Connect with Us

Gazetari Artan Hoxha tregon bandat që sundonin Vlorën

Aktualitet

Gazetari Artan Hoxha tregon bandat që sundonin Vlorën

Publikuar

-

hoxha zbardh planin per protesten

Gazetari Artan Hoxha i qenë prezent në emisionin “Opinion” ka folur rreth bandave  që sundonin Shqipërinë në periudhën e  vitit 97.

Ai ka sqaruar funksionimin e këtyre bandave në qytetin e Vlorës, ku gjendeshin dhe më të mëdhatë në vend, ajo e Zani Caushit, banda e Gaxhait dhe ajo e Kakamit.

Sipas Hoxhës, këto banda shënojnë dhe numrin më të madh të viktimave me plot 74 persona të vdekur.

“Bandat e Vlorës patën numrin më të madh të viktimave dhe përplasjet më të ashpra. Banda e Zanit ka qenë banda më e fortë sepse mori jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Zani Caushi arriti të garantojë ardhjen e kryeministrit italian Romano Prodi në Vlorë. Më pas vinte Berati me bandën e Altin Dardhës. Por bandat e Beratit ndryshonin nga ata të vlorës sepse ato kishin për qëllim trafikimin e drogërave të forta në Zvicër. Ngjarja e 9 korrikut ku u plagos vetë Zani dhe ku ngeli i vrarë dajo i tij edhe një anëtar i bandës. Nga gjithë këto banda sot kemi Zani Caushi është ende në burg së bashku me anëtarët e tjerë të bandës, Ndërsa banda e Gaxhait është ende ekzistente në vlorë pasi ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Vlorë kanë rikthyer edhe një herë në skenë bandën e Gaxhait”,-tha hoxha./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Pranga 17 vjeçarit vlonjat/ Drejtonte mjetin pa leje drejtimi

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Infektohet nga COVID-i ylli i filmave indianë bashkë me vajzën 8-vjeçare

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur indiane, Aishëarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya janë prekur nga koronavirusi. Ato kryen testimin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar me Covid-19.

Sipas CNN, testimi është kryer edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes të cilët kanë rezultuar negativë. Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë së Indisë, Maharashtra Rajesh Tope me një postim në Tëitter.

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 26 kg kanabis/Në pranga poseduesi

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 26 kg kanabis/Në pranga poseduesi

“Aishwarya Rai Bacchan dhe vajza e saj kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19. Ne dëshirojmë që familja Bachchan ta kalojë sa më shpejt këtë situatë dhe i urojmë shërim sa më parë”, shkruhej në postim.

Mumbai vendi ku ajo jeton, është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 persona pozitivë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

31 raste të reja me Covid në Greqi/ 4 u zbuluan gjatë kontrolleve në portat hyrëse të vendit

Publikuar

-

Nga

31 raste të reja me Covid në Greqi/ 4 u zbuluan gjatë kontrolleve në portat hyrëse të vendit

Autoritetet greke njoftojnë për 31 raste të reja me coronavirus, nga të cilat 4 janë identifikuar pas inspektimeve në pikat e hyrjes në vend.

4 raste u zbuluan gjatë kontrolleve të bëra në portat hyrëse të vendit, 3 raste kanë ardhur vullnetarisht për kontroll,6 janë regjistruar në njësinë rajonale të Atikës, 8 në njësinë periferike të Selanikut, 8 në njësinë rajonale të Imathia, 1 në njësinë rajonale të Halkidiki, 6 në njësinë rajonale të Kozan dhe 1 në njësinë rajonale të Kastoria.

LEXO EDHE:  Trupi i pajetë në Vlorë/ Policia identifikon viktimën

LEXO EDHE:  Plagos rëndë me thikë bashkëfshatarin/Arrestohet vlonjati

Fatmirësisht gjatë 24 orëve nuk u shënua asnjë vdekje, ndërkohë që 10 pacientë janë të intubuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kur del vajzë ta lë në prehër”/ Vasili “merakoset” për Ramën: Pandemia kërkon Edin

Publikuar

-

Nga

“Kur del vajze ta lë në prehër”/ Vasili “merakoset” për Ramën” Pandemia kërkon Edin

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama “ka humbur”.

Vasili ngre pyetje se ku ndodhet kryeministri në këtë kohë pandemia teksa thotë se e ka zanat të fshihet.

“Pandemia kërkon Edin!!
Kryeministri i përditshem i pandemisë në FB në TV në Tëiter, ka humbur!
Ku është Edi kryepidemiologu, kryeinfeksionisti dhe kryestatististicieni i pandemisë?
Ku u zhduk kryestrategjisti qe i tregoi vendin OBSH? Ku është tribuni antitestim dhe antimaskë? Ku është kampioni qe e nxori Shqipërine të parën në botë?
Është fshehur sic e ka zanat.
Eshte shejtan i madh Edi.
Gjithmone kur del djalë e rrëmben vetë Edi, ndersa kur del vajze ta le në preher sic po jua le tani eksperteve te pandemise”, shkruan Vasili./CNA.al

LEXO TE PLOTE