Xhenet meson se Kaja ka përdhunuar Arzun, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Xhenet meson se Kaja ka përdhunuar Arzun, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Mjekët i shpëtojnë jetën Xhenetit por ajo i kërkon llogari Mukadezit dhe i thotë se dëshiron të vdesë. Mukadez i lutet Xhenetit mos ta fajësojë veten për gabimet që i kanë bërë ata. Ajo shprehet se do dëshironte mos ta gënjente. Arzu nuk ka guxim të futet në dhomën e Xhenetit dhe kujton fjalët që ajo i tha. Kaja fajëson Arzun për gjërat që kanë ndodhur dhe i thotë se ai kërkonte vetëm dashurinë e saj. Arzu i thotë se faji është i tij pas asaj që i bëri. Kaja shtyn Arzun t’i tregojë të vërtetën Xhenetit dhe arsyen pse ajo nuk e ka pranuar si vajzën e saj. Arzu nuk guxon dhe i thotë se Xheneti është pjesë e shpirtit të saj. Kaja e gjykon Arzun për faktin se ajo nuk e ka pranuar Xhenetin vetëm sepse është fëmijë i lindur nga përdhunimi. Kaja dhe Arzu zihen. Xhenet dhe të tjerët që ndodhen në dhomë dëgjojnë bisedën e tyre. Xhenet mbyll veshët dhe qan. Selim u bërtet Kajas dhe Arzus dhe u thotë të mendojnë një herë të vetme për vajzën e tyre.

Arzu tronditet kur mëson se Selim e ka zbuluar që Kaja e ka përdhunuar. Sema përgatit dhomën e Arzus për Mahirin dhe Ozlemin. Melisa zihet me Semën dhe e kërcënon. Orhan qetëson situatën. Doktori viziton Xhenetin dhe këshillon që ajo të kontrollohet edhe nga psikologu. Xhenet nuk pranon dhe thotë se është mirë. Ajo kalon në krizë nervore. Mukadez dhe Selim mundohen ta qetësojnë. Arzu dëgjon prapa derës ulërimat e Xhenetit dhe bie në gjunjë duke qarë. Melisa lexon mesazhin që i dashuri i dërgon Ozlemit. Ajo shkon t’i tregojë Mahirit por ndërron mendje kur e gjen duke biseduar me Semën. Sema insiston që Mahir të ndahet nga Arzu. Xhenet del nga spitali dhe përballet me Arzun. Ajo i thotë Arzus të qëndrojë larg saj. Arzu nuk ka guxim të thotë asnjë fjalë para Xhenetit. Xhenet zgjedh të shkojë me Kajan. Ozlem shkon të takohet me të dashurin. Melisa e ndjek dhe i bën foto shkruan revistawho. Kaja i lutet Xhenetit ta falë dhe i thotë se ajo është e vetmja që ka në këtë botë. Xhenet nuk e fal dot Kajan dhe largohet duke qarë. Ajo shkon në shtëpinë e re të Mukadezit dhe e gjen duke biseduar me Arzun. Xhenet përgjon bisedën e tyre. Mukadez këshillon Arzun t’i tregojë të vërtetën Xhenetit. Arzu i thotë se nuk mund t’i tregojë Xhenetit se është një fëmijë i ardhur në jetë nga përdhunimi. Xhenet tronditet kur e dëgjon. Ajo mendon se Arzu po gënjen dhe largohet. Arzu dhe Mukadez vrapojnë pas Xhenetit. Melisa tregon para familjes fotot që i bëri Ozlemit. Mahir dhe Sema habiten kur shohin fotot. Mahir i kërkon llogari Ozlemit. Sema vendos që të bëhet testi i ADN për të mësuar i kujt është fëmija.

Kuriozitete

Shokuese/29 vjeçari bie në dashuri me lodrën, planifikon martesë

Publikuar

-

Gjatë 10 viteve të fundit, Joey Morris ka pasur disa partnerë të çuditshëm, përfshirë një llambë dhe një kamion. Por se fundmi ai pranon se ka rënë në dashuri me një robot.

29 vjeçari thotë se është në një lidhje me robotin që nga dhjetori i vitit 2017 dhe po planifikon së shpejti martesën me të.

