Connect with Us

Koleksioni i fundit i Karl Lagerfeld/Sfilata e Chanel është mahnitëse

Aktualitet

Koleksioni i fundit i Karl Lagerfeld/Sfilata e Chanel është mahnitëse

Publikuar

-

Chanel mirëpriti adhuruesit e modës në një vend spektakolar të dekoruar me motive të dimrit në La Grand Palais në Paris. Në fillim, pjesëmarrësit dhe modelet mbajtën një minutë heshtje në nder të dizajnerit legjendar, Karl Lagerfeld, i cili u nda nga jeta më 19 shkurt, në moshën 85-vjeçare.

Karl ishte i nohur për sfilatat e tij magjike, të cilat krijonin një atmosferë gati surreale, si në përralla. Edhe këtë herë, vendi mori pamjen e një përralle falë motiveve të drurit dhe borës.

Aktorja Penélope Cruz u pa gjithashtu të sfilonte teksa mbante në dorë një trëndafil të bardhë.

PENÉLOPE CRUZ

KAIA JORDAN GERBER

CARA DELEVINGNE

Eventi pati një moment kulminant fill pasi në sfond u vendos kënga “Heroes” e Davis Bowie. Disa modele u panë të përlotura ndërkohë që audienca shpërtheu në ovacione për krijimtarinë e Lagerfeld, që nuk do të harrohet kurrë.

E njëjta muzikë u vendos edhe në shfaqjen e Fendi-t javën e kaluar në Milano.

LEXO EDHE:  Modelet sfidojnë të ftohtin në Time Square, tregojnë format e vërteta në sfilatën e vitit

Koleksioni Vjeshtë/Dimër 2019 është i fundit për Karl Lagerfeld, i cili e krijoi në bashkëpunim me Virgie Viard.

Për vite me radhë, spekulimet qenë të shumta në lidhje me zëvendësuesin e Karl Lagerfeld në rolin e drejtorit artistik të Chanel. Emrat që u përfolën gjatë viteve ishin Marc Jacobs, Alber Elbaz, Virginie Viard, Haider Ackermann etj. Megjithatë, Chanel njoftoi se Viard do të marrë në dorë punën artistike në shtëpinë e famshme të modës. Ajo ka punuar së bashku me Lagerfeld pothuajse që nga fillimi i karrierës së saj. Puna te Chanel filloi në vitin 1987. Dizajnerja shkoi pas Karl-it te Chloé në vitin 1992 dhe u kthye sërish te Chanel në 1997-n. Së bashku me Vittoria Ceretti-n, Virginie Viard mori në dorë sfilatën Spring 2019 Haute Couture për shkak të gjendjes shëndetësore të rënduar të dizajnerit të ndjerë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Modelja shqiptare “prek” ëndrrën/ Sfilon krah Demi Rose dhe Tiffany Keller

LEXO EDHE:  Karl Lagerfeld, gjeniu arrogant që do t’i mungojë botës

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Nuk lidhet vetëm me modën! Ja arsyeja përse Karl Lagerfeld mbante gjithnjë doreza

LEXO EDHE:  Foto/ Koleksioni i ri i Dolce&Gabbana

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: