Protesta e 16 shkurtit/ Opozita përplaset me policinë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Protesta e 16 shkurtit/ Opozita përplaset me policinë

Publikuar

-

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar pas njoftimit të policisë se në protestën, që organizohet nga opozita me 16 shkurt, mund të ketë persona me precedent penal.

Në një deklaratë për shtyp, ai i ka thënë kryeministrit Edi Rama dhe policisë që të mos përhapin panik të paqenë te qytetarët, për t’i penguar ata që të marrin pjesë në protest.

“Edi Rama shfaqi sot gjithë pasiguritë dhe frikën e tij kur urdhëroi policinë të përhapë panik për protestën e 16 shkurtit.

Shqiptarët do të bashkohen me protestën e opozitës sepse e dinë mirë që kriminelët dhe bandat janë me Ramën dhe jo me opozitë.”-tha Bardhi.

Më tej, ai paralajmëroi Ramën dhe policinë që të qëndrojnë larg qytetarëve dhe i kërkoi kreut të qeverisë që të largohet sa më shpejt.

“Paralajmërojmë Edi Ramën dhe policinë të rrinë larg protestuesve përndryshe do të mbajnë përgjegjësi.

Rama ka vetëm një detyrë të largohet pasi koha për të ka mbaruar. Në të kundërt ai do të jetë i vetmi që do mbajë përgjegjësi, për çdio krim që është krye.

I bëj thirrje shqiptarëve që të bashkohen në protestën e opozitës për të ardhmen e fëmijëve tanë. Me 16 shkurt do të bashkohemi për t’i hapur rrugë të ardhmes sonë.”-deklaroi Gazmend Bardhi.

Deklarata e plotë:

Në një përpjekje të mjeruar, i rrethuar nga zhgënjimi, zemërimi dhe revolta e shqiptarëve, Edi Rama, i vetmuar, shfaqi sot gjithë pasigurinë dhe frikën e tij, kur urdhëroi Policinë e Shtetit të përhapë panik lidhur me protestën e 16 shkurtit.

Skenari për të përdorur policinë si vegël politike është kriminal.

Partia Demokratike garanton çdo qytetar për sigurinë e tij në datën 16 Shkurt.

LEXO EDHE:  E bëra të famshëm/ Paloka ironizon Ramën

Shqiptarët do t’i bashkohen protestës së opozitës, sepse e dinë mirë që kriminelët dhe bandat janë me Edi Ramën dhe jo mes protestuesve. Ne do të protestojmë si njerëz të lirë dhe me dinjitet.

Paralajmërojmë Policinë Politike të Edi Ramës të rrijë larg protestuesve! Të mos pengojë lëvizjen e lirë të tyre! Përndryshe, secili prej shërbëtorëve të skenarit kriminal të Edi Ramës, do të mbajë përgjegjësi personale dhe ligjore!

Në Shqipëri ka vetëm një skenar destabilizimi. Ai është skenari i Edi Ramës për të qeverisur bashkë me krimin e organizuar, i cili blen vota dhe mandate për të mbajtur në pushtet Edi Ramën.

Edi Rama ka vetëm një detyrë: t’i hapë rrugë zgjidhjes politike! Ai nuk mund të qeverisë më me mandate të vjedhura dhe kundër interesit të shqiptarëve! Koha për Edi Ramën është drejt skadimit!

I bëjmë thirrje të heqë dorë nga çdo skenar destabilizues që ka mbi tryezën e tij! Në të kundërt, Edi Rama do të jetë i vetmi që do të mbajë përgjegjësi, njësoj si çdo diktator që del kundër vullnetit të popullit të bashkuar!

Ftojmë shqiptarët të injorojnë kërcënimet e një pushteti të kalbur nga krimi dhe korrupsioni! Shumica dërrmuese e policëve janë me protestuesit, sepse ata duan që të luftohet krimi. Njësoj si ne të gjithë, edhe policët duan më shumë siguri për fëmijët e tyre, më shumë mundësi për ta dhe duan t’i rrisin ata në një vend normal.

Më 16 shkurt, së bashku do t’i hapim rrugë normalitetit europian në Shqipëri!

Të bashkuar askush nuk do të na ndalë dot!/CNA.al

 

Aktualitet

Djegia e mandateve/ Basha: Sot ka ndodhur një akt i paprecedentë

Publikuar

-

By

Pas takimit me aleatët kreu i PD Lulzim Basha ka thënë, se sot kanë  marrë një vendim për t ‘iu bindur qytetarëve.

Sipas tij sot ka ndodhur një akt i paprecedentë në të gjithë historinë e pluralizimit në Shqipëri.

“Sot ka ndodhur një akt i paprecendetë në historinë 20 vjeçare të pluralizmit, e gjithë opozita ka marrë një vendim. Të tjerat  janë budalliqe për të devijuar të vërtetën. E vërteta është se Rama nuk është më kryeministër i shqiptarëve”, ka thënë Basha, duke komentuar kështu edhe reagimet e mazhorancës.

LEXO EDHE:  Rama arrogant/ Alizoti: Opozita do të votojë propozimin e Bashës

Aleatët e Bashës. si kreu LZHK, Dashamir Shehi, kreu i PR, Fatmir Mediu, kreu i PDK, Nard Ndoka, kreu i PBDNJ Vangjel Dule dhe kreu i PAA -së, Agron Duka janë shprehur pro djegies të mandateve.

Deri  më tani nga Opozita vetëm Monika Kryemadhi nuk është deklaruar ende për djegien e mandateve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Privatësia nuk ekziston më / Del videoja intime e Hamiltonit me Nicole Schezinger

Publikuar

-

By

Privatësia në botën e personazheve publikë sa vjen e bëhet më shqetësuese, përpjekja e mbrojtjes së saj me fanatizëm, ka shtuar kuriozitetin e njerëzve derisa bëjnë gjithçka thjesht për të zbuluar detaje nga jeta e tyre.

Viktimë e “hajdutëve online” ose “hackers” është bërë edhe ish e dashura e pilotit Lewis Hamilton, këngëtarja Nicole Schezinger.

Në telefonit e së cilës ishin akoma video të tyre intime në krevat, në një material 2 minuta e gjysmë ku shfaqej çifti duke u puthur dhe përqafuar.

LEXO EDHE:  Rama arrogant/ Alizoti: Opozita do të votojë propozimin e Bashës

Videoja është fshirë pas raportimit të saj, por ka rrëmbyer mijëra shikime aq sa qëndrojë online.

Nicole dhe Lewis i dhanë fund lidhjes së tyre të dashurisë në vitin 2015-të, pas një dashurie që zgjati 8 vite.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Opozita djeg mandatet/ Flasin aleatët e Bashës

Publikuar

-

By

Pak çaste më parë u njoftua takim  i kryetarit të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij opozitarë në lidhje me vendimin e djegies së mandateve.

Menjëherë pas takimit aleatët shprehën mbështetjen e plotë për vendimin e Bashës

“Takimi i sotëm ishte një takim pune dhe padyshim vendimi për djegien e mandatëve është një vendim i opozitës së bashkuar”,-tha Basha

“ E kemi detyrim moral ndaj qytetarëve dhe ndaj atyre që dolën në protestë duke thënë që Edi Rama nuk mund të qeverisë më. Ne do t’i bashkohemi opozitës së bashkuar për të djegur mandatet është një vendim unanim”,-tha Mediu

“ Opozita e bashkuar është në kushtet e realizimit të misionit të saj, mision që nuk mbaron me djegien e mandateve. Por  ky koalicion opozitar mbështetet nga populli dhe do të udhëheqë popullin.”,-tha Dule

LEXO EDHE:  Trafiku i narkotikëve/ LSI sulmon Ramën

“Qytetarët folën qartë dhe pati një mbështetje maksimale për aksionin opozitar. Axhenda e opozitës është e qartë dhe është detyra e jonë si opozitë të djegim mandatet.”,-u shpreh Ndoka

“Sa kohë të jetë Rama aty do na shihni bashkë,  ne ato mandate nuk është se na bëjnë naj vlerë të madhe”,-tha kreu i LZHK Shehi

“Përderisa opozita e bashkuar ka marrë vendim për të djegur mandatet ne e mbështesim”,-u shpreh kreu i PAA-së Agron Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

Trending

Read previous post:
Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

Close