 

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Të gjithë mësojnë lidhjen e Serhanit me Ojan, ja ç’do ndodhë sot

LEXO TE PLOTE

Fashion

Cilat janë fustanet më të kërkuara në Google? Zbulimi do t’ju befasojë

Publikuar

-

“Fustani i vogël i zi” është një nga fustanet më të kërkuara në “Google” këtë vit, i ndjekur nga “fustani me printe leopardi” dhe “fustani me mëngë të gjata”.

Gjithsesi këto tre trendet janë ndër më populloret:

1.Fustanet e stilit viktorian

2.Fustanet me printet e zebrës

3.Fustanet me ngjyra neon

Burimi:WhoWhatWear

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Shivai i bën surprizën emocionuese Anikës, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Anika dhe Bavja vizatojnë dyshemen për Divalin. Ato kujtojnë kohën kur e festonin Divalin në fëmijëri.. Anika i tregon se kur ishte në jetimore mblidhte dritat dhe i ruante për vitin e ardhshëm. Ajo thotë se i pëlqente shumë karamelet por i thonin se Divali nuk është për jetimët. Bavja preket dhe përqafon Anikën. Shivai e dëgjon bisedën e tyre dhe emocionohet. Rudra frikëson Xhanvin dhe Kanën dhe argëtohet me ta. Anika nuk i gjen rrobat në dollapin e saj dhe shkon të ankohet tek Shivai. Anika mëson se rrobat e saj ndodhen në dollapin e Shivait. Ai i thotë Anikës se dhoma e tij është edhe e saj dhe se u pendua që e la Tanjën të futej në jetën e tyre. Shivai i thotë Anikës se Tanja u largua pasi e kuptoi se nuk ja arrinte dot qëllimit.

Anika i kërkon Shivait t’i shprehë dashurinë. Ai refuzon dhe Anika inatoset. Shivai i dhuron Anikës byrzylykun. Gori futet në shtëpinë Oberoi fshehtas. Anika bëhet shumë e bukur për Divalin dhe Shivai e komplimenton. Ai sjell në shtëpi Sahilin. Tre vëllezërit Oberoi bëjnë ritin e Divalit. Gori përballet me Omin dhe ja mbath prej tij por shalli i merr flakë. Om e ndjek dhe ja shuan zjarrin me dorë. Shivai i bën një surprizë Anikës. Ajo emocionohet kur sheh një shatërvan me çokollatë dhe një shtëpi kukullash. Mbi Anikën bien karamelet që ajo i donte shumë në fëmijëri. Në fund shfaqen drita me shkrimin Të dua. Shivai del para Anikës dhe i thotë se nuk mund t’ja kthejë fëmijërinë por mund t’ja plotësojë dëshirat. Shivai i thotë Anikës Të dua. Om u tregon vëllezërve se Gori do martohet. Anika vendos që ata të ndalojnë martesën e Gorit. Om shkon në dasmën e Gorit i veshur si Dilprit. Shivai dhe Rudra maskohen si policë ndërsa Anika si gjyshe. Om i kërkon Gorit të kthehet.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet18:46 - 15 Prill, 2019

Trump i bën thirrje kompanisë Boeing të riparojë avionin 737 MAX

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje të hënën kompanisë Boeing që të riparojë avionin 737 MAX dhe t’i ndryshojë...

Aktualitet18:40 - 15 Prill, 2019

BE e vendos përfundimisht reformën e së drejtës së autorit

Reforma e së drejtës së autorit, që ka ngjallur shumë debate në BE, u miratua. Qeveria gjermane dha aprovimin për...

Aktualitet18:35 - 15 Prill, 2019

Vdes Mira Markoviç, bashkëshortja e Slobodan Millosheviçit

Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, ka vdekur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë , ku kishte...

Aktualitet17:23 - 15 Prill, 2019

ISIS publikon shifrat tonditëse/ Ja sa njerëz kanë vrarë për 3 ditë

Grupi terrorist ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz për 3 ditë, pas hakmarrjes për rënien e Kalifatit Islamik. Ata...

Aktualitet17:38 - 14 Prill, 2019

Eufori kineze në Dubrovnik/ Kina shpëtimtarja e Ballkanit?

Një numër kontratash nënshkruan me Kinën pjesëmarrësit e samitit të grupit 16+1 në Dubrovnik. Ndërkohë që Europa Lindore e Juglindore...

Trending

Read previous post:
Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Close