Connect with Us

Të fshehtat e shenjave të tokës/Çfarë nuk dinim për Demin, Virgjëreshën dhe Bricjapin

Aktualitet

Të fshehtat e shenjave të tokës/Çfarë nuk dinim për Demin, Virgjëreshën dhe Bricjapin

Publikuar

-

/
shenjat e tokes te fshehta

Janë të duruar

Pavarësisht faktit që konsiderohen të ftohtë dhe të largët në shumë raste janë shumë të duruar. Kanë një durim të pafund  dhe kanë dëshirë të ndihmojnë njerëzit që kanë afër. Durimi i bën që të  fokusohen dhe që të arrijnë atë që duan në çdo rast.

Duan të përkëdhelen

Shenjat e tokës kanë shumë dëshirë të llastohen dhe të përkëdhelen nga të tjerët. Nuk ka rëndësi nëse bëhet fjalë për ushqim, apo për ndonjë gjë tjetër, ata e duan dhe luksin, po aq sa duan llastimin.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më të forta të zodiakut

Janë praktikë dhe të qendrueshë

Ata lidhen me botën në mënyrën e tyre. Nëse nuk arrijnë që të krijojnë balancën e duhur, mund ta nuhasin dhe do të largohen nga ajo situatë sa hap e mbyll sytë. Nuk jetojnë me kokën në re, por me këmbët në tokë.

Janë detajistë

Janë të perceptuar si kritikë, kjo ndodh pasi ata janë shumë të dhënë pas detajeve. Gjithsesi kjo karakteristikë mund të bëhet problem pasi shërben edhe si gjeneruese konflikti./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Për herë të parë në historikun e PD/ Mandatet me elementë sigurie

Publikuar

-

Nga

Teksa po afron 11 dhjetori, dita kur do të mbahet Kuvendi Kombëtar i PD i kërkuar nga delegatët, ka nisur dhe po vazhdon shpërndarja e mandateve të delegatëve.

Vihet re një kujdes i madh mbi legjitimimin e procesit, ato përmbajnë emër, atësi mbiemër dhe postin në organigramën e degës së qytetit përkatës.

Sipas informacioneve nga CNA.al i mandatuari, delegati, paraqet dhe ID për konfirmim. Çdo mandat është elektronik, me një barkod identifikues.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 janar 2021

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që nuk falin dhe nuk harrojnëKjo është hera e parë në historikun e PD që mandatet janë me elementë sigurie.

Kujtojmë se në kuvendin e fundit delegatët u njoftuan vetëm me SMS nga PD, siç janë shprehur shumë delegatë./CNA.al

Në foto një mandat i degës PD, Durrës

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha i kapur nga Rama?/ Bylykbashi paralajmëron fakte të tjera, do të dalin së shpejti

Publikuar

-

Nga

Gafa e Ramës/ Bylykbashi kap mat RamënGafa e Ramës/ Bylykbashi kap mat Ramën

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, shprehet se Lulzim Basha është i kapur nga kryeministri Edi Rama.

Në një dalje për mediat, Bylykbashi  tha se ai personalisht ka fakte të tjera në lidhje me Bashën dhe se ato do të dalin

“Unë jam nga ata politikanë që dëshiroj të gjykoj në bazë të fakteve. Faktet dalin. Unë di fakte të tjera, por kemi zhvillime të fundit që po dëgjojmë, mbetet për t’u parë se si do dalin në lidhje me këto të ‘Toyota Yaris’. Janë fakte që dalin dhe mund t’i analizosh publikisht dhe në aspektin juridik. LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që nuk falin dhe nuk harrojnë

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 nëntor 2020

Basha ka vepruar në një seri faktesh që e ka shtyrë nga një veprim i gabuar në tjetrin. Basha kërkon ta ketë mburojë PD”. /CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Na çoi në konflikt me ndërkombëtarët”/ Bylykbashi flet me bindje: Basha shkarkohet më 11 Dhjetor

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Deputeti i PD Oerd Bylykbashi, thekson se vendimet e gabuara strategjike që ka marrë Basha ndër vite kanë dërrmuar Partinë Demokratike, duke e çuar në konflikt edhe me ndërkombëtarët.

Në një dalje televizive, ai u shpreh se në Kuvendin e 11 dhjetorit do të votohet edhe për shkarkimin e Bashës.

 “Statuti e parashikon që kryetari shkarkohet nga kuvendi kombëtar. Kryetari i Partisë shkarkohet nga kuvendi. Tashmë nuk ka dyshim që e gjitha po projektohet drejt asaj për një seri veprimesh që ka marr zoti Basha që na kanë çuar edhe tek humbja e zgjedhjeve. LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 janar 2021

LEXO EDHE:  Shenjat që tregojnë se keni një shef të tmerrshëm

Është e pa diskutueshme blerja masive e votës që ka bërë Rama, që është vepër penale, kriminale. Por nga ana tjetër kemi një Bashë që ka marr vendime strategjike të gabuara. Jo para 25 prillit, por duke filluar nga ngritja e çadrës e këtej që kanë çuar PD në turbulenca duke dërrmuar energjitë e partisë edhe në raport me ndërkombëtarët.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE