Gruaja “ilegale” e Enkelejd Alibeajt/ Nga këshilltarja e të dashurit drejt Kushtetueses

Me datë 4 mars 2019, kandidatja për në Gjykatën Kushtetuese Marsida Xhaferllari do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Dosja e Xhaferllarit do të shqyrtohet nga trupa gjykuese e përbërë nga  Firdes Shuli, Roland Ilia dhe Xhensila Pine. Marsida Xhaferllari ndryshe njihet dhe si gruaja pa letra apo “ilegale” e ish-deputetit të PD-së … Continue reading Gruaja “ilegale” e Enkelejd Alibeajt/ Nga këshilltarja e të dashurit drejt Kushtetueses