Connect with Us

Elvana Gjata i kujton Alberijes të shkuarën me partnerin problematik: “Kemi lindur për të vuajtur!”

Kryesore Show Biz

Elvana Gjata i kujton Alberijes të shkuarën me partnerin problematik: “Kemi lindur për të vuajtur!”

Publikuar

-

Elvana Gjata i është rikthyer fuqishëm pasionit të saj, muzikës, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë një person dhe të plagosur dy të tjerë, ku u përfshi emri i këngëtares dhe i të fejuarit të saj, Ervin Mata.

Së fundmi ajo ka publikuar këngën më të re të titulluar “Tavolina e Mërzisë”, duke lënë kështu pas të shkuarën dhe duke vijuar karrierën.

Mirëpo, një histori të ngjashme ka pasur edhe një këngëtare tjetër shqiptare, Alberie Hadërgjonaj. Bashkëshorti i kësaj të fundit ka qenë në burg disa vite më parë dhe u përfol se ai ishte arrestuar për trafik droge.

Vetë këngëtarja ka vendosur të reagojë përmes llogarisë në Instagram, ku ka postuar pjesë nga klipi i ri i Elvanës dhe mbishkruan: “Ja një Alberi tjetër që nuk e mposht asgjë. Kjo është historia ime dhe nga pafajësia jam gjykuar. Po përgjigja=kemi lindur për të vuajtur. Bëjmë art deri në vdekje! Kurrë mos ndalo. Lart e më lart të gjitha femrat shqiptare. Elvana (emoji mbretëreshe).”

LEXO EDHE:  "Sa shumë të paskam dashur”/Elvana Gjata bën "lëmsh" fansat me deklaratën e saj

Si duket, Elvana Gjata me historinë e saj, i ka kujtuar Alberijes të shkuarën me partnerin problematik!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Foto/Vetëm 43-vjeçe, por fizikun e Albërije Hadërgjonajt duhet ta kemi të gjitha zili

LEXO EDHE:  Elvana Gjata mund të jetë ndarë nga i fejuari dhe ky detaj na bëri të dyshojmë!

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Bjonde si Elvana (Foto)

LEXO EDHE:  E shkuara e errët e R Kelly-t, martesa me ish-gruan e tij kur ajo ishte vetëm 15 vjeç

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Elvana dhe Flori u këndojnë djemve të Kombëtares (Foto)

LEXO EDHE:  E shkuara e errët e R Kelly-t, martesa me ish-gruan e tij kur ajo ishte vetëm 15 vjeç

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: