Connect with Us

Për herë të parë ceremonia e Oscars nuk do të ketë një prezantues, çfarë pritet të ndodhë?

Aktualitet

Për herë të parë ceremonia e Oscars nuk do të ketë një prezantues, çfarë pritet të ndodhë?

Publikuar

-

Siç mund ta keni dëgjuar, ceremonia e 91-të e Oscar-ve, e cila do të mbahet në 24 shkurt, nuk do të ketë një prezantues. Padyshim që do të jetë ndryshe nga çdo vit, por kohët e fundit kemi parë gjëra më të çuditshme se kjo, si qoftet pa mish ose makinat pa shofer, kështu që nuk është momenti të skandalizohemi.

Por gjithsesi, për fansat besnikë të kinemasë dhe për protagonsitët e filmave, do të jetë e vështirë që ta shijojnë shfaqjen ashtu siç duhet, ose të paktën kështu parashikohet. Fundja, për cilat batuta jo dhe aq të mira apo momente të sikletshme do të shkruajmë ne pas përfundimit të ceremonisë? Megjithatë, kjo është një panoramë e asaj që pritet të ndodhë në shfaqjen e Oscars pa një “host”.

E gjitha nisi me kontradiktat që shkaktoi zgjedhja e Kevin Hart si prezantues. Komediani u kritikua online për disa komente homofobike të viteve më parë, gjë që solli dhe dorëheqjen e tij nga roli që i ishte besuar, pasi nuk donte të përjetonte më dramën e të qënit në qendër të vëmendjes për këtë gjë. Kështu, produksioni i shfaqjes së përvitshme zgjodhi një grup artistësh të cilët do të kalojnë në skenën e Oscars dhe do ti japin ritëm spektaklit. Nuk do të mungojnë monologët, shakatë për problemet e shoqërisë apo për politikën që tashmë janë traditë, madje ndonjëri mund të dalë dhe vullnetar të “përqeshë” fjalimin ikonë të Lady Gaga-së: “Në një dhomë me 100 persona vetëm Bradley Cooper do besonte tek unë..”

LEXO EDHE:  “Parasite”, filmi Koreano-Jugor shkruan historinë në Oscar 2020/ Lista e plotë e çmimeve

Thënë kjo, grupi i artistëve që janë zgjedhur për të “performuar” si komedianë natën e 24 shkurtit në fakt është shumë premtues. Aty përfshihen emra si: “Tina Fey, Jennifer Lopez, Michael B.Jordan, Jason Mmomoa, Sarah Paulson, Emilia Clarke, Pharrell Williams dhe shumë të tjerë. Më logjike do të ishte po të ishin zgjedhur dy nga këta që të prezantonin gjatë gjithë mbrëmjes, por Akademia e di më mirë.

Në fakt, kjo nuk është hera e parë fare që Oscars nuk do të kenë një prezantues, ose më saktë një të vetëm. Diçka e tillë ndodhi në ceremoninë e 61-të, në vitin 1989. Është pak të thuash që atë vit ndodhi një rrëmujë e vërtetë, madje një grup prej 17 aktorësh ju drejtuan Akademisë së Filmit duke i thënë që “Ky është një turp!”. Shpresojmë që e njejta situatë të mos përsëritet. Por gjithsesi rëndësi ka që çmimet të mos shkojnë për filmat e gabuar, khë Black Panther khë, dhe të gjithë do mundohen të jenë të lumtur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Humbi nënën nga Covid/ Gazetarja rrëfen përjetimet, apel qytetarëve: Vaksinohuni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Teksa apeloi për vaksinim, si një nga mënyrat për të mbrojtur shëndetin dhe rrezikun nga fataliteti, në një video-mesazh të publikuar mga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, gazetarja dhe moderatorja e njohur, Jonida Shehu rrëfen vështirësinë e përjetuar pas humbjes së nënës së saj, pikërisht nga ky virus i rrezikshëm.

Nuk besoj se ka ngelur njeri pa një përjetim personal për COVID-in. Është shumë e freskët koha e këtij COVID-it fatal në familjen tonë. Në të gjitha analizat dhe mendimet që më vijnë pas ikjes së mamit, është që asnjëherë nuk mendova se ajo do të ikte nga COVID-19”, deklaron Shehu.

LEXO EDHE:  Rama në New York/ Vizitë në Akademinë Ushtarake “West Point”

LEXO EDHE:  Oscar 2018/ Ja cilët janë të nominuaritGjithashtu ajo tregon se pas nënës së saj, ka patur edhe familjarë të tjerë të infektuar, por që sot janë në jetë falë vaksinimit.

Pas nënës sime kam pasur edhe njerëz të tjerë të familjes të infektuar që për fat të mirë ishin vaksinuar, nuk e kaluan thjeshtë, por sot janë. Kjo më mjafton për të menduar që shtyrja e kohës së vaksinimit ishte një gabim” shprehet moderatorja Jonida Shehu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Po lëviznin me shpejtësi/ Makina e policisë përplaset me shtyllën 

Publikuar

-

Nga

Një automjet policie është aksidentuar mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Automjeti i efektivëve është përplasur me një shtyllë të ndriçimit publik dhe për pasojë ka vetëm dëme materiale.Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së maternitetit të ri në Tiranë dhe raportohet se shkak është bërë lagështia në rrugë dhe shpejtësia me të cilën udhëtonin efektivët. Fatmirësisht ata të cilët ndodheshin brenda automjetit nuk kanë marrë lëndime dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vendi nuk gjen qetësi/ Regjistrohet një tjetër lëkundje tërmeti

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar në vendin tonë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas EMSC, lëkundja me magnitudë 3.5 dhe thellësi 0 km është regjistruar rreth orës 09:30.Ajo është regjistruar 7 km në Perëndim të Himarës dhe 116 km në jug të Elbasanit./CNA.al

LEXO TE PLOTE