Connect with Us

Nga surprizat romantike tek sherret: Fatma dhe Alfio rrëfejnë të pathënat e lidhjes së tyre

Kryesore Show Biz

Nga surprizat romantike tek sherret: Fatma dhe Alfio rrëfejnë të pathënat e lidhjes së tyre

Publikuar

-

Ato janë një ndër çiftet më të përfolura dhe më të dashura për publikun shqiptar.

Po flasim për Alfion dhe Fatmën të cilët së fundmi për “Revistawho.com” kanë rrëfyer 14 histori që nuk i kemi dëgjuar kurrë më parë për ta.

Për shembull, e dinit që gjatë udhëtimit në Cappadocia, në një pikë turistike, Alfio është ulur në gjunjë dhe ka bërë sikur po i propozon Fatmës dhe qindra japonezë kanë nisur të bëjnë foto, derisa ai u ka thënë që po bën shaka?

Jo!

Po që Alfio ruan sot e kësaj dite letrën e paketimit të çajit të parë që ka pirë me Fatmën?

Edhe këtë nuk e dini!

Vërtet që disa rrëfime na surprizuan. Lexojini më poshtë gjithë të pathënat e lidhjes së tyre.

1.Grindemi çdo mbrëmje kur duhet të zgjedhim një film për shkak të titrave. Unë dëshiroj të jenë në anglisht, ndërsa Alfio italisht.

2.Gjatë udhëtimit në Cappadocia, në një pikë turistike, Alfio u ul në gjunjë sikur po më propozonte dhe qindra japonezë nisën të na bënin foto, derisa ju tha se ishte një shaka.

3.Për ditëlindjen time Alfio ka marrë lulen time të preferuar në një kuti qelqi me vete nga Shqipëria në Turqi, vetëm e vetëm që të ma dhuronte atje, pa e vënë re unë.

LEXO EDHE:  Surprizat e motit në ditët e para të 2018-ës/ Ja kur Tirana do të veshë "petkun" e bardhë

4.Alfio fle gjithmonë në çdo fluturim, madje dhe gërhet.

5.Takimi i parë i Alfios dhe mamit tim ka qenë kur unë isha e shtruar në spital.

6.Kemi humbur plot 3 orë në metronë e Parisit, derisa Alfio nisi të lexonte një hartë të qytetit.

7.Kemi punuar një vit për të njëjtin televizion dhe nuk jemi takuar kurrë.

8.Alfio ruan akoma letrën e paketimit të çajit të parë që kemi pirë bashkë.

9.Kurse Fatma ruan një trëndafil blu, të parin që i kam dhuruar dhe ajo ka bërë shoferen time për 6 muaj, pasi më kishin bllokuar patentën.

10.Kur ne debatojmë, i vetmi njeri që mund të na pajtojë është mamaja e Alfios.

11.Nuk dëgjojmë dhe nuk preferojmë të njëjtën muzikë. Në shtëpi vendosim dy këngë të ndryshme njëkohësisht.

12.Një ndër gjërat që nuk do e harroj kurrë është një kovë me ujë të ftohtë që Alfio ma ka hedhur kur po bëja dush. Sigurisht që po këndoja!

13.Nuk e kemi “password-in” e telefonit të njëri-tjetrit.

14.Gjatë një udhëtimi në dimër, jemi bllokuar tre orë në një pyll afër pistës së skive.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.LEXO EDHE:  Surpriza elektorale e Greqisë/ Hyn antieuropiani jashtë neo nazistët

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Surpriza elektorale e Greqisë/ Hyn antieuropiani jashtë neo nazistët

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Përçarje në PS/ Paralajmëron Murrizi: Ka surpriza, mund të krijohet parti e re nga disa socialistë

LEXO EDHE:  HOROSKOPI javor/ Surpriza të mëdha ju presin javën e parë ndërrimit të viteve, zbuloni kush do jenë shenjat më me fat

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet vendore/ Surpriza e Agron Dukës për Bashkinë e Durrësit

LEXO EDHE:  Përçarje në PS/ Paralajmëron Murrizi: Ka surpriza, mund të krijohet parti e re nga disa socialistë

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: