Basha akuza të forta PS-së/ Kanë trashëguar “kultin e krimit” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Basha akuza të forta PS-së/ Kanë trashëguar “kultin e krimit”

Publikuar

-

lulzim basha premton zerimin e tarifave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë sot se Partia Socialiste është duke zhvilluar kultin e krimit që ka trashëguar nga komunizmin.

Nga vizita që është duke zhvilluar në ish kampin e Tepelenës, Basha e vuri thekin te vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin.

Kryedemokrati tha se autori i vrasjes së katër policëve që ishin në krye të detyrës do të lirohet.

“Një kriminel që ishte dënuar 4 herë me burgim të përjetshëm pasi  vrau katë policië në krye të detyrës tani  po bëhen gati ta lirojnë.

LEXO EDHE:  Akuza e fortë e Goxhajt/ Basha braktisi protestuesit

Ata janë si komunistët që vrasin për pushtet edhe pse shumë shkëputje janë bërë midis PS dhe PPSH ata kanë trashëguar kultin e krimit.”- u shpreh ai.

Më tej, Basha deklaroi se fëmijët duhet të njihen me këtë kamp që ka qenë “holokausti” shqiptar dhe të mos u mbushet mendja me propaganda.

“Duhet të kemi  një vetëdije kombëtare që të ndahemi nga kulti i krimit dhe ta luftojmë atë.

Duhet t’i sjellim fëmijët këtu që të shohin çfarë ka ndodhur dhe jo propaganda e tyre, ky është holokausti shqiptar.”-deklaroi kreu i PD-së./CNA.al

Aktualitet

Gjykata “rrëzon” Veliajn/ Vendos në favor të qytetarëve

Publikuar

-

By

Është zhvilluar sot seanca në Gjykatën e Apelit e cila shqyrtoi ankesën e Bashkisë për rrëzimin e Masës së Sigurisë së Shkallës së Parë, në lidhje me ndërtimin e një impianti për prodhimin e asfaltobetonit,  në zonën në Pezë Helmës.

Padia është ngritur nga banorët e zonës, pasi sipas tyre shkakton një dëm të konsiderueshëm mjedisor dhe Apeli sot ka vendosur në favor të tyre, duke rrëzuar kështu kërkesën e kryebashjkiakut Veliaj.

Avokati Altin Goxhaj, në një postim në rrjetet sociale shkruan se Gjykata e Apelit vendosi sot në favor të shëndetit të fëmijëve, përkundër presionit të Veliajt, i cili sipas tij po përdor Vettingun për të shantazhuar kudo dhe në çdo nivel çdo gjykatës!

“Tani në ora 13:30 kishim seancën e Gjykatës së Apelit e cila shqyrtoi ankesën e Bashkisë për rrëzimin e Masës së Sigurisë së Shkallës së Parë! Sot Drejtësia ishte në udhëkryq:
Nga një anë është e drejta dhe shëndeti i fëmijëve të Pezë Helmësit
Nga ana tjetër ishte presioni i Mafies Soros së Lali Plehrit që përdor Vettingun për të shantazhuar kudo dhe në çdo nivel çdo gjykatës!

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Sot fitoi SHËNDETI I FËMIJËVE dhe humbi përsëri LALI PLHERI!
Në fakt fitoi drejtësia që mungon kaq shumë!!!”-shkruan ndër të tjera Altin Goxhaj./ CNA.al

Bashkia e Tiranës mashtron qytetarët/ Ndërtoi fabrikën në vend të këndit të lojrave

Video/ Impianti “i vdekjes” në Pezë Helmes pa leje mjedisore

Gjyqi kundër Veliajt/ Ja çfarë vendosi gjykata

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Alves u arratis nga Flamurtari? / Jo, Idrizi ka një variant tjetër

Publikuar

-

By

Danilo Alves ka firmosur me ekipin e Okzhetpes Kokshetaus dhe do të vazhdojë karrierën e tij në kampionatin e Kazakistanit. Sinan Idrizi, administratori i deleguar i kubit vlonjat, është prononcuar për “Telesport”, duke zbuluar të vërtetën e kësaj lëvizje.

“Po, kemi gjetur një marrëveshje dhe lojtari do të luajë në Kazakistan. I erdhi një ofertë shumë e mirë financiare dhe dëshironte të luante atje. Kemi biseduar me të dhe kemi gjetur marrëveshjen. Do të jetë lojtari ai që do të paguajë një shifër të caktuar për kartonin e tij”, konfirmon Sinan Idrizi.

LEXO EDHE:  Rama arrogant/ Alizoti: Opozita do të votojë propozimin e Bashës

Pasi konfirmon marrëveshjen me sulmuesin brazilian, kreu i kuqezinjve lëshon dhe një batutë nga të tijat. “Mos u mërzisni, Danilo do të jetë përsëri në Vlorë në verë. E kemi huazuar në Kazakistan dhe nuk ka ku të shkojë tjetërkund përveçse të kthehet në Vlorë”, përfundon administratori i deleguar i Flamurtarit.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Berisha nuk kursehet ndaj Lleshajt/ Arrestoi të “fortin” e Lezhës

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, pasi Policia e Shtetit arrestoi 16 persona, pas protestës së 16 shkurtit.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha bën të ditur se në mesin e të arrestuarve rezulton edhe një 80-vjeçar.

Teksa ndan foton e një të moshuari, Berisha nuk kursen edhe ironinë ndaj Lleshaj, ndërsa e cilëson të moshuarin edhe ‘si të fortin e Lezhës.

LEXO EDHE:  Deklarata e Bashës për djegien e mandateve/ Zbulohet dialogu

“Lleshi arreston ‘të fortin e Lezhës’ 80 vjeçarit ju sekuestrua edhe flamuri si provë materiale”, shkruan Berisha.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

debaqt ne parlamentin grek debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet20:49 - 9 Shkurt, 2019

Maqedonia në NATO/ Tsipras akuza të forta opozitës greke

Parlamenti grek është përfshirë ditën e sotme nga debate me tone të ashpëra nga mazhoranca dhe opozita. Shkak për këtë...

Trending

Read previous post:
Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

Close