Connect with Us

Pas ndarjes nga jeta/Macja e tij do të “marrë” të gjithë trashëgiminë e Karl Lagerfeld

Kryesore Show Biz

Pas ndarjes nga jeta/Macja e tij do të “marrë” të gjithë trashëgiminë e Karl Lagerfeld

Publikuar

-

Pak orë pas ndarjes nga jeta e legjendës së modës, Karl Lagerfeld është vendosur edhe zëvendësuesja e tij.

Virginie Viard, drejtoresha e stilit të markës “Chanel”, do të jetë pasuesja e Karl-it, i cili ndërroi jetë të martën në Paris, në moshën 85-vjeçare.

Viard ka punuar së bashku me Karl Lagerfeld gati që nga fillimi. Puna e saj me “Chanel” filloi në vitin 1987, kur një mik i familjes i rekomandoi emrin e Viard dizajnuesit për një stazh.

Të dy dizajnuesit kanë qenë të pandashëm që nga ajo kohë.  Në intervistën e saj të fundit në numrin e dhjetorit të revistës “ELLE”, Virginie pranoi se urren të jetë në qendër të vëmendjes dhe se i pëlqen që ta befasojë me punën e saj ikonën e modës.

“Ai është shumë i ndjeshëm, bujar – gjë që mund të mos jetë ajo që njerëzit do të mendonin për të”.

Vetë Lagerfeld e ka përshkruar kështu raportin e tyre:

“Ajo është dora ime e djathtë dhe dora ime e majtë. Marrëdhënia jonë është thelbësore”.

Vdekja e Lagerfeld vjen si një lajm i papritur pasi deri më sot nuk ishte raportuar asnjë problem shëndetësor që mund të ketë pasur ai.

Në një intervistë të sinqertë me “Numéro” në prill 2018, Lagerfeld foli për vdekjen, plakjen, madje edhe planet për funeralin e tij.

“Unë kam bërë çdo analizë dhe ata nuk kanë gjetur ndonjë gjë që nuk shkon”, tha ai. “Më thërrisni përsëri pas dhjetë vjetësh dhe do të flasim”.

Pavarësisht se ishte mirë nga shëndeti një vit më parë, Karl Lagerfeld tregoi planet për funeralin e tij. Ai ka qenë kundër që trupi i tij të varroset, dhe ka kërkuar që të digjet dhe hiri i tij të shpërndahet së bashku më atë të së ëmës dhe të maces Choupette.

LEXO EDHE:  Mori fund! Pas 20 vitesh dhe dy fëmijësh së bashku, aktorja e famshme ndahet nga partneri

Lagerfeld qëndronte shumë kohë me macen e tij me qime të bardha, e cila ka edhe një profil të sajin në rrjetet sociale.

Kur u pyet nëse Choupette do të ishte trashëgimtarja e pasurisë së tij, ai u përgjigj: “Mes të tjerëve, po, por mos u shqetësoni, ka mjaft për të gjithë”.

Mendohet se pasuria e Lagerfeld vlente afërsisht 200 miliardë dollarë në kohën e vdekjes së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta aktori i njohur

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta aktori i njohur

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  E dashura do seks vetëm kur është e dehur dhe…

LEXO EDHE:  “I mbaruan lekët?”/ Zbulohet arsyeja pse u ndanë Inva Mula dhe biznesmeni i njohur

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  “I mbaruan lekët?”/ Zbulohet arsyeja pse u ndanë Inva Mula dhe biznesmeni i njohur

LEXO EDHE:  Pas ndarjes me Brad Pitt/ Angelina Jolie nuk humb kohë, shfaqet me të dashurin e ri

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: