Connect with Us

Akuzohet për ngacmim seksual/ Polici mbërrin në Gjykatë

Aktualitet

Akuzohet për ngacmim seksual/ Polici mbërrin në Gjykatë

Publikuar

-

Berhan bajrakurti

Shefi i Policisë së zonës Gruemirë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti ka mbërritur në Gjykatën e Shkallës së Parë në Shkodër.

Gjyqtare e çështjes së tij është caktuar të jetë Irida Kacerja, prokuror Vat Staka dhe avokat Xhelal Kraja.

Kjo seancë gjyqësore dotë zhvillohet me dyer të mbyllura dhe mësohet se Prokuroria ka kërkuar burg me afat 30 ditë për paraqitje të provave.

LEXO EDHE:  Rryshfet/ Kapet 23 vjeçari që i dha policit 20 euro

Ndërsa, avokati do kërkojë lirim të të akuzuarit për shkak se s’ka prova të mjaftueshme.

Kujtojmë se polici akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Greqia mbyll kufirin në doganën e Kapshticës/ Kthen mbrapsht dhjetra automjete

Publikuar

-

Nga

Greqia mbyll kufirin në doganën e Kapshticës/ Kthen mbrapsht dhjetra automjete

Në Pikën Kufitare të Kapshticës pala greke nuk lejon asnjë automjet me targa shqiptare që të kalojë kufirin. Ai që duhet të ishte një vendim i përbashkët mes dy doganave dhe i njoftuar të paktën 24 orë para, është marrë nga pala greke në mënyrë të paprecedent, duke krijuar fluks dhe radhë në kufi.

LEXO EDHE:  “Dorëzohet” Xhafa: Në radhët e Policisë dhe të drejtësisë ka të korruptuar

LEXO EDHE:  ISIS lëshon deklaratën e fortë për sulmin në Las Vegas

Mësohet se policia e vendit fqinj ka kthyer mbrapsht dhjetra automjete, ndërsa një vendim i tillë do të qëndrojë në fuqi të paktën deri të hënën e ardhshme.

Ndërkohë automjetet e kthyera janë kryesisht në pronësi të shtetasve që kanë dokumentacion grek dhe që janë rezident në Greqi. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma”/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Publikuar

-

Nga

Video-"Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma"/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Ish-kryeministri Sali Berisha demaskon kryeministrin Edi Rama, përmes një videoje, ku ky i fundit dëgjohet të flasë për menaxhimin e situatës së epidemisë në vend.

Rama dëgjohet të thotë se Policia dhe Ushtria nuk mund të kontrollojë të gjithë qyetarët pas lirimit të masave, dhë në këtë rast përgjegjës për mbrojtjen dhe rastet e shtuara duhet të jenë vetë qytetarët.

Berisha gjen rastin të komentojë edhe për ditët e para të shpërthimit të epidemisë në vend, kur Rama, sipas tij përdori terror dhe manipuloi shifrat, në vend që të jepte mesazhe sensibilizimi.

“Fajin e kanë qytetaret! Fajin me së pari e ka ai qe nuk mori asnje mase per luften kunder Covid-19;
Qe la vendin pa teste e pa maska. Qe perdori dhune, terror policor e ushtark, tanke e gazra helmuese kunder qytetareve ne vend te maskave dhe testeve ne luften kunder virusit;
Qe ne vend te ndergjegjesimit perdori tmerrimin e qytetareve me fjalime terroriste per 18 mije te vdekur, male me kufoma etj etj dhe ata tani si reagim i kundert nuk duan tja degjojne me emrin si terrorist dhe nuk besojne asgje; Qe shnderroi me praktiken qe ndoqi spitalet ne bomba biologjike; Qe mashtroi dhe manipuloi gjer ne neveri çdo shifer e te dhene”, shkruan Berisha, i cili bashkëngjit edhe videon që CNA.al e sjell më poshtë. /CNA.al

LEXO EDHE:  Video-Ndotja në dete/ Policia konstaton 500 raste shkelje

LEXO EDHE:  Urbanizim që ka nevojë për polic në cdo kryqëzim

LEXO TE PLOTE

Kronika

Momente paniku afër tunelit të Krrabës/ Makina merr flakë në ecje, disa të lënduar

Publikuar

-

Nga

Momente paniku afër tunelit të Krrabës/ Makina merr flakë në ecje, disa të lënduar

Një automjet është përfshirë nga flakët këtë pasdite. Ngjarja ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Tuneli i Krrabës.

Në momentin që automjeti ka shpërthyer në flakë ka qënë në lëvizje afër vendit të quajtur Mamël jo shumë larg tunelit.

Sipasojë e flakëve kanë pësuar lëndime të lehta pasagjerët të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Grabiten shtëpitë e dy emigrantëve/ Policia në kërkim të autorëve

LEXO EDHE:  ISIS lëshon deklaratën e fortë për sulmin në Las Vegas

Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e këtij incidenti./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE