Connect with Us

Nga djegia e gradës së fundit te besëtytnitë: 10 gjërat që nuk i kemi ditur për Orinda Hutën

Kryesore Show Biz

Nga djegia e gradës së fundit te besëtytnitë: 10 gjërat që nuk i kemi ditur për Orinda Hutën

Publikuar

-

Orinda Huta rrëfeu  në Prive, 10 gjërat të cilat nuk i kemi ditur për të.

Ajo tregoi nga çfarë tmerrohet, çfarë i pëlqen të hajë dhe një ngjarje pak të frikshme që i ka ndodhur kur ishte e vogël.

Orinda ka pësuar një djegie të gradës së fundit në këmbë me vaj dhe me ujë.

“Kam qenë duke gatuar mëngjesin tim kur isha e vogël në klasë të 4-t. U hutova pas televizorit dhe vajin e lashë të digjej sipër gazit, Më thërrret halla: Flakë flakë! E marr tiganin dhe e hedh në pjesën e çezmës e hap rubinetin dhe shpërthen më keq. Më pas e marr tiganin ta hedh në mes të dhomës dhe aty më bie në këmbë.

Prej 3 muajsh ajo ka qëndruar në shtrat me vështirësi të madhe për të ecur por akoma më e vështirë për moderatoren ka qenë ta pranonte veten ashtu.

Orinda Huta ka bërë gati një projekt muzikor me të madhin Armend Rexhepagiqi, por nuk u publikua dhe tashmë të dy kanë vendosur se i ka shkuar koha dhe është vonë për ta publikuar.

LEXO EDHE:  Pamje të rënda/ Harron telefonin, futet në “ferr” dhe del prej andej i përcëlluar 

Moderatorja ka shumë mbesa e nipër dhe madje është edhe kumbare e djalit të motrës.

Orinda ka treguar gjithashtu se i urren zvarranikët dhe e ka shumë frikë akrepin, aq sa i duket sikur do të vdesë nga pickimi i tij ndonjë ditë.

Këngëtarja ka treguar se nuk rri dot pa i vrarë merimangat nëse i sheh ato në shtëpi.

Ushqimi i preferuar i Orindës është fasulja edhe pse është e vështirë ta gatuajë.

Kur ka qenë e vogël, Orinda ka pasur grupin e preferuar WestLife dhe di çdo këngë të tyre.

Orinda Huta nuk mallkon asnjëherë, as me mendje, edhe pse mund të lëndohet apo të mërzitet.

Ka një problem të madh, Orinda harron dhe nuk e heq asnjëherë çëmçakëzin nga goja, madje e kishte edhe gjatë intervistës.

Moderatorja ka problem edhe pjesën e gjumit, ka ndodhur që e ka zënë gjumi në kinema apo në tavolinë me shokët.

Ajo nuk beson në besëtytni, në objekte që të sjellin fat apo te macja e zezë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Patozi: PD rrezikon shkrirjen

LEXO EDHE:  Opozita djeg mandatet/ Ndërkombëtaret mbërrijnë në zyrën e Ramës

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Muaji i mjaltit i Turit dhe Orindës, ëndrra e çdo çifti/ Ja destinacioni

LEXO EDHE:  Muaji i mjaltit i Turit dhe Orindës, ëndrra e çdo çifti/ Ja destinacioni

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Orinda Huta në një serial turk? Reagon Turi dhe gjërat nuk janë siç duken

LEXO EDHE:  “Vendi ishte përmbytur në ujë"/Orinda Huta tregon të papriturat në dasmën e saj

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: