Veshjen që na bën të dukemi më sexy, e kemi në shtëpi – CNA
Connect with us

Fashion

Veshjen që na bën të dukemi më sexy, e kemi në shtëpi

Publikuar

-

Pavarësisht se nuk e besoni çorapet e gjata dhe getat janë një nga detajet e veshjes, që iu bëjnë të dukeni më sensuale. Nëse zgjidhni modelin e duhur ato nxjerrin në pah, pjesën me delikate dhe elegante: këmbët. Ne ju sugjerojmë stilet më tërheqëse

Dantella

Kanë pamje sensuale teksa sheh vizatimet klasike të dantellës mbi lëkurë. Çorape të përshtatshme jo veç për veshje vajzërore, por edhe për pamje chic mbi 40 vjeçe.

Rrjetë

Rrjete

Dedikuar atyre që duan të eksperimentojnë me stilin kryesisht rock dhe punk, ideale për t’u kombinuar me veshje prej lëkure, por edhe minifunde me ngjyra. Provojeni!

Me ngjyra

pambuk-1

Provoni një nga tendencat më të mëdha të sezonit. Mos kini frikë të zgjidhni një palë geta kaq provokuese këtë sezon, pasi janë një sfidë përpos stilit të zakontë.

Pambuk

opake

Kanë stil komod, dizajnuar me motive trikoje dhe ideale për këmbët gjatë dimrit. Edhe pse nuk kanë shkëlqimin e atyre tradicionale, janë të rehatshme e të ngrohta.

Me pika

Me-pika

Trendi që nuk ka munguar janë pikat: përshtaten me stilin e punës dhe të diskotekës, kjo pasi gama e tyre e pafundme varion nga fosforeshentet deri tek më solidet.

Aktualitet

Nga 1990 në 2019/Ndryshimi “drastik” i rrobave të banjës

Publikuar

-

Në vitet 90′ veshjet kanë qënë ndryshe por edhe bikinit të cilat kanë “pësuar” një ndryshim total ku nga shumë serioze tashmë në vitin 2019 janë kthyer në ‘sa më pak aq më mirë’.

Më poshtë do të zbuloni “evoluimin” e rrobave të banjës dhe cfarë pëlqehej më tepër./Burimi:BrightSide

1990 / Rrobat e banjës të frymëzuara nga mbathjet e djemve.

1991 / nuancat neon.

1992 / Truporet e frymëzuara nga Baywatch.

1993 / logomania, mania për të vendosur logot e markave të famshme si Dior apo Chanel.

1994 / xixat dhe detaje si zinxhirët dhe gurët.

1995 – copat me imazhe të përsëritura.

1996 – reçipeta të ngjashme me ato të zakonshmet.

1997 – perla, perla, perla.

1998 – polca-dots.

1999 – detaje dhe nuanca të arta.

2000 – më shumë sport.

2001 – dizenjo minimaliste.

2002 – sërish mbathjet të ngjashme me pantallonat e shkurtra.

2003 – truporet në ngjyra metalike.

2004 – figurat gjeometrike.

2005 – reçipetat e lidhura në qafë.

2006 – rrobat e banjës njëngjyrëshe.

2007 – përdorimi i shallit.

2008 – nuk pati ndonjë detaj karakterizues, përpos përdorimit të gurëve.

2009 – color-blocking.

2010 – rrobat e banjës me lidhëse.

2011 – dizenjo futuriste.

2012 – mbathjet me shtrat të shkurtër.

2013 – tyl.

2014 – detajet minimaliste.

2015 – rrobat e banjës të thurura me grep.

2016 – rikthim në vitet ’80, përfshirë këtu edhe ngjyrat neon dhe rripin në bel.

2017 – fjongot, vijat dhe pikat.

2018 – frymëzim nga vitet ’90.

2019 – bëhuni gati për përdorimin e shallit si aksesor.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Foto/Kombinimi perfekt për një festë në fundjavë, si të visheni dhe të dukeni “in”

Publikuar

-

gabimet qe bejme ne veshje

Ardhja e së premtes i lehtëson të gjithë duke e ditur se fundjava është afër dhe na pret pushimi. Por si të visheni nëse e keni ndarë mendjen që të dilni në një festë?

Më poshtë do të shikoni kombinimet më “in” të këtij sezoni dhe do ju bëjnë të dukeni shumë e freskët në pamje.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjyra e bardhë “pushton” rrjetet sociale/ Si të visheni si vajzat e showbizzit shqiptar?

Publikuar

-

E keni vënë re që rrjetet sociale janë “pushtuar” nga ngjyra e bardhë? Trendi më i ri i këtij sezoni janë veshjet në ngjyrë të bardhë dhe vajzat e showbizzit shqiptar e kanë kaluar këtë “test” në mënyrën më të mirë.

Ngjyra e bardhë simbolizon pastërtinë dhe fisnikërinë, kështu që sa më shumë ta vishni aq më “cool” do dukeni. Për disa ide se si ta kombinoni këtë ngjyrë shikoni fotot e mëposhtme.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:53 - 25 Maj, 2019

Protesta e opozitës/ Policia shoqëron 20 persona në komisariat

Pa nisur ende protesta e opozitës, policia ka nisur shoqërimet  e para në komisariat. Sipas Fax News, mësohet se në...

kryeministri edi rama ne zyre kryeministri edi rama ne zyre
Aktualitet11:07 - 25 Maj, 2019

“Rama nuk ndalon së vjedhuri”/ Ish-deputeti denoncon skandalin me koncensionet

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj, ka reaguar sot lidhur me dy koncesione që sipas tij, po përdoren për vjedhje të mëdha...

Aktualitet20:34 - 24 Maj, 2019

Profecia e Presidentit serb: “Shqiptarët do të përballen me probleme të shumta”

Aleksandër Vuçiç, presidenti në detyrë i Serbisë ka thënë sot gjatë një konference shtypi se është i gatshëm të nëshkruajë...

Aktualitet19:51 - 24 Maj, 2019

Senati i SHBA konfirmon emërimin e Ambasadores së re në Shkup

Senati i SHBA-së votoi mbrëmë emërimin e Kejt Mari Bërns si ambasadore e re në Maqedoninë e Veriut. Kandidatura e...

kryeprokurorja arta marku kryeprokurorja arta marku
Aktualitet19:44 - 24 Maj, 2019

Siguria në burgje/ Arta Marku firmos zbatimin e regjimit 41/bis

Në burgjet shqiptare do të fillojë të zbatohet regjimi 41-biz, i cili i ndalon të denuarit të komunikojnë me persona...

Aktualitet18:35 - 24 Maj, 2019

Njëzet akuza të reja në rastin “veteranët” në Kosovë

Prokuroria Themelore në qytetin e Pejës në Kosovën perëndimore, tha të premten se ka ngritur 20 aktakuza ndaj 21 personave...

Aktualitet15:54 - 24 Maj, 2019

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka bërë thirrje qytetarëve të saj të distancohen nga protesta e nesërme...

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Trending

Read previous post:
Tornado vdekjeprurëse në Alabama/ Trump apel qytetarëve

Një tornado goditi në juglindje të Alabamës, duke lënë pas vetes të paktën 23 të vdekur dhe disa të plagosur....

Close