Connect with Us

Përplasen kokë më kokë dy makina/ Plagosen rëndë dy persona

Aktualitet

Përplasen kokë më kokë dy makina/ Plagosen rëndë dy persona

Publikuar

-

aksident ne bulqize plagosen tre persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në aksin Elbasan-Kombinat Metalurgjik.

Nga përplasja e dy automjeteve raportohet të jenë plagosur rëndë dy persona identitetet e të cilëve nuk janë bërë të ditur.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Elbasanit, nderkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Do të ndëshkoheni”/ Hajdari ngre tonet në Kuvend: Koha juaj ka mbaruar

Publikuar

-

Nga

Deputetët duartrokasin Ramën/ Hajdari nuk përmbahet: Zaptoi foltoren si Fidel Kastro

Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në foltoren e Kuvendit, në lidhje me draftin e PS-së, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Nga foltorja e Kuvendit, Hajdari iu drejtua mazhorancës socialiste, duke theksuar se do të jenë rinia shqiptare ata që do ta ndëshkojnë me votë.“Koha juaj ka mbaruar. Ju doni të krijoni iluzionin e ndryshimit. Keni një mundësi për të tërhequr porpozimin tuaj ose të vazhdoni. Por koha juaj ka mbaruar sepse une e shikoj në zemrat e gjithë shqptarëve, që janë të lodhur duke iu parë nëpër ekrane që dridheni e  përdridheni. Ja ku jeni këtu pas 30 vitesh dhe Shqipëria është një nga vendet me të varfra në Europë. Shikoj të rinjtë që duan tju ndëshkojnë me votë.”-tha Hajdari.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Korrupsioni shqetëson Spiropalin/ Përplaset keq me Hajdarin: Shiko familjen tënde

Publikuar

-

Nga

Spiropali kapet me deputetin xhentëlmen/ “Përfaqësuesit diplomatikë s’janë gra që joshen me uiski”

Gjatë seancës së sotme plenare ka pasur përplasje mes deputetes Rudina Hajdari dhe ministres socialiste, Elisa Spiropali.

Hajdari ngriti akuza të forta ndaj qeverisë duke vënë theksin tek korrupsioni. Mirëpo, ministrja Spiropali i ka kërkuar Hajdarit të mbajë gojën, ndërsa i tha se duhet të mbajë përgjegjësi për familjarët e saj përsa i përket korrupsionit.“Rudina mbaj gojën! Në Kuvendi e Shqipërisë veri fre vetes. Ju drejtove këtu deputetëve që i akuzon për korrupsion i fyen në dinjitet dhe borçkollit këtu pa sens. Nuk të kemi asnjë borxh,  në rast se ne ketu mbajmë përgjegjësi për listën tonë, mbaj dhe ti përgjegjësi meqë na përmende korrupsionin edhe për anëtarët e familjes tënde biologjike dhe anëtarët  politikë”, u shpreh Spiropali./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Si mashtroni në këtë lloj mënyre”/ “Shpërthen” Hajdari: Unë e di pse jeni këtu

Publikuar

-

Nga

“Si mashtroni në këtë lloj mënyre”/ “Shpërthen” Hajdari: Unë e di pse jeni këtu

Në fjalën e saj, në sencën e rradhës plenare deputetja Rudina Hajdari, ka shpërthyer duke akuzuar maxhorancën se ka mashtruar shqiptarët.

Sipas saj ata kanë kohë që e kanë braktisur shqiptarët dhe shtoi se pozita ka frikë nga populli dhe prandaj nuk i del dot para.

“Gjithë këta njerëz përfaqësohen nga ju. Si ka mundësi që ky parlament vetëm e mashtroi  me pandershmëri nga këto njerëz. Kjo pandershëmri arriti kulmin kur kjo qeveri mbylli listat. Edi Rama ishte ai që pa shqiptarët në sy dhe tha që listat do të hapin.Ky do të renditet në histori si një nga mashtrimet më të mëdha në këto 30 vite. Si ka mundesi që prap deputetët, se kush vjen në parlament e vendos kryetari. Por unë e kam një përgjigje. Ju keni frikë nga populli dhe nuk i dilni dot para atyre përballë që ata ti zgjedhin se kush i përfaqëson.

LEXO EDHE:  “Benz-i” me 5 persona thyen karantinën/ Përplaset me ambulancën

LEXO EDHE:  “Benz-i” me 5 persona thyen karantinën/ Përplaset me ambulancën

Ju keni kohë që i keni braktisur, sepse jeta juaj është e mbushur me luks, me orendi të shtrenjta ndërsa populli nuk ka lekë në xhep.

Shëndeti juaj është në rregull, fëmijët tuaj janë në rregull, kurse shqiptarët  akoma diskutojnë për ngrohjen në ambjentet shkollore”, tha Hajdari.

LEXO TE PLOTE