë duhet të veshim këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Modelet dhe ngjyra më trendi të momentit/ Vajzat më të famshme të ekranit tregojnë se çfarë duhet të veshim këtë sezon

Sezoni i verës ka mbushur plot rrjetet sociale me foto të vajzave nga plazhi me bikini.

Një larmishmëri e tërë me bikini dhe rroba banjo, vajzat më të njohura të ekranit dhe jo vetëm tregojnë se cilat janë modelet më “In” të momentit.

Teksa i kemi hedhur një vështrim fotove të publikuara në Instagram, ajo që kemi vënë re janë modelet me prerje minimaliste si dhe ngjyrat e ndezura.

LEXO EDHE:  Japoni, pranverë me reshje dëbore

LEXO EDHE:  Trendet e 2019-ës që duhet t’i bëjmë pjesë të gardërobës

Nga modelet, balerinat e deri tek këngëtaret më të njohura shqiptare, ne kemi përzgjedhur fotot e vajzave me bikini të cilat mund t’i shihni në galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTO-8 gabimet që meshkujt bëjnë me veshjet në sezonin e verës/ Ja çfarë duhet të dini

Publikuar

-

Nga

Vera është një kohë e shkëlqyeshme për të eksperimentuar me stilin dhe për të provuar kombinime të reja të modës. Por ndonjëherë, burrat humbasin detaje të vogla, duke prishur tërë pamjen e tyre.

Gjatësia e pantallonave tuaja të shkurtra, stili i këmishës dhe madje edhe çorapet janë të gjitha elemente në dukje të vogla, por të rëndësishme për çdo veshje që duhet të priren nëse dëshironi të dukeni elegant.

LEXO EDHE:  Alergjitë e pranverës – udhëzimi më i mirë për ti mbijetuar ato

LEXO EDHE:  Trendet e 2019-ës që duhet t’i bëjmë pjesë të gardërobës

Bright Side ka gjetur 8 gabime të zakonshme të modës që bëjnë burrat gjatë verës dhe që duhet t’i shmangni.

Zgjedhja e bluzave me mëngë më të shkurtra

Veshja shpesh xhinse

Shmangia e ngjyrave të ndritshme

Zgjedhja e rrobave të ngushta

Zgjedhja e pantallonave të shkurtra me gjatësi të gabuar

Veshja e çorapeve të gjata me pantallona të shkurtra

Ngecja tek xhaketa e dimrit

Duke mos i kushtuar vëmendje të mjaftueshme këpucëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE