Connect with Us

Avokatja Eni Çobani “non gratta” në Tropojë!

Aktualitet

Avokatja Eni Çobani “non gratta” në Tropojë!

Publikuar

-

Disa herë ka vizituar Tropojën për shkak të biznesit të saj të avokatisë Eni Çobani dhe ka reklamuar në profilin e saj në rrjetet sociale mikpritjen dhe respektin që si askush ky qytet rezervon për mysafiret.

Të njëjtën konsideratë ka ndarë edhe në darken e 27 Janarit znj. Çobani deri në mesnatë, kur duke udhëtuar pas një darke “mbretërore” për në qytet ka humbur drejtimin e mjetit duke përfunduar në një humnerë, nga e cila nuk mund të shpëtonte pa ndihmen e Zotit e të punonjësve të gatshëm të policisë.

Moralizuese deri në skaje në ekranin televiziv Eni Çobani duket haptazi se këtë herë neglizhoi e gaboi duke rrezikuar jeten e vet dhe të bashkudhëtares së saj Edita Tahiri.

Ajo udhëtoi për Tropojë me nje automjet me goma vere, sportive, të konsumuara jashtë ç’do logjike edhe për një mot normal si dhe pa zeinxhir, ndërkohë që gjithkush ishte i njohur me motin e ftohtë e me reshje.

Jo vetem kaq por znj.Çobani në momentin e daljes nga rruga duket se ka qënë duke përdorur telefonin e saj c’ka desh e çoi drejt fatalitetit.

Pergjigjet e komenteve te statusi i saj në facebook dekonspirojne dhe shkakun e aksidentit pasi përkojne 100% me kohën e aksidentit.

Fatmiresisht znj.Çobani u përball me një shpejtësi me nxjerrjen nga humnera dhe transportin në spital si dhe me një përkujdesje të veçantë. Por duket se pas shpëtimit ajo ka injoruar gjithcka dhe ka bërë një kallzim penal pranë Prokurorisë Tropojë me arsyetimin e alibine e rreme se shkaku i aksidentit ka qënë gjendja e rënduar e rrugëve.

Megjithëse Çobani disa herë është shenjestruar si mjeshtre e përfitimeve materiale me truke e presione të tilla duket se në Tropojë nuk i shkoj mirë ky lloj falli.

LEXO EDHE:  Aksidenti tragjik në Levan/ Transportohet drejt Tiranës një nga të plagosurit, gjendja e të tjerëve

Kjo sepse megjithë deboren e ngricat e këtij dimri rrugët nacionale në Tropojë kanë qënë non stop jo vetëm të pastruara, por me asnje ndryshim me stinet e ngrohta të vitit.

Kompania Geci sh.p.k dhe nënkontraktorja e saj Florida Shpk me administrator ing.Lulezim Rrahmani për asnje çast jo vetëm nuk kanë neglizhuar, por kane qene shume me korrekt duke tejkaluar per nga cilësia vetë superstradën e Kombit.

Kompania posedon 12 borëpastruese moderne, tre fadroma speciale deri në 32 ton si dhe freza për largimin total të borës. Natyrisht që nuk janë përgjegjësi e kompanisë darkat shoqëruar me verë të kuqe që konsumohen nga përdoruesit e mjeteve dhe as përdorimi e shkrimi në celular në udhëtim e sipër.

Këto fakte që merren vesh me shpejtesi në qytetin e vogel të Bajram Currit kanë bërë që kallëzimin e Eni Çobanit jo vetëm ta përqeshin, por dhe ta quajnë fyerje për faktin se ajo jo vetem u mirëprit, por dhe ju shpëtua jeta me heroizem nga forcat e rendit dhe personeli i spitalit! E gjithë kjo histori duket se përfundon me një non gratta të madhe për të në Tropojë/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Moti merr kthesë të papritur/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Pas një periudhe të gjatë me mot të nxehtë dhe të kthjellët, tashmë erdhi koha që ditët me diell të zëvendësohen nga ditët me mot kryesisht të vranët dhe reshje shiu.

Për ditën e nesërme, Shërbimi Meteorologjik parashikon se vendi do të dominohet përsëri nga moti i kthjellët por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në orët e mesditës të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta mbi relievet e larta malore.Nga dita e Martë deri ditën e Premte pritet të dominojë moti me vranësira mesatare dhe të dendura por nuk do të mungojnë edhe intervalet me kthjellime. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

LEXO EDHE:  Aksident në Gjirokaster/ Humb jetën punonjësi i policisë

LEXO EDHE:  Aksident në Gjirokaster/ Humb jetën punonjësi i policisë

Sasia më e lartë e reshjeve parashikohet përgjatë ultësirës perëndimore, ndërsa në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit reshjet hera-herës me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me breshër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Dy viktima në 24 orë/ Bie nurmi i rasteve të reja me Covid në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Dy viktima në 24 orë/ Bie nurmi i rasteve të reja me Covid në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës raporton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 464 persona të dyshuar me Covid-19, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 61 prej tyre.Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 19 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Deçan 2 raste, dhe me nga një rast komunat Drenas, Malishevë, Obiliq, Podujevë Skenderaj dhe Suharekë.

LEXO EDHE:  Pse u rrëzua anija hapësinore “Challenger”, që i mori jetën 7 astronautëve?

LEXO EDHE:  Aksidenti tragjik në Elbasan/ Makina ku humbi jetën 5-vjeçari, drejtohej nga gjyshja

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 613 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 15.063./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Andi Përmeti takim me fermerët e Dvoranit/ Të zhgënjyer, në kërkim të një ndryshimi rrënjësor!

Publikuar

-

Nga

Deputeti Andi Përmeti ka zhvilluar sot takime me fermerët e Dvoranit.

Sipas Përmetit, fermerët janë të zhgënyer në kërkim të një ndryshimi rrënjësor për meritën e punës së tyre.“Takime me fermeret e Dvoranit, njerez punetor, te bekuar nga natyra dhe klima por te lene ne harrese nga qeveria. Te zhgenjyer, ne kerkim te nje ndryshimi rrenjesor per ti dhene peshen e merituar punes se tyre.
Nevoje imediate per te gjetur dhe vene ne perdorim mekanizma ligjor per te mbrojtur punen e tyre dhe prodhimin vendas”, shkruan Përmeti./CNA.al

LEXO TE PLOTE