Prokurorja e luksit në sitën e Vettingut/ Irma Balli pronare karburanti – CNA
Connect with us

Aktualitet

Prokurorja e luksit në sitën e Vettingut/ Irma Balli pronare karburanti

Publikuar

-

Gjyqtarët dhe prokurorët shqiptarë pa frikë mund ti radhisësh në rangun e biznesmenëve. Dhe jo biznesmenë dosido, por nga ata të mëdhenjtë që në kampet politike quhen oligarkë.

Në gjykata dhe prokurori kemi plot të tillë që kanë një pasuri përrallore, saqë të duket sikur nuk kanë punuar dhe jetuar në Shqipëri.

Po të shikosh pasuritë e deklaruar të gjyqtarëve dhe prokurorëve, bie poshtë poshtë teza e një Shqipërie të varfër.  Nuk bëhet fjalë për orë të shtrenjta, bizhuteritë apo makinat e luksit. Pasuria e tyre shkon më tej që nga vilat deri tek hotelet e karburantet.

Pronare e një karburanti rezulton edhe prokurorja Ima Balli, e cila nesër do të ballafaqohet me Komisionin e Vettingut.

Balli rezulton pronare e pikës e karburantit në bulevardin “Fan Noli”, të cilën ia ka  dhënë me qira një kompanie private. Prokurorja në fjalë, nga të dhënat që ka deklaruar duklet se bën një jetë luksoze, madje vetëm për pushime vjetore, të paktën në vitin 2009 ajo ka shpenzuar 1 144 000 lekë.  Ajo ka deklaruar se ka paguar mbi 20 mijë euro ndër vit për shkollimine  djalit, të cilëin më pas e ka punësuar në Ministrinë e Zhvillimit Urban.  

CNA.al po sjell pasurinë e deklaruar nga prokurorja Balli, sipas të dhënave të Open Spending Albania.

Pasuria e deklaruar nga viti 2003 -2016

Në vitin 2003 ajo ka deklaruar një pikë karburanti, dyqan, apartament banimi.

Në vitin 2004 ka deklaruar apartament banimi me vlerë 2 100 000 lekë, apartament banimi me vlerë 2 500 000 lekë, 100 000 hua nga prindërit e burrit, dhe 20 000 euro kredi.

Në vitin 2005 ka deklaruar kursime nga të ardhurat 2 118 000 lekë, të ardhura nga biznesi i bashkëshortit në shumën 800 000 lekë, të ardhura nga paga si prokurore,  1 718 971 lekë, të ardhura nga puna e bashkëshortit 1 800 000 lekë.

Në vitin 2006 ajo ka deklaruar se i është pakësuar pasuria nga blerja e një makine që ka kushtuar 1 200 000 lekë, shtuar pasuria nga kursimet vjetore në shumën 1 000 000 lekë. Të ardhura nga paga si prokurore në shumën 1 433 970 lekë, pagën e bashkëshortit në shumën 1 400 000 lekë, të ardhura nga biznesi i bashkëshortit në shumën 200 000 lekë.

Në vitin 2007 ka deklaruar shtimin e pasurisë në 200 000 lekë, kursime nga të ardhurat në shumën 1 200 000 lekë si dhe pagën e  saj dhe të bashkëshortit.

Në vitin 2008 ka deklaruar llogari bankare në shumën 1 500 000 lekë, shtuar pasuria me 4 380 lekë, kursime cash 400 000 lekë, pagën e saj dhe të bashkëshortit si dhe të ardhura nga biznesi  200 000 lekë, si dhe pagesën për studimet e djalit në shumën 2700 euro.

Në vitin 2009 ka deklaruar se 700 000 lekë i ka dhënë për studimin e fëmijëve, kursime cash 2 000 000 lekë, shpenzime për pushime 1 144 000 lekë, pagat, të ardhura nga biznesi në shumën 200 000 lekë, interes bankar nga depozitat në shumën 103 000 lekë, pagën për studimet e djalit në shumën 4700 euro dhe për studimet e vajzës në shumën  40 000 lekë.

Në vitin 2010 ka deklaruar shpenzime jetese 2 000 000 lekë, kursime cash 150 0000 lekë, pagën si prokurore Apeli në shumën 2 001 856 lekë, pagën e bashkëshortit në shumën 2 400 000 lekë, të ardhura nga biznesi i bashkëshortit në shumën 200 000 lekë, ka paguar  4 500 euro për studimet e djalit, 70 000 lekë për studimet e vajzës

Në vitin 2011, shpenzime në shumën 135 0000 lekë, kursime cash 140 0000 lekë, pagën e saj në shumën 2 221 041 lekë, pagëne  bashkëshortit 1 720 000 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit në shumën 702 000 lekë, pagesën për studimete  djalit në shumën 4 500 eueo, për studimet e vajzës 70 000 lekë si dhe ka deklaruar se ka blerë një garazh që kushton 100 0000 lekë.

Në vitin 2012 ka deklaruar kursime cash në shumën 1 800 000 lekë, të ardhura nga puna si prokurore në shumën 2 135 380 lekë, të ardhura nga paga e bashkëshortit 1 230 800 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit, në shumën 944 400 lekë,të ardhura nga paga si anëtare e Këshillit të Prokurorisë në shumën  54 000 lekë, pagesë për studimet e djalit në shumën 4 500 euro dhe për studimet e vajzës 30 000 lekë.

Në vitin 2013 ajo ka deklaruar kursime cash,1 800 000 lekë, të ardhura nga paga si prokurore dhe anëtare në Këshillin e Prokurorisë në shumat 1 955 264 dhe 22 500 lekë, pagën e bashkëshortit 1 070 420 lekë,  të ardhura nga qiraja e karburantit në shumën 769 600 lekë.

Në vitin 2014 ajo ka deklaruar kursime vjetore në shumën 1 500 000 lekë, depozitë kursimesh në shumën 3 000 000 lekë, të ardhurat nga pagat, të ardhurat nga kontrata e qirasë se karburantit në shumën 912  425 lekë, gjendje e mbetur në llogarinë rrjedhëse në shumën 384 615 77 lekë.

Në vitin 2015 ajo ka deklaruar kursime në shumën 170 0000 lekë, shtesë papafingon e karburantit, të ardhura nga paga si prokurore 162 0523 lekë, të ardhura si anëtare e Këshillit të Prokurorisë në shumën 46 750 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit 99 0000 lekë, të ardhura nga paga e bashkëshortit 1223967 lekë dhe të ardhurat nga interesat e Bankës në shumën 141157 lekë.

Në vitin 2016 ka deklaruar depozitë bankare në shumën 2 000 000 lekë, interesa bankare në shumën 211 224 lekë, gjendje e llogarisë rrjedhëse në shumën 515 lekë, të ardhura nga nga puna si prokurore dhe si anëtare e Këshillit të Prokurorisë në shumat 1 617 065 dhe 55 250 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit në shumën 830 000 lekë, të ardhurat nga paga e bashkëshortit si drejtor në një kompani sigurimesh në shumën 1 234 729 lekë dhe të ardhura nga paga e bashkëshortit si drejtor i një hoteli në shumën 287 837 lekë, të ardhura nga puna e djalit si arkitekt tek Ministria e Zhvillimit Urban  586 816 lekë, Gjithashtu ka deklaruar depozitë bankare në emër të bashkëshortit në shumën 1 500 000 lekë, interesa bankare në shumën 211 224 lekë, gjendje në llogarinë rrjedhëse në shumat 1 553 538 dhe 287 381 lekë./CNA.al

 

 

 

Aktualitet

Djegia e mandateve/ Basha: Sot ka ndodhur një akt i paprecedentë

Publikuar

-

By

Pas takimit me aleatët kreu i PD Lulzim Basha ka thënë, se sot kanë  marrë një vendim për t ‘iu bindur qytetarëve.

Sipas tij sot ka ndodhur një akt i paprecedentë në të gjithë historinë e pluralizimit në Shqipëri.

