4 modelet e çantave më në modë këtë vit dhe 3 që duhet t’i lini në dollap – CNA
Connect with us

Fashion

4 modelet e çantave më në modë këtë vit dhe 3 që duhet t’i lini në dollap

Publikuar

-

Nëse doni që të dukeni trendy, mbani një çantë trendy! Ose më saktë, mbani çantat më trendy të 2019-ës.

Mund të tingëllojë si një promovim, por e vërteta është se një çantë ka fuqinë që të ndryshojë komplet pamjen tuaj.

Në vijim do ju tregojmë cilat janë ato më të pëlqyera për këtë vit dhe është e sigurt që do doni t’i keni pjesë të gardërobës suaj.

Çantat  e  brezit

Forma vintage

Me ngjyra të ndezura

Forma gjeometrike  

Jashtë mode

Të kashtës

Të dorës

Pjesërisht çantat me rrip të gjatë

Aktualitet

6 super-ide si t’i veshim getat rrjetë pa ngjarë e ekzagjeruar

Publikuar

-

Getat ose çorapet rrjetë janë një nga trendet që po shohim prej kohësh në stilin e rrugës apo në sfilatat e modës.

Këto blogere na frymëzojmë sesi mund ta sjellim këtë trend në përditshmërinë tonë!

Provoni stilin e viteve ‘80 me getat rrjetë dhe fundin e lëkurës ose zgjidhni ndonjë nga pesë idetë e tjera.

Paraqitja 1

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZzMy5hbWF6b25hd3MuY29tJTJGYmxvZ2xvdmluLXVzZXItaW1hZ2VzLXByb2QlMkZuYXRpdmUtcG9zdC1pbWctMS02OTIxLTU4YTM1MDgzZTVmODI=

Paraqitja 2

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZzMy5hbWF6b25hd3MuY29tJTJGYmxvZ2xvdmluLXVzZXItaW1hZ2VzLXByb2QlMkZuYXRpdmUtcG9zdC1pbWctMS02OTIxLTU4YTM1MGIxYjc2MGE=

Paraqitja 3

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZzMy5hbWF6b25hd3MuY29tJTJGYmxvZ2xvdmluLXVzZXItaW1hZ2VzLXByb2QlMkZuYXRpdmUtcG9zdC1pbWctMS02OTIxLTU4YTM1MjE5ZGI5ZmU=

Paraqitja 4

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZzMy5hbWF6b25hd3MuY29tJTJGYmxvZ2xvdmluLXVzZXItaW1hZ2VzLXByb2QlMkZuYXRpdmUtcG9zdC1pbWctMS02OTIxLTU4YTM1MmI5NmE5MmI=

Paraqitja 5

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZzMy5hbWF6b25hd3MuY29tJTJGYmxvZ2xvdmluLXVzZXItaW1hZ2VzLXByb2QlMkZuYXRpdmUtcG9zdC1pbWctMS02OTIxLTU4YTM1MTMwMTk5YmQ=

Paraqitja 6

aHR0cHMlM0ElMkYlMkZzMy5hbWF6b25hd3MuY29tJTJGYmxvZ2xvdmluLXVzZXItaW1hZ2VzLXByb2QlMkZuYXRpdmUtcG9zdC1pbWctMS02OTIxLTU4YTM1NTMwNDk1OTk=

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Java e Modës në Nju Jork: 10 trendet fantastike të Vjeshtë 2019

Publikuar

-

1/10 – lëkura në ngjyrë kafe: Dizajnerët po shmangin ngjyrën e zezë duke u drejtuar nga ngjyra kafe për sezonin Vjeshtë 2019. Ka kuptim deri-diku: materiali i butë dhe nuancat e ngrohta të kafes përshtaten me ngjyrat e vjeshtës. Për fat të mirë, lëkura në ngjyrë kafe është lehtësisht e kombinueshme si me ngjyrat e forta edhe me ato neutrale (pastel).

2/10 – ngjyra e verdhë dhe vjollcë: E pranishme në sfilatat e Michael Kors, Anna Sui, Kate Spade etj, përveçse të verdhës së ndezur të ngjashme me ngjyrën e lules se kumakut, një ndër ngjyrat më IN që do ta shohim kudo këtë vjeshtë është lejlaja. Përgatituni që tani.

 

3/10 – pellushi: Sandy Liang dhe 3.1 Philip Lim përfshinë gëzofin në veshjet e tyre në pasarelat e Javës së Modës në Nju Jork.

4/10 – veshjet asimetrike tek pjesa e supeve

5/10 – xhupat e shkurtër e të fryrë: Një ndër zgjedhjet më të favorshme për t’u dukur me stil edhe në një ditë të zakonshme janë xhupat e fryrë. Christian Siriano, Brandon Maxwell dhe Prabal Gurung i dhanë rëndësi këtyre veshjeve në pasarelën e sfilatës Vjeshtë 2019.

6/10 – këpucët me ngjyrë: Pa merak, se nuk do të dukeni si fëmijët e fillores. Një kombinim i gjetur dhe kaq mjafton.

7/10 – kostumet: Dizejnatorët kanë menduar edhe për fansat e klasikes dhe veshjeve serioze.

8/10 – veshjet njëngjyrëshe: Zgjidhni një ngjyrë të preferuar dhe visheni atë nga koka tek këmbët. Nëse preferoni ngjyrat pastel ose ato në ngjyra të ndezura, qasja juaj ndaj veshjeve njëgjyrëshe do t’ju dallojë nga turma.

9/10 – çantat “e dyfishta”: Kur vjen puna tek moda, dy është më mirë se një.

10/10: veshjet që tërheqin vëmendjen: Tom Ford, Christian Siriano, Prabal Gurung dhe Christian Cowan i mëshuan fort idesë së veshjeve që tërheqin vëmendjen. Për vjeshtë, përgatituni për zbukurime ekstravagante dhe elementë të tjerë tërheqës që ju përfaqësojnë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Janë pantallonat e momentit: 11 mënyra si t’i kombinojmë xhinset “mom”

Publikuar

-

Një pyetje të shpejt: Dini si të kombinoni një palë pantallona xhinse “mom” (të lirshme)? Kjo pyetje vjen pasi xhinset më ikonë, të krijuara në fund të viteve 1800, janë esenciale për gardërobën e të gjithëve.

Ato nuk janë të ngushta, janë shpesh në ngjyrë të zbardhur dhe me bel të lartë.

Pra me çfarë i kombinoni për t’i dhënë paraqitjes suaj më shumë stil?

Ne ju themi 11 mënyra nga të cilat mund të frymëzoheni:

1)Çizme të zeza dhe këmishë të bardhë

-2073839-1486554675.600x0c

2)Bluzë të bardhë dhe shapka me dy rripa

-2073835-1486554675.600x0c

3)Këpucë me pak takë dhe pallto të gjatë

-2073834-1486554674.600x0c

4)Xhaketë bomber, golf dhe këpucë me ngjyrë

-2073836-1486554675.600x0c

5)Këpucë me printe kafshësh dhe këmishë me vija

-2073838-1486554675.600x0c

6)Bluzë me supe jashtë dhe sandale ortopedike

-2073837-1486554675.600x0c

7)Kaftan dhe këpucë të sheshta

-2073840-1486554675.600x0c

8)Fustan të gjatë dhe taka

-2073841-1486554675.600x0c

9)Pulovër të veçantë dhe çizme

-2073843-1486554676.600x0c

10)Bluzë me kapuç dhe xhup të gjatë

-2073844-1486554676.600x0c

11)Bluzë me ngjyra dhe këpucë me takë të trashë

-2073845-1486554676.600x0c

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

Trending

Read previous post:
Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

Close