Connect with Us

Ish-kreu i PD-së në krah të Rudina Hajdarit/ Sfidon hapur Bashën

Aktualitet

Ish-kreu i PD-së në krah të Rudina Hajdarit/ Sfidon hapur Bashën

Publikuar

-

rudina hajdari kunder lulzim bashes

Ish kryetari i PD-së në Gjirokastër, tashmë anëtar i kësaj force politike, Roland Bejko ka dalë hapur në krah të deputetes Rudina Hajdari.

Në një postim në rrjetet sociale, Roland Bejko shkruan se nëse lideri Lulzim Basha largon vajzën e Azem Hajdarit nga partia, atëherë ai nuk do jetë më anëtar i PD.

‘Nëse Lulzim Basha largon nga PD të bijën e Azem Hajdarit, unë deklaroj sot se nuk do të jem më anëtar i Partisë Demokratike për aq kohë sa kjo parti parimin e saj fondamental LIRINË, ta ketë zëvendësuar me DISIPLINËN, me këtë parim që është në genin e partive që pjellin diktatorë dhe diktatura. Pra, për hir të asaj se mos më mërzitet kryetari apo turmat e inatosura, unë nuk do pranoj të jem hija e vetvetes, pra hija e studentit të Dhjetorit 90’, shkruan Bejko./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Nuk ndalet OFL/ Hedh “grepat” për “shënjestrat” e radhës

Publikuar

-

Nga

Nuk ndalet OFL/ Hedh “grepat” për “shënjestrat" e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

M. M., banues në Tepelenë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

K. G., banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

A. B., banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;R. S., banues në Tepelenë, dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

LEXO EDHE:  Ish ministri i Berishës tregon publikisht/Pse do të ishte mirë për Bashën të kishte Patozin përballë

LEXO EDHE:  Plas në PD/ Basha hakmerret ndaj kundërshtarëve

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Imoralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës

Publikuar

-

Nga

Imoralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, i përzënë me “shkelma” nga politika, është kthyer në një moralist publik.

Çuditërisht ish-ministri i Edi Ramës dhe me prona në pallatet e Klement Balilit, duket se këtë verë ka raportuar, shkruar dhe sulmuar nga një vilë në “Green Coast”, ku është parë për shumë muaj të qëndrojë me pushime.

Dikush thotë se është vila e tij, dikush thotë se është marrë me qera. Ylli Manjani duhet të tregojë vilën që kushton reth 300 mijë euro tek “Green Coast”.

Sa është qeraja mujore, në rast se e ka me qera?Sa e ka blerë, në rast se është e tij?

Cila është e vërteta e kësaj pasurie në pronat e oligarkut Samir Mane?

Kështu e ka rrugën e hapur që ai bashkë me mbështetësit e tij të dalin dhe ti bëjnë publikisht avokatinë Sandër Lleshajt.  Se në fakt ky i fundit ka blerë një makinë disa dhjetëra milionë lekë, me të cilat mund të bliheshin disa respiratorë apo të ndërtoheshin disa shtëpi, për të prekurit nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Ish ministri i Berishës tregon publikisht/Pse do të ishte mirë për Bashën të kishte Patozin përballë

LEXO EDHE:  “Duhet të pastrojmë miellin nga krimbat”/ Kujt i drejtohet Topollaj?

Por, Ylli Manjani dhe të tijët nga pas kanë zgjedhur të bëjnë avokatinë e gjeneralit të kthyer në “kapter” partie, duke na treguar edhe një herë se çunat e Ilir Metës nuk ndahen dot nga Eskobarët e Ballkanit, nuk ndahen dot nga Xhemail Pasmaçinjtë, por publikisht duhet të përgjigjen./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Digjen 15 hektarë pishë në Dibër/ Kërkohet ndërhyrje nga ajri

Publikuar

-

Nga

Digjen 15  hektarë pishë në Dibër/ Kërkohet ndërhyrje nga ajri

Që nga mbrëmja e 14 shtatorit, një zjarr i madh ka përfshirë malin e Balgjajt, në Dibër.

Për shkak të erës së fortë dhe barishteve të thata, zjarri sa vjen e merr përmasa më të mëdha.Në ndihmë të zjarrfikësve të Drejtorisë së Shërbimit Pyjor të Bashkisë Klos kanë shkuar edhe zjarrfikësit e Bashkisë Mat, por për shkak të situatës kërkohet edhe ndihme nga ajri.

LEXO TE PLOTE