Skandali seksual/ Lleshaj urgjent në Malësinë e Madhe – CNA
Connect with us

Aktualitet

Skandali seksual/ Lleshaj urgjent në Malësinë e Madhe

Publikuar

-

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne konference per mediat

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka shkuar në Malësinë e Madhe, si pasojë e skandalit të ngacmimit seksual të 15-vjeçares nga shefi i policisë së zonës Gruemirë, Berhan Bajrakurti.

Lleshaj është shoqëruar në këtë vizitë nga Kryetari i Bashkisë së Malësisë së Madhe, Tonin Marinaj dhe Drejtori i Policisë së Shkodrës, Vehbi Bushati.

Ditën e djeshme i gjithë opinioni publik u trondit nga skandali ku u zbulua se polici ngacmonte seksualisht një 15-vjeçare./CNA.al

Aktualitet

Privatësia nuk ekziston më / Del videoja intime e Hamiltonit me Nicole Schezinger

Publikuar

-

By

Privatësia në botën e personazheve publikë sa vjen e bëhet më shqetësuese, përpjekja e mbrojtjes së saj me fanatizëm, ka shtuar kuriozitetin e njerëzve derisa bëjnë gjithçka thjesht për të zbuluar detaje nga jeta e tyre.

Viktimë e “hajdutëve online” ose “hackers” është bërë edhe ish e dashura e pilotit Lewis Hamilton, këngëtarja Nicole Schezinger.

Në telefonit e së cilës ishin akoma video të tyre intime në krevat, në një material 2 minuta e gjysmë ku shfaqej çifti duke u puthur dhe përqafuar.

Videoja është fshirë pas raportimit të saj, por ka rrëmbyer mijëra shikime aq sa qëndrojë online.

Nicole dhe Lewis i dhanë fund lidhjes së tyre të dashurisë në vitin 2015-të, pas një dashurie që zgjati 8 vite.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Opozita djeg mandatet/ Flasin aleatët e Bashës

Publikuar

-

By

Pak çaste më parë u njoftua takim  i kryetarit të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij opozitarë në lidhje me vendimin e djegies së mandateve.

Menjëherë pas takimit aleatët shprehën mbështetjen e plotë për vendimin e Bashës

“Takimi i sotëm ishte një takim pune dhe padyshim vendimi për djegien e mandatëve është një vendim i opozitës së bashkuar”,-tha Basha

“ E kemi detyrim moral ndaj qytetarëve dhe ndaj atyre që dolën në protesdtë duke thënë që edi rama nuk mund të qeverisë më. Ne do t’i bashkohemi opozitës së bashkuar për të djegur mandatet është një vendim unanim”,-tha Mediu

“ Opozita e bashkuar është në kushtet e realizimit të misionit të saj, mission që nuk mbaron me djegien e mandateve. Por  ky koalicion opozitar mbështetet nga populli dhe do të udhëheqë popullin.”,-tha Dule

“Qytetarët folën qartë dhe pati një mbështetje maksimale për aksionin opozitar. Axhenda e opozitës është e qartë dhe është detyra e jonë si opozitë të djegim mandatet.”,-u shpreh Ndoka

“Sa kohë të jetë Rama aty do na shihni bashkë,  ne ato mandate nuk është se na bëjnë naj vlerë të madhe”,-tha kreu i LZHK Shehi

“Përderisa opozita e bashkuar ka marrë vendim për të djegur mandatet ne e mbështesim”,-u shpreh kreu i PAA-së Agron Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Video-Skandal/ Gjyqtari dhe prokurori tallen me qytetaren

Publikuar

-

By

Gjyqtarët dhe prokurorët, në kulmin e procesit të Vettingut po i përdorin zyrat për t’u dëfryer dhe për të kaluar kohën.

Sikur të mos mjaftonte kjo, shkelin me këmbë figurën, integritetin e gjyqtarit edhe  prokurorit, duke u talluar me qytetarët.

                                                 Arben Micko

Në vend që të merren me punët ditore  dhe të kryejnë detyrat për atë çfarë paguhen nga taksapaguesit shqiptarë, thërrasin njerëz në zyra i tallin dhe i ironizojnë.

Kjo është kultura e një gjyqtari dhe një prokurori, si  në pamjet që përcjell një video e filmuar në Gjykatën e Tiranës.

 

Një video që është bërë virale në  rrjetet sociale, ka në qendër një gjyqtar të Gjykatës së Tiranës, sekretaren e tij si dhe një  prokuror të Tiranës, të cilët tallen me një qytetare.

Nga disa verifikime të CNA.al rezulton që video të jetë  bërë në zyrën e gjyqtarit Arben Mickaj,  pjesë e trupës gjykuese që “vranë” Ardit Gjoklajn.

Në videon virale, që ka irrituar mjaft qytetarë,  dëgjohet zëri i gjyqtarit Arben Micko, që tallet duke e marrë në pyetje qytetaren, pavarësisht problemit që ajo ka.

Gjithashtu në fillim të videos duket që këtij skandali i bashkohet edhe prokurori Ervin Karanxha, i cili ka shkuar në zyrën e Mickos. Ndërkohë që gjatë realizimit të kësaj videoje në zyrë ka qenë edhe sekretarja e Mickajt, M.D.

Sekretarja e cila ka ditur që po filmohet e gjithë biseda, tenton të mos duket në kamera. Gjithsesi ajo nuk ka shpëtuar pa u filmuar. Ajo shihet në fund të videos, teksa hap derën për të përcjellë qytetaren me të cilën u tallën gjyqtari dhe prokurori.

Ky skandal nuk ka nevojë për shumë koment, por tregon se si abuzojnë me taksat e qytetarëve prokurorët dhe gjyqtarët. Vettingu ëshrë pak për gjyqtarë dhe prokurorë të tillë që s’ njohin moral, integritet dhe detyrën e tyre jo e jo që se njohin./CNA.al

                             Ervin Karanxha

                           Sekretarja e Arben Mickos

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close