Connect with Us

Ramës i dështon propaganda/ “Masakrohet” nga qytetarët

Aktualitet

Ramës i dështon propaganda/ “Masakrohet” nga qytetarët

Publikuar

-

Rama-takim-me-studentet-tek-konviktet-e-Mjekesise-

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve nga investimi për trajtimin e mbetjeve në Fier.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shigjeton edhe opozitën, ndërsa shkruan se kjo është një nga veprat e vëna nën akuzat e rënda të arratiakëve politikë.

“MIRËMËNGJES dhe me pamjet spektakolare të investimit për trajtimin e mbetjeve në Fier, një nga veprat e vëna nën akuzat e rënda të arratiakëve politikë, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama në postimin e tij.

Por, pas këtij postimi, qytetarët kanë shpërthyer në komente, kundër kreut të qeverisë.

“Po me keto pamje ti mir ben. po na kujton Dullen. Po na posto ato nena qe ska me se te ushqejne femijet. Na trego per padrejtësitë ne gjyqesor..etj etj…”-shkruan një qytetar.

Më tej një tjetër shkruan “Shiko spitalet zoti kryeminiter e pooullin qe po vuan per buke. Turp i madh ne shekullin 21 te vush per buke. kjo ashte nji turpsi e modhe dhe spitalet shendetsor per toke. Shiko e rregullo keto pastaj bon ato se te kemi votuar per kete gje”.

LEXO EDHE:  Urdhër administratës/ Rama “shënjestron” Voltana Ademin

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “S’te kuptoj dot ndonje here. Ore ketu behet fjale qe kane vjedhe, ne e dime qe ato mund te behen ceshte eshte e kostos. Qe ta kuptosh nqs ajo gjeja qe na ke cuar ben 100 dhe ata marin 200 ketu eshte porblemi.
Padyshim qe mund te marim 110 po jo 200.”

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan se këto që publikon kryeministri janë vetëm reklama për të mbushur xhepat e pushtetarëve.

“Keshtu keto reklamat e projekteve gjigante i beni te bukura ju kryeminister por i beni sa per te fut leket ke xhepi se projekti perfundon ke koshi i plerave mbasi eshte marre fondi si shume projekte te tjera qe do beje ose mè sakt si ato projektet qe i nxjer reklam ne popull sa per te marre votat…..edhe ai projekti i Aeroportit te Vlores ishte shum i bukur dhe faktikisht ai aeroporti po del kryeveper……”.

Ja disa nga komentet e qytetarëve:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

E rëndë/ 21-vjeçarja ndërron jetë një orë pas dasmës, pa hequr ende fustanin e nusërisë

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një fshat egjiptian, ku një 21 vjeçare ka ndërruar jetë në ditën e saj të dasmës.

Mediat e huaja bëjnë me dije se nusja e re humbi jetën pas një sulmi në zemër vetëm një orë pas dasmës në shtëpinë e saj, ende pa hequr fustanin e nusërisë.

21 vjeçarja Isra Shaaban u ndje tepër e lodhur kur hyri në shtëpinë e saj të re në Fshatin Medoum, në provincën egjiptiane të Beni Suef. Vendasit më vonë thanë se kishin dëgjuar disa ulërima shqetësuese nga shtëpia.

LEXO EDHE:  Shpresë për hapjen e negociatave/ Zbardhet biseda e Ramës me Merkel

LEXO EDHE:  Rama dorëzohet para kërcënimeve të Tahirit?!

“Nusja ndjeu lodhje dhe dhimbje të mprehta në bark dhe gjoks pas përfundimit të dasmës. Ajo i kërkoi familjes së saj që të mos e linin vetëm dhe familjarët e dërguan në spital ku dha dhe frymën e fundit”, tha një banor pranë banesës së çiftit.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Peleshi jep lajmin e mirë/ Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Publikuar

-

Nga

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bën të ditur se ndërhyrja masive e trupave nga toka dhe ajri ka bërë të mundur parandalimin e katastrofës, në zonën e lumit të Vlorës.

“Lajm i mirë – Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës, ndërhyrja masive e trupave nga toka dhe ajri ka neutralizuar rezikun e jetës dhe banesave atje.

LEXO EDHE:  Rama jep detaje në lidhje me takimin në Davos/ Shqipëria, një hap para për çeljen e negociatave me BE

LEXO EDHE:  Shpresë për hapjen e negociatave/ Zbardhet biseda e Ramës me Merkel

Në mbështetje të operacionit nga toka, në Karaburun ka rifilluar edhe ndërhyrja nga ajri, ndonëse në kushte të vështira klimatike për fluturim.

Ndërhyrje gjithashtu janë bërë edhe ne Vithkuq (Korçë) në Mallakastër, në Tarabosh, (Shkodër) Qerem,(Tropojë), Kalise (Kukës), Mavropull, (Delvinë) etj.”-shkruan Niko Peleshi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Deri tani ka “fituar” vetëm Basha”/ Astrit Patozi i njeh “meritat” kreut të PD

Publikuar

-

Nga

Ish-koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar situatën politike në vend dhe deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha, pas shpalljes non-grata nga SHBA dhe pasi ambasadorja Kim, kërkoi që ai mos jetë në Kuvend në shtator.

Në një postim në rrjetet sociale, Patozi shkruan se deri tani i vetmi që ka “fituar” është Lulzim Basha.

Sipas tij, deri tani, Basha ia ka dalë që të marrë njëkohësisht vlerësimet e të dyja palëve ndërluftuese, si të Sali Berishës, ashtu edhe të ambasadores Kim dhe për këtë i duhen njohur “meritat”.

Dënimi amerikan për Berishën duket se do të mbetet e vetmja temë e rëndësishme politike e kësaj vere tmerrësisht të nxehtë.

Por çudia e madhe e këtij debati, që po arrin kulme të reja, është Lulzim Basha, i cili po shkëlqen edhe me heshtjen e vet.

Sepse deri tani ia ka dalë që të marrë njëkohësisht vlerësimet e të dyja palëve ndërluftuese, si të Sali Berishës, ashtu edhe të ambasadores Kim. Të dy ata kanë deklaruar se kanë pasur një bisedë shumë të mirë me kryetarin e PD për çështjen e doktorit “non grata”.

Si të mos ishte hallexhiu, që duhet të bëjë patjetër një zgjedhje përvëluese, por si ta kishin caktuar arbitër apo ndërmjetësues për ta mbyllur luftën pa të lënduar. Dhe kjo është meritë, që i duhet njohur, të paktën deri në shtator.”-shkruan Astrit Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE