Dita e ndryshimeve të mëdha: Si do të ndikojë tek ju 6 marsi?! – CNA
Connect with us

Life Style

Dita e ndryshimeve të mëdha: Si do të ndikojë tek ju 6 marsi?!

Publikuar

-

Ky mars ka nisur me ngjarje të rëndësishme astrologjike, ku më e madhja pritet të ndodhë më 6 mars. Urani, planeti i ndryshimeve do të zhvendoset në shenjën e Demit, ku do të qëndrojë për 7 vite me radhë.

Ndodh që kjo ngjarje të rastisë me Hënën e Re tek Peshqit dhe siç ju njoftuam më parë, edhe Mërkuri do të jetë në prapavijë 1 ditë më parë. Duket, se 6 marsi është një ditë e mbushur me tension për gjithë universin.

Diçka e madhe pritet të ndodhë e shoqëruar nga ndryshimi drastike.

Si do të ndikojë tek shenja juaj?

Dashi

Do të doni të ndryshoni stilin e jetesës, sjelljen tuaj kundrejt parave apo mënyrën se si i shpenzoni ato. Do të zbuloni talente që s’e dinit që i kishit.

Demi

Jeni gati për të bërë ndryshimin e madh të jetës. Ndoshta do të ndryshoni statusin, vendin e punës apo diçka tjetër që do t’ju bëjë të nisni një rutinë të re.

Binjakët

Do të përjetoni një ndryshim të madh që lidhet ngusht me intuitën tuaj. Do ta gjeni veten duke thënë: “Po ky mendim, nga më erdhi?!”

Gaforrja

Shoqëria do të ndryshojë për ty. Ndoshta do të gjeni kurajon të hiqni dorë nga njerëzit toksikë në jetën tuaj dhe kështu i lini hapësirë njerëzve interesantë në jetën tuaj.

Luani

Jeni gati për të marrë përgjegjësinë e punës suaj të re, ose do t’i përkushtoheni me gjithë energjinë që keni pasionit tuaj të madh.

Virgjëresha

Këtë periudhë do t’ja dedikoni edukimit. Çfarë mund të mësoni për t’u rritur financiarisht?

Peshorja

Do të çliroheni nga diçka që ju është dukur se ju mban peng. Ndoshta shlyeni një kredi, bëni një nder që duhet ta bënit apo diçka e tillë.

Akrepi

Ky ndryshim do të sjellë gjëra të reja në jetën tënde romantike. Do të takosh dikë të veçantë që do të të inkurajojë ta shohësh botën ndryshe.

Shigjetari

Ju duhet pak më shumë kohë e lirë nga puna. Çfarë do të bëni kur të punoni më pak dhe të jetoni më shumë?

Bricjapi

Është koha për të bërë qejf. Do të punoni fort për të siguruar që argëtimin ta merrni ashtu siç doni ju.

Ujori

Ju pelqen vendi ku po jetoni? Këto dilema do t’ju pushtojnë trurin dhe gjëra spontane do të ndodhin në jetën tuaj.

Peshqit

Këtë kohë do t’ja kushtoni komunikimit dhe mënyrës se si i shprehni idetë tuaja. Po mendoni për ndryshimet që lidhen me të ardhmen tuaj.

Aktualitet

Çfarë duhet të vishni pas të 30-tave? Zbuloni disa modele të duhura për ju

Publikuar

-

Pas të 30-ve thuhet se femrat duhet të vishen me më shumë stil dhe klas sesa kur ishin më të “reja”. Paraqitja juaj ka shumë rëndësi dhe koha për t’u bërë gati sa vjen edhe bëhet më e shkurtër.

Ndaj është e nevojshme të keni disa rroba dhe aksesorë bazë para se të arrini të 30-tat në mënyrë që të visheni thjesht, pa shumë mundime dhe me stil!

Ne po ju sjellim sot një listë me 20 gjërat që duhet t’i keni patjetër:

Xhinse që të rrinë fiks pas trupit

Një fustan me gjatësi mesatare

Çizme të gjata deri te kyçi i këmbës

Bizhuteri që vihen re dhe bien në sy

Një xhaketë serioze

Një pallto

Aksesorë për flokët

Pantallona me prehër të lartë

Shapka të sheshta

Një fustan me lule

Një kanatiere mëndafshi

Një fund me dizajn që bie në sy

Tuta në formë pantallonash

Fund i gjatë

Një fustan për raste

Geta cilësore

Fund lëkure

Këpucë të zeza me takë

Atlete 

Golf

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sandalet më “in” të kësaj vere/ Modeli që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Sandalet janë tepër të rehatshme për këtë stinë të nxehtë vere dhe si çdo vit, trendet e reja nuk mungojnë në profilet e rrjeteve sociale të fashionistave shqiptare.

Së fundmi, Lori Hoxha dhe Armina Mevlani zgjodhën modelin në ngjyrë të verdhë dhe rozë 70 PVC Snake nga Versace,

 

Sandalet-shapkë janë një ndër trendet e 2019-s, të cilat qenë të përshtatshme edhe në pranverë për shkak të çorape dhe po kështu mund t’i vishni edhe në vjeshtë.

Një model tjetër, i ngjashëm me ato të mësiperme, vjen në versionin me takë të hollë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndryshimi drastik i fotove të dasmës/ Ja trendi më i ri që po i “çmend” çiftet

Publikuar

-

Duket se trendet e dasmave nuk do të qëndrojnë kurrë të njëjtat ku më i fundit është duke pozuar për kamerën dhe duke nxjerrë sa më shumë tym nga cigarja elektronike.

Dukej se askush nuk e besoi, por foto të tilla po përhapen masivisht në Twitter ku nuk mungojnë komentet e njerëzve, të cilët pyesin për qëllimin e një fotoje të tillë.

Per me teper shikoni fotot e meposhtme.

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending