I trembi dhe kushërinjtë nga Amerika, Fjoralba tregon të vërtetën e aksidentit – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

I trembi dhe kushërinjtë nga Amerika, Fjoralba tregon të vërtetën e aksidentit

Publikuar

-

Moderatorja Fjoralba Ponari ta rrëfyer sot të vërtetën e aksidentit pas një fotoje të frikshme që u bë publike kohë më parë.

Rreth një muaj më parë moderatorja publikoi në Instastory një foto të makinës së saj të përplasur me një shtyllë.

Por ajo tregoi se në fakt aksidenti nuk ndodhi kurrë dhe situata ishte improvizuar.

“Më morën të gjithë në telefon dhe kushërinjtë nga Amerika”, tregoi moderatorja duke i zbuluar se i kishte bërë merak të gjithë.

Sipas saj, qëllimi ishte sensibilizimi i shoferëve që pësojnë të njëjtin aksident dhe si duhet të reagojnë për të shmangur kontaktin me rrymën elektrike.

Aktualitet

“Veprimet e tua më kanë thyer zemrën”/Meghan Markle i shkruan letrën prekëse babait

Publikuar

-

Edhe pse të gjithë tanimë janë kureshtarë të dinë nëse Meghan Markle lindi apo jo, dukesha bëri një lëvizje duke larguar nga jeta babanë e saj, Thomas Markle.

Sipas ekspertit mbretëror dhe autores së librit të Harryt dhe Meghan, “Jeta, Humbjet dhe Dashuria”, Katie Nicholl shprehet se Meghan është tepër e lënduar dhe e zhgënjyer nga familjarët e saj, për mënyrën si janë sjellë dhe për fjalët që kanë thënë dhe i ka shkruajtur një letër tepër prekëse babait të saj duke i kërkuar që t’i ndalë gënjeshtrat për të.

Ja çfarë shkruan Meghan në letrën e saj:

Babi, me zemër të lënduar po e shkruaj këtë letër. Nuk e kuptoj pse keni zgjedhur këtë rrugë, duke mbyllur sytë përballë dhimbjes që po më shkaktoni. Veprimet e tua ma kanë thyer zemrën në miliona copa, jo vetëm sepse keni sjellë dhimbje të tilla, të panevojshme, por sepse ju nuk tregoni atë që është e vërtetë. Zgjedhje që kurrë nuk do ta kuptoj”.

Në rast se e keni haruar babi i Meghanit në fillim e akuzoi se vajza e kishte harruar, shpiku një atak kardiak, pagoi disa paparacë për foto për të fituar para dhe i tha princ Harry-t: “Duhet të ngjitesh më lartë”.

Image result for meghan markle pregnant

 

 Burimi: Cosmopolitan 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nga foto topless, tek të ftuarit VIP/Brenda ditëlindjes së çmendur të Kourtney Kardashian

Publikuar

-

Kourtney Kardashian ka festuar dje ditëlindjen e saj të 40- të dhe gjithçka ishte brilante. Në fakt kanë qenë motrat e saj, Kim dhe Khloe të cilat kanë ndarë herë pas herë disa momente nga festa.

Hyrja në festën e saj ishte madhështore pasi përpos fishekzjarreve, Kourtney shoqërohej nga vajza e saj 6-vjeçare Penelope. Ndërkohë që në sfond luhej me saksofon coveri i bukur i Stevie Wonder “Isn’t She Lovely” ( A nuk është ajo e adhurueshme).

Kourtney Kardashian B-day

Ajo që të binte në sy ishte torta e pazakontë në të cilën ishte vendosur një grua nudo në vaskë ( e cila të kujton disa foto të viteve më parë kur Kourtney ka pozuar nudo).

Kourtney Kardashian B-day

Mbi tavolinë qendronin gjithashtu edhe disa shishe të personalizuara me fytyrën e Kourtney’s ku shkruhej: “Gjëja më interesante për t’u parë”.

Kourtney Kardashian b-day

 

Madje edhe tek kartopicetat shkruhej: “Kim, ka njerëz që po vdesin”. Mos mendoni se ishte diçka rastësore. Kjo ka qenë përgjigjia që Kourtney i tha Kim-it kur humbi vathët e saj në det tek një nga seritë e “Keep up with Kardashians”.

Kourtney Kardashian b-day

 

Urimet nga motrat dhe mamaja kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve më fjalët shumë të sinqerta që kanë thënë.

Ndërkohë Kim ka zgjedhur një foto të shumë viteve më parë për të uruar motrën e saj:

Nuk mund të mungonte as urimi i mamasë së Kourtney’s, Kris Jenner. Ja çfarë shkruan ajo:

“Gëzuar ditëlindjen Kourtney. Nuk mund ta besoj që je 40 vjeç tani. Të dua më shumë nga sa mund ta imagjinosh, ti gjithmonë do jesh e vogla ime. Jam shumë e bekuar që jam mamaja jote dhe që të kam ty. Ti je zemra ime dhe të jam pafundësisht mirënjohëse për kujtimet tona. Të dua. Mami!”. 

Duhet thënë se Kourtney dukej fantastike në ditëlindjen e saj me një fustan të gjatë të zi pas trupit, duke mos të dhënë fare përshtypjen e një 40- vjeçareje.

Kourtney Kardashian

Burimi: etonline

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Me mund dhe punë”/Aktorja është krenare për thinjat dhe rrudhat e saj

Publikuar

-

Edhe pse punon në një industri të fokusuar te rinia e përjetshme, në një industri që s’di ç’të bëjë me gratë mbi 40 vjeçe, Reese s’ka aspak frikë nga plakja.

Ajo fitoi rolin e parë protagonist, në “Man in the Moon”, kur ishte thjesht 14 vjeçe. Tani që është 43, jo vetëm që është një aktore e suksesshme, por edhe një producente e arrirë.

Reese Witherspon ndihet krenare që është më e madhe në moshë dhe ka shenja që e demonstrojnë.

“Kam 43 vite në këtë planet dhe s’ndihem siç ndihesha kur isha 25,” tha ajo në një intervistë për Allure. “S’mendoj të njëjtat gjëra. Jam 43, kam përjetuar mjaft dhe mund të flas me vetëbesim mbi ndryshimet që dua të shoh në botë dhe mendoj se i kam fituar me mund thinjat dhe rrudhat. Më pëlqejnë. Preferoj 43-shin në vend të 25-s.”

Po sidoqoftë, për thinjat në fjalë kujdeset Lorri Goddard, koloriste dhe mike e vjetër e Reese. “Duhen tre orë për të realizuar fijet e mia. Shkoj çdo shtatë ose tetë javë,” tha ajo. “Sidomos rrethi i kokës më thinjet më shpejt se pjesa tjetër. Lorrii s’i quan thinja, i quan hiperbionde.”

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet18:46 - 15 Prill, 2019

Trump i bën thirrje kompanisë Boeing të riparojë avionin 737 MAX

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje të hënën kompanisë Boeing që të riparojë avionin 737 MAX dhe t’i ndryshojë...

Aktualitet18:40 - 15 Prill, 2019

BE e vendos përfundimisht reformën e së drejtës së autorit

Reforma e së drejtës së autorit, që ka ngjallur shumë debate në BE, u miratua. Qeveria gjermane dha aprovimin për...

Aktualitet18:35 - 15 Prill, 2019

Vdes Mira Markoviç, bashkëshortja e Slobodan Millosheviçit

Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, ka vdekur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë , ku kishte...

Aktualitet17:23 - 15 Prill, 2019

ISIS publikon shifrat tonditëse/ Ja sa njerëz kanë vrarë për 3 ditë

Grupi terrorist ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz për 3 ditë, pas hakmarrjes për rënien e Kalifatit Islamik. Ata...

Aktualitet17:38 - 14 Prill, 2019

Eufori kineze në Dubrovnik/ Kina shpëtimtarja e Ballkanit?

Një numër kontratash nënshkruan me Kinën pjesëmarrësit e samitit të grupit 16+1 në Dubrovnik. Ndërkohë që Europa Lindore e Juglindore...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close