Arzu e gjen Xhenetin pa ndjenja, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Arzu e gjen Xhenetin pa ndjenja, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Sema përzë Arzun nga shtëpia. Mahir dhe Sema nuk e lejojnë Melisën të shkojë me Arzun dhe e mbajnë me forcë. Xhenet pi një dozë liaçesh teksa ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike. Ajo bie pa ndjenja në shtëpi. Arzu shkon në shtëpinë e Mukadezit por komshinjtë i tregojnë se ajo është larguar. Arzu ndjen se Xhenetit i ka ndodhur diçka dhe kthehet. Ajo gjen çelësin e shtëpisë dhe hap derën. Arzu e gjen Xhenetin pa ndjenja. Ajo tronditet dhe thërret ambulancën. Kaja tenton të vrasë veten por Halil nuk e lejon dhe ja merr armën nga duart. Mukadez dhe Suna zhvendosen në shtëpinë e re. Ato tronditen kur mësojnë çfarë i ka ndodhur Xhenetit.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Rup kërcënon Tian se do i vrasë djalin, ja ç’do ndodhë sot

Arzu shoqëron Xhenetin në ambulancë. Ajo lutet që Xhenet të mos vdesë. Selim telefonon Xhenetin. Arzu i përgjigjet dhe i tregon çfarë ka ndodhur. Kaja mbyllet brenda në dhomë dhe tenton sërish të vrasë veten. Halil mëson gjendjen e Xhenetit dhe i tregon Kajas. Kaja nuk e vret veten dhe niset për në spital. Doktori e pyet Arzun çfarë e ka Xhenetin dhe nëse ajo vuan nga ndonjë sëmundje. Arzu i thotë se është vajza e saj por nuk e di çfarë sëmundje mund të ketë Xhenet. Selim shkon në spital dhe e gjen Xhenetin në gjendje të rëndë. Ai zihet me mjekët. Melisa zihet me Semën dhe i thotë se do pendohet kur të mësojë të vërtetën.

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Rup kërcënon Tian se do i vrasë djalin, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Anika dhe Shivai e bëjnë Virin të besojë se plani i tij po funksionon. Zvetlana zbulon se ka një manekin në vend të Tias dhe informon Virin. Anika dhe Shivai gëzohen që ja hodhën Virit dhe Zvetlanës. Tia vjen në vete dhe kërkon Shivait. Ajo vendos t’i tregojë të vërtetën e hallës Rup por nuk arrin dot. Somja shtiret sikur do kujdeset për Somjan. Gori dhe Bavja i qëndrojnë pranë pasi kanë frikë se Somja do i hedhë diçka supës. Rup vendos një telefon dhe Tia sheh një video që e trondit. Ajo sheh bashkëshortin dhe djalin e saj dhe ndihet e kërcënuar nga Rup. Rudra i fton të gjithë të festojnë për martesën e tij. Anika dhe Shivai zihen për muzikën.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Rup kërcënon Tian se do i vrasë djalin, ja ç’do ndodhë sot

Anika fiton pasi të gjithë kërcejnë me këngën e Anikës. Vajzat shohin një djalë të vogël dhe e pyesin ku e ka të atin. Djali i tregon se babai i tij është Shivai, Om dhe Rudra. Vajzat habiten dhe mendojnë se dikush e ka dërguar djalin për qëllime të këqija. Shivai kërkon të mësojë të vërtetën nga Tia por ajo nuk i tregon pasi ka frikë se Rup do vras Robinin dhe djalin e saj.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vrasje të vogla/ Oja gjen profesorin dhe e shpëton, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Pelin frikësohet në çdo moment se do e arrestojnë. Merves i futet frika gjithashtu. Pelini sheh makthe dhe nuk fle dot gjatë natës. Merve dhe Pelin vendosin të shkojnë në vendngjarje. Ato nuk e gjejnë trupin e Tunçit. Merve dhe Pelin përballen me Ojan dhe justifikohen. Ato vendosin të telefonojnë spitalet për të mësuar ku ndodhet Tunçi. Merve nuk arrin ta gjejë Tunçin në asnjë spital. Merve dhe Pelin nuk kanë më besim tek njëra-tjetra. Merve imagjinon sikur Pelin dhe Tajlan e kanë groposur trupin e Tunçit dhe fajin do ja hedhin asaj. Të njëjtën gjë mendon edhe Pelin për Merven. Tunç i tregon komisarit se atë e gjeti Oja dhe e dërgoi në spital.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Rup kërcënon Tian se do i vrasë djalin, ja ç’do ndodhë sot

Serhan i tregon Ojas se nuk arriti të ndahet nga Merve. Pelin mëson se Oja e ka vënë shtëpinë në shitje. Oja ironizon Pelinin për faktin që ajo dëshmoi në gjykatë kundër Serhanit. Pelin i thotë se ajo mban anën e saj dhe Serhanit por ishte e detyruar të dëshmonte në krah të Merves. Arzu i tregon Merves që Mehmet ka hapur gjyq për t’i marrë fëmijët. Ajo fajëson Merven që të gjithë mendojnë se është çmendur. Merve i premton Arzus se do e ndihmojë.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Mjekët ngrejnë alarmin/ Këto ilaçe të zakonshme mund të shkaktojnë sëmundjen e rrezikshme

Publikuar

-

Një lloj i zakonshëm i ilaçeve me recetë ka qenë i lidhur me një shans pothuajse 50 përqind më të lartë për tu prekur nga demenca.

Drogat antikolinergjike, të përdorura për të trajtuar njerëzit me epilepsi, Parkinson, depresion dhe mosmbajtje, mund të lidhen me çrregullimin e trurit.

Studiuesit studiuan më shumë se 280,000 njerëz në Britani të Madhe për të gjetur se si ilaçet preknin rrezikun e demencës.

Gjatë një studimi ata vunë re një çrregullim të memories që ngjante me çrregullimin e njerëzve që vuanin nga kjo sëmundje.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Rup kërcënon Tian se do i vrasë djalin, ja ç’do ndodhë sot

Edhe pse ata thanë se medikamentet antikolinergjike duhet të përshkruhen “me kujdes” për njerëzit e moshës së mesme dhe të moshuar, ata paralajmëruan gjithashtu pacientët që të mos ndalonin marrjen e ilaçeve të tyre.

Por nëse lidhja është gjetur të jetë një shkak i drejtpërdrejtë, pilulat mund të jenë përgjegjëse për më shumë se një në dhjetë raste të demencës, shtuan ekspertët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:14 - 24 Qershor, 2019

Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun

Kukësi nuk ia doli dot që ta mundë Partizanin në kampionat, por shpreson ta bëjë një gjë të tillë në…...

Aktualitet20:54 - 23 Qershor, 2019

Zaev vulos zvendësimet/ Tre shqiptarë, ministra në qeverinë e “re”

 Kryeministri Zoran Zaev, sot vulosi përbërjen e re Qeveritare, ku  gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime. Kështu, sikurse raportojnë mediat vendore:...

Aktualitet20:10 - 23 Qershor, 2019

Gara për Bashkinë e Stambollit/ Humb për të dytë herë i preferuari i Erdogan

Kandidati i partisë në pushtet në zgjedhjet e përsëritura për Kryetar Bashkie në Stamboll, Binali Yildirim, pranoi humbjen ndaj kandidatit...

Aktualitet17:01 - 23 Qershor, 2019

Zgjedhjet për kryebashkiakun e Stambollit

Pas një ankese të kreut të shtetit turk, Erdogan, zgjedhjet për postin e bashkisë së Stambollit u anuluan. Kandidati AKP,...

Aktualitet16:48 - 23 Qershor, 2019

Dështimi i takimit në Paris/ Kosova dhe Serbia në kërkim të “fajtorit”

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar bisedimet...

Aktualitet10:19 - 22 Qershor, 2019

Zjarr në Paris/ Tre të vdekur, 28 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paris, ku tre persona kanë vdekur, ndërsa 28 të tjerë janë plagosur si...

Aktualitet13:13 - 21 Qershor, 2019

Tërmeti shkund Francën/ Dëmtohen ndërtesat

Franca është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka...

Aktualitet11:20 - 21 Qershor, 2019

Protesta e opozitës/ Blindohet Kryeministria e Parlamenti

Opozita do të zhvillojë sonte në orën 20:00 protestën e nëntë kombëtare e përpara Kryeministrisë kundër qeverisë Rama. Për mbarëvjatjen...

Aktualitet20:28 - 20 Qershor, 2019

Turqi, 151 të dënuar me burgim përjetshëm

Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në...

Aktualitet18:34 - 20 Qershor, 2019

Rrugët e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor përmes medias satelite

Një studim i Fondit Marshall Gjerman në Shtetet e Bashkuara, vë në pah se zhgënjimi i përgjithshëm me Perëndimin në...

Aktualitet18:26 - 20 Qershor, 2019

Viktimë e përgjimeve/ Jep dorëheqje ministri i Inovacionit

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, dha sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e...

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Trending