Bixhoz me dashurinë/ Anika i kërkon Vikramit të anulojnë fejesën, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Anika i kërkon Vikramit të anulojnë fejesën, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Bavja fajëson veten për gjërat që kanë ndodhur dhe dëshiron të zgjidhë këtë problem. Gori bën një plan për të ndaluar fejesën e Anikës dhe Vikramit. Bavja kërkon informacione për Vikramin por nuk gjen asgjë. Rudrës i duket e çuditshme që Vikram pranoi të ndihmonte Anikën. Ai vendos të shkojë të përballet me Vikramin. Rudra pyet Vikramin pse ka hyrë mes Anikës dhe Shivait dhe çfarë përfiton nga kjo. Vikram i thotë se i ktheu nderin Anikës pasi ajo e ndihmoi. Ai i lavdëron që po e mbështesin Anikën pas ndarjes. Gori i kërkon Vikramit të tërhiqet. Ai pranon. Anika bisedon me Vikramin dhe i thotë se ata nuk mund të fejohen pasi në jetën e saj ka vend vetëm për Shivain. Anika i kërkon Vikramit ta anulojnë fejesën dhe të largohet.

Ai pranon dhe i thotë Anikës se dashuria e saj me Shivain është shumë e fortë. Rudra dhe Gori lavdërojnë Vikramin para Bavjas. Bavja dyshon tek Vikrami pasi nuk gjeti asgjë për të shkuarën e tij. Vikram deklaron se do largohet vetëm pasi të bëhet fejesa. Anika habitet. Gori nxehet me Vikramin. Vikram takohet me Ragnin dhe i thotë se e bëri gjithçka për të. Shivai thotë se e ndaloi Vikramin të largohet pasi fejesa është më e rëndësishme. Ai i kërkon Anikës të bëhet gati për fejesën. Ragni i thotë Anikës se është shumë e lumtur sepse pas fejesës së tyre edhe ajo me Shivain do fejohen. Gori bën një plan. Ajo i kërkon Anikës të bëhet gati për fejesën dhe të ketë besim tek ajo. Shivai pret që Anika të heqë dorë nga martesa por habitet kur e sheh atë gati. Xhanvi takohet me shokun e shkollës gjatë pushimeve me Texhin. Ata hanë darkë së bashku. Shoku i Xhanvit e ngacmon atë.

Kuriozitete

E tregon studimi/Ja kur duhet ta pini kafen e mëngjesit

Publikuar

-

Mendimi i parë i njerëzve në të gjithë botën por sidomos në Shqipëri ështe që para se të ikin në punë të shijojnë një kafe. Por a e dini se cila është ora perfekte për ta konsumuar?

Sipas shkencëtarëve, ora e duhur për ta bërë këtë gjë është intervali 9:00- 11:30. Vetëm kështu do të mund t’i jepni metabolizmit tuaj energjinë dhe zgjimin e shumëkërkuar.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Rudra ndan Shivain dhe Omin nga nuset e tyre, ja ç’do ndodhë sot

Duhet të dini se nga ora 8:00- 9:00, kohë ku niveli i kortizolit arrin majat, konsumimi i kafesë do t’ju shkaktojë varësi.

LEXO TE PLOTE

Life Style

“365 ditë pa internet”/Njihuni me shtetin i cili dënon rëndë ata që përdorin rrjetet sociale

Publikuar

-

tre veprimet qe vrau interneti

Shteti i Çadi-t ka një popullsi prej 15 milion banorë që ka vendi dhe 6 milion prej jetojnë në varfëri totale.

Gjigandi mediatik ‘’ CNN’’ shkruan se ka një shtet i cili ka një vit pa internet. Në artikullin që ‘’CNN’’ i ka kushtuar këtij shteti shkruhet:

Çadi ka hyrë në ditën e 365-të pa internet.’’

Në mars të vitit 2018 u ndalua që të përdoreshin rrjetet sociale, pas disa reformave kushtetuese që hynë në fuqi.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Edip bashkëpunon me Merven kundër Ojas, ja ç’do ndodhë sot

Mësohet se fakti që në këtë vend nuk ka internet ka ndikuar shumë edhe në rënien e ekonomisë së vendit.E ditur bëhet edhe se kush mundohet të përdorë rrjetet sociale merr dënime të rënda.

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Pse dyert e tualeteve nuk janë të mbyllura deri në fund? Zbuloni arsyen

Publikuar

-

Kryesisht në banjot bublike, dyert e tualeteve kanë një të hapur në fund të derës dhe ka njerëz edhe që bezdisen nga kjo gjë.

Por më poshtë janë te rradhitura disa arsye se pse dyert e tualeteve nuk janë plotësisht të mbyllura.

Nuk mund të mbetesh i mbyllur brenda

Edhe në qoftë se ju ngec dera dhe nuk hapet, ju mund të ngjiteni sipër ose edhe të kaloni nën derë për të dalë nga tualeti.

Kontroll i shpejtë

E hapura në fund i ndihmon njerëzit që ta kuptojnë nëse tualeti është i zënë apo jo, pa pasur nevojë që të trokasin derë më derë.

Pastrimi bëhet më lehtë

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Edip bashkëpunon me Merven kundër Ojas, ja ç’do ndodhë sot

Pjesa e hapur në fund të dyerve të tualeteve publike e bën më të lehtë punën e pastruesve. Ata mund ta fusin leckën e larjes së pllakave më kollaj, pa e hapur derën fare.

Shkurton numrin e punonjësve të punësuar

Meqë puna bëhet me e lehtë, atëherë një pastrues/e mund t’ia dalë i vetëm.

Mund të kërkoni letra higjienike

Nëse dikujt i ka mbaruar letra higjienike, falë të “çarës” në derë mund t’ia japë dikush tjetër pa pasur nevojë të hapet dera.

Moslejimi i dy personave në një tualet

Nëse dyert do të ishin plotësisht të mbyllura në tualet mund të futeshin pa problem dy persona, gjë që nuk lejohet.

Burimi:http://sarcasm.co/ever-asked-toilet-doors-arent-fully-enclosed-heres-answer/?fbclid=IwAR1lAxivd0N9AnnlXX4DQk2asRtOD2HQ8nbcQkzvJ0zKEThdlza2llZcxJs

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:02 - 25 Prill, 2019

Serbët ndalojnë këshilltarin e kryeministrit të Kosovës

Të enjten, në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Serbisë, në vendin e njohur si “Dheu i Bardhë”, është ndaluar nga...

Aktualitet19:07 - 25 Prill, 2019

SHBA dënon dekretin rus për qytetarët në pjesën lindore të Ukrainës

Shtetet e Bashkuara dënuan dekretin e Presidentit rus Vladimir Putin, që ua bën më të lehtë ukrainasve në lindje të...

Aktualitet18:46 - 25 Prill, 2019

Kim Jong-un dhe Vladimir Putin zotohen për lidhje më të ngushta

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u zotuan për lidhje më të...

Aktualitet18:49 - 24 Prill, 2019

Pritje vllazërore/ Udhëheqësi komunist Kim Jong Un mbrin në Rusi

Sikurse ishte paralajmëruar, udhëheqësi komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, mbriti në qytetin port të Vladivostokut, në rajonin...

Aktualitet18:30 - 24 Prill, 2019

KQZ nuk çertifikon kandidatët e Listës serbe për zgjedhjet në komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk i certifikoi katër kandidatët e subjektit Lista serbe, për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e...

Aktualitet18:22 - 24 Prill, 2019

Gjykata vendos masën e arrestit shtëpiak për 10 gra të kthyera nga Siria

Një gjykatë në Prishtinë vazhdoi të mërkurën dëgjimin e një grupi grash të kthyera nga Siria, nën dyshimet për përfshirjen...

Aktualitet10:28 - 24 Prill, 2019

Luftë kundër dhunës seksuale në rajonet e krizave

Me nismën gjermane Këshilli i Sigurimit të OKB kërkon me një rezolutë që komuniteti botëror të luftojë më ashpër dhunën...

Aktualitet19:04 - 23 Prill, 2019

Rusia do të marrë me qira portin sirian të Tartusit

Medie të të dyja vendeve raportojnë se përfaqësues të qeverisë ruse kanë zhvilluar konsultime me Presidentin Assad për një marrëveshje....

Aktualitet18:32 - 23 Prill, 2019

Kim Jong Un dhe Vladimir Putin takohen të enjten në Vladivostok

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, do të udhëtojë këtë javë drejt qytetit rus të Vladivostokut për një...

Aktualitet18:26 - 23 Prill, 2019

Gratë e kthyera nga Siria nën hetime për përfshirje në terrorizëm

Rënia e grupit militant Shteti Islamik, që dikur kontrollonte mbi 100 mijë kilometra katrorë territor dhe së paku tetë milionë...

Aktualitet09:16 - 23 Prill, 2019

Fitorja e Selenskyjt në Ukrainë/ Shpresa e lindur nga zemërimi

Në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë aktori i komedisë, Volodymyr Selenskyj arriti një rezultat rekord. Pse i besojnë atij kaq shumë...

Aktualitet16:54 - 22 Prill, 2019

Vrau bashkëshorten dhe gruan e djalit/ Zbulohet arsyeja e krimit

Vrasja e trefishtë në lagjen Dardania në Prishtinë ka tronditur vendin. Një burrë ka vrarë gruan e djalit, gruan e...

Aktualitet14:56 - 22 Prill, 2019

Horror në Prishtinë/ Tre të vrarë me armë zjarri 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Prishtinë. Policia e Kosovës bën të ditur se tre...

Aktualitet14:42 - 22 Prill, 2019

Zeng Yi në Firenze, Kina në një shkrepje fotografike!

Intervistoi Dr. Dritan Haxhiraj: Prof Rocca, Ju jeni Drejtori i Akademisë së Arteve te Bukura të Firences, kohët e fundit...

Aktualitet14:00 - 22 Prill, 2019

Tragjedia në Sri Lanka/Miliarderi i ASOS humb tre fëmijët e tij

Numri i të vdekurve në sulmet e Sri Lanka është tani në 290, pas një serie shpërthimesh në kishat dhe...

Aktualitet11:23 - 22 Prill, 2019

Pendarovski dhe Siljanovska-Davkova në balotazh/ Vendosin votat e Rekës

Në Maqedoninë e Veriut u mbajt dje raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në balotazh u kualifikuan dy kandidatët maqedonas....

Aktualitet09:47 - 22 Prill, 2019

Bilanc lufte/ 290 të vdekur, mbi 500 të plagosur  

Ka shkuar në 290 numri i personave që kanë ndëruar jetë, ndërsa 500 të tjerë kanë mbetur të plagosur në...

Aktualitet09:27 - 22 Prill, 2019

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Pendarovski fiton raundin e parë 

Stevo Pendarovski, kandidat i 31 partive në pushtet të udhëhequr nga Lidhja Social-Demokrate, është shpallur fitues në raundin e parë...

Aktualitet23:31 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale/ Kandidati Blerim Reka fiton komunat shqiptare

Blerim Reka, kandidati shqiptarë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, ka dalë kryesues në shumicën e vendbanimeve shqiptare,...

Aktualitet23:01 - 21 Prill, 2019

Numërohen 70 % e votave/ Mësoni kush e kryeson garën për President i Maqedonisë

Burimet më të fundit nga zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut flasin se janë numëruar rreth 70 % e votave....

Aktualitet22:28 - 21 Prill, 2019

Komediani mposht bisnesmenin, zgjidhet president i Ukrahinës

Presidenti aktual i Ukrainës, Petro Poroshenko, përfundimisht e pranoi humbjen, duke i njohur fitoren rivalit të tij në zgjedhje Volodimir...

Aktualitet21:16 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni/ Kandidati shqiptar fiton Gostivarin

Burime nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë Veriore, kanë publikuar në ueb faqen e vet zyrtare rezultatet e para...

Aktualitet20:23 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale maqedonase/ Ja pjesëmarrja në komunat me shumicë shqiptare

Shqiptarët janë faktor determinues në përcaktimin e kandidatit fitues të garës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kjo...

Aktualitet20:15 - 21 Prill, 2019

Forcohet aleanca e populistëve para zgjedhjeve europiane

Euroskeptikët bashkojnë forcat para zgjedhjeve europiane. Tani edhe kryetarja e „Bashkimit Kombëtar“ francez, Marine Le Pen iu bashkua aleancës së...

Aktualitet20:11 - 21 Prill, 2019

Edhe sa kohë do të qëndrojë në post Angela Merkel?

Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret...

Aktualitet20:02 - 21 Prill, 2019

Fitore apo balotazh?/ Përfundon votimi për Presidentin e Maqedonisë së Veriu

 Ndërkohë që konform ligjit zgjedhor, ora 19.00 ka sjellë mbylljen e të gjitha qendrave të votimit, duke i dhenë fund...

Aktualitet18:41 - 21 Prill, 2019

Ukrainë, kandidatët presidencialë në balotazh

Zgjedhësit në Ukrainë u drejtuan sot tek kutitë e votimit për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të vendit. Balotazhi ka...

Aktualitet18:30 - 21 Prill, 2019

Po merrte pjesë në një ceremoni mortore/ Rrihet lideri i opozitës

Lideri opozitar, megjithse mbrohej nga Njësia e Operacioneve Speciale e policia, pasi u mor nga zona ku ndodhej, është dërguar...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close