Video-Drejtonte i dehur autobuzin me pasagjerë/ Arrestohet 59 vjeçari

26 Shkurt 2019, 10:27, Aktualitet CNA
Video-Drejtonte i dehur autobuzin me pasagjerë/ Arrestohet 59

Një drejtues autobuzave të linjës?Institut Bujqësor – Tiranë?, është prangosur mëngjesine  sotëm, pasi u kap në gjendje të dehur.

59 vjeçari N.K, është zënë në flagrancë, ndërsa po udhëtonte me autobusin me psagjerë.

Policia është vënë në dijeni nga qytetarët, për gjendjen e shoferit, i cili brenda pak minutash ka përfunduar në komisariat.

Njoftimi i Policisë:

Policia Rrugore e kryeqytetit duke patrulluar dhe monitoruar zbatimin e rregullave te qarkullimit rrugor nga perdoruesit e rruges, si dhe gjatë kontrolleve me përzgjedhje, nisur edhe nga ankesat e pasagjerëve, për mënyrën e sjelljes së drejtuesve të mjeteve të transportit publik qytetas dhe ato rreth qytetas, në rrugën ?29 nëntori?, rreth orës 08:00, konstatuan një autobuz të linjës ?Institut Bujqesor – Tiranë? duke qarkulluar në mënyrë të ç?rregullt.

Nga verifikimi me aparatin alkool testues, drejtuesi i autobuzit me iniciale N.K., 59 vjeç, i cili në momentin e ndalimit nga policia rrugore, po transportonte me autobuz rreth 95 pasagjerë të linjës përkatëse, rezultoi nën efektin e alkoolit në masën testi i parë 0.74 mg/l dhe testi i dytë 0.71 mg/l, ne keto kushte drejtuesi i autobuzit u arrestua në flagrance per vepren penale ?drejtimit i mjetit ne gjendje te dehur?.

Policia rrugore falenderon pasagjerët e autobuzit të sipërcituar për adresimin në kohë të shqetësimit duke parandaluar një ngjarje me pasoja të rënda./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga