Connect with Us

Rrëfimi tronditës/ Përdhunohet 14-vjeçarja, policia mbron autorët

Aktualitet

Rrëfimi tronditës/ Përdhunohet 14-vjeçarja, policia mbron autorët

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një tjetër denoncim të një qytetari dixhital, sipas të cilit një 14-vjeçare është droguar dhe përdhunuar nga trafiknatët.

Në mesazhin e qytetarit dixhital shkruhet rrëfimi tronditës i nënës se 14-vjeçares, e cila thekson se ka bërë disa herë kallëzime në polici, por nuk është marë asnjë masë.

Denoncuesi shkon edhe më tej, ndërsa shkruan se policia është bërë palë me trafikantët.

“Jemi prinderit e nje vajze 14-vjecare e cila ka me shume se 1 vit qe e kane mashtruar disa persona  dhe si pasoje e kercenimeve vajza me largohej me muaj te tere nga shpija pa e ditur ku rrinte. Duke e droguar dhe perdhuñar njekohesisht nga shume persona. Kemi bere kallzime ne polici ne komisariatin 1 shume here, por kallezimet tona binin ne vesh te shurdhet se komisariati 1 i shkrunte letrat ne menyre qe prokuroria ta mbyllte si ceshtje duke i lene perdhunuesit te lire, per te vepruar serisht mbi vajzen time pa patur shqetesim as nga policia as nga prokuroria.

LEXO EDHE:  PD vijon denoncimet për parcelat me kanabis/Trafikanti i njohur nga Durrësi vrau 28 vjeçarin në Këlcyrë

Kur benim kallezimin ne komisariatin 1 tirane…u lajmeronin trafikantet nga punonjesit oficer policie dhe vajza vinte ne shtepi e egersuar dhe ikte pasi na bente presion me terheq denoncimin…”-shkruhet në denoncim.

Gjithashtu prindërit e vajzës akuzojnë policinë se mbulojnë trafiknatët dhe nuk veprojnë për ndalimin e përdhunuesve.

“Policia nuk vepronte per ndalimin e perdhunuesve dhe trafikanteve se i mbulonte oficeri i policise gjyqsore .F. S. Ky oficeri mbrohet nga eproret e komisariatit 1 dhe nga prokuroria… jemi ankuar dhe per kete oficer policie, por eshte e kote se eshte i mbrojtur me fanatizem nga eproret e tij… “-shkruhet më tej në denoncim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  PD vijon denoncimet për parcelat me kanabis/Trafikanti i njohur nga Durrësi vrau 28 vjeçarin në Këlcyrë

LEXO EDHE:  Përndiqte dhe kërcënonte të miturën/ E pëson keq 19-vjeçari

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  “I puthi këmbët që t’i falte jetën”/ Djali i Zhanetës tregon çfarë ndodhi një ditë para vrasjes: E përdhunoi!

LEXO EDHE:  A e mbron dot më PD, Sali Berishën?

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  “I puthi këmbët që t’i falte jetën”/ Djali i Zhanetës tregon çfarë ndodhi një ditë para vrasjes: E përdhunoi!

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE