Connect with Us

Horoskopi i dashurisë/ Kush do të jenë shenjat më me fat këtë fundjavë?

Life Style

Horoskopi i dashurisë/ Kush do të jenë shenjat më me fat këtë fundjavë?

Publikuar

-

BINJAKËT

Të luash nën çarçafë, për ty është diçka sublime.

DEMI

Marsi të çon drejt një lodhje shumë të këndshme fizike, që vjen si rezultat i fundjavës pasionale me partnerin/en.

UJORI

Hëna e zezë dhe Afërdita ndezin dhe kënaqin këtë fundjavë dëshirat e tua më të ndaluara!

VIRGJËRESHA

Pas paraqitjes tënde të ftohtë, fshihet një dëshirë e zjarrtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Më ka marrë në 2 të natës”/ Ritvana nxjerr  “zbuluar” Argjendin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ritvana dhe Argjendi janë dy prej konkurrentëve më të komentuar të Përputhen.

Që në hyrje, Ritvana dhe Argjendi treguan se ka një tërheqje mes tyre, por duket se “marrëdhënia” e tyre është krisur pasi Argjendi ka shprehur pëlqim dhe për vajza të tjera.

Në punatën e sotme, Ritvana ka treguar se Argjendi e ka marrë në orët e vona për tu takuar dhe mendon se ai po bën një lojë të pisët me të gjtiha konkurrentet.Argjendi më ka marrë në 2 të natës, ka dashur të takohemi. Mendova se atë ditë ka pasur takimin me Mikelën dhe i thashë po për provokim, por nuk u takuam. Mendoj se Argjendi po bën një lojë të pistë, ja kam thënë veçantë, por po ja them dhe këtu. Mban aleanca, do ta ketë mirë me të gjitha. Madje doja dhe ta filmoja nëse do vinte”, rrëfeu Ritvana.

LEXO EDHE:  Nuk rrinë dot pa marrëdhënie intime/ Njihuni me 5 shenjat e horoskopit që nuk “durojnë”

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 Qershor 2021

Ndërkohë Argjendi, ka rrëfyer se ndihej i vetmuar dhe nga njerëzit që njeh këtu në Tiranë është Ritvana dhe prandaj e ka marrë.

Unë e kam marrë, sepse në Tiranë jetoj vetëm dhe po ndihesha i vetmuar. Njerëz jemi, nuk njoh njeri në Tiranë dhe nga ata që njoh Ritvanën e kam shumë xhan “, tha Argjendi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bëni një gjumë të keq gjatë natës?/ Ja zakonet që duhet të shmangni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ndonëse një gjumë i dobët mund të ndikojë në shëndetin tuaj, pamjen dhe cilësinë tuaj të përgjithshme të jetës, 35% e të rriturve flenë më pak se 7 orë në natë. Ndërkohë që shqetësimet dhe stresi mund të të prishin trurin dhe të shtohen netët e trazuara, ka disa zakone të përditshme që mund të punojmë për të fjetur më mirë.

Shmangni ritualet

Në fund të një dite të ngarkuar, e vetmja gjë që ndoshta dëshiron të bësh është që më në fund ta mbash kokën mbi jastëk. Por krijimi i disa ritualeve çlodhëse të mbrëmjes në të vërtetë mund ta ndihmojë trurin tuaj të vendosë një hapësirë midis ditës dhe natës dhe do t’ju ndihmojë të bini në gjumë më shpejt. Rutina e gjumit mund të përfshijë një vakt të lehtë para gjumit, një dush të ngrohtë ose leximin e një libri të mirë. Ritualet e mbrëmjes nuk kanë pse të jenë të komplikuara, thjesht zgjidhni diçka që ju qetëson mendjen, që do t’ju ndihmojë të shmtësoni më lehtë.

Të pish çaj të zi para se të shkosh në shtrat

Çajrat bimore njihen për efektet e tyre qetësuese dhe janë përdorur për të trajtuar pagjumësinë për vite me rradhë. Edhe pse shumë çajra, si kamomili ose livande,mund t’ju ndihmojnë të qetësoheni e madje të përmirësoni cilësinë e gjumit, disa pije punojnë në të kundërtën. Për shembull, çaji i zi është i lartë në kafeinë dhe mund të shkaktojë nervozizëm dhe pagjumësi.Moskonsumimi i mëngjesit

Mëngjesi quhet vakti më i rëndësishëm i ditës për një arsye. Edhe pse mund të mos kesh kohë gjatë orëve të ngarkuara të mëngjesit, të dalësh me nxitim nga dera pa ngrënë, ndikon jo vetëm në peshën dhe aftësinë për t’u përqendruar, por edhe në cilësinë e gjumit. Njerëzit që rregullisht e lënë mëngjesin kanë më shumë të ngjarë të flenë keq dhe të zgjohen duke u ndier të acaruar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 Qershor 2021

LEXO EDHE:  Nuk rrinë dot pa marrëdhënie intime/ Njihuni me 5 shenjat e horoskopit që nuk "durojnë"

Shkuarja në palestër në orët e mbrëmjes

Fiskultura të ndihmon të qetësohesh dhe të heqësh ankthin, i cili, nga ana e vet, do të të përmirësojë gjumin. Por të punosh tepër vonë në ditë mund të bëjë më shumë dëm sesa mirë dhe të bëjë kërdinë në gjumin e mirë të natës. Shkuarja në palestër brenda një ore nga koha e gjumit nuk do të lejojë që temperatura e trupit tuaj të bjerë, duke bërë që ju të hidhni dhe të ktheni gjumin dhe të zgjoheni natën.

Zgjedhja e batanijes së duhur

Ndonëse nuk mund të biem në gjumë pa batanije, zgjedhja e të duhurës është vendimtare për një pushim të mirë. Batanijet e bëra nga poliesteri janë të lehta për t’u larë dhe për t’u kujdesur, por nuk janë zgjedhja më e mirë kur bëhet fjalë për të fjetur më mirë. Poliesteri është një material sintetik, që do të thotë se nuk merr frymë dhe nuk do të lejojë trupin tuaj të rregullojë temperaturën e tij, duke bërë që të ndiheni të nxehtë dhe të djersitur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Shko lëpiju para mbrapa Adës”/ Bruno shpërthen ndaj Mikelës: Nuk ke respekt për gjininë tënde

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në takimin e saj me Brunon, Ada ka treguar për historinë e saj të dashurisë para se të hynte në Përputhen.

Ajo u shpreh se Bruno i jep komoditetin për tu rrëfyer për jetën e saj personale pasi më parë nuk ka dashur ta prekë këtë temë.

Por komenti i Brunos, ka revoltuar Mikelën e cila ka shpërthyer ndaj tij dhe Adës. Bruno i kujton se Mikela vijon të flasë ende me ish të fejuarin dhe kjo ka krijuar shumë tensione mes tyre.

LEXO EDHE:  Ngjyra që ju përfaqëson sipas shenjës tuaj të horoskopit

LEXO EDHE:  Ngjyra që ju përfaqëson sipas shenjës tuaj të horoskopit

Mikela në një moment është shprehur se Bruno shkon nga fryn era dhe tani po i lëpihet nga para dhe pas Adës./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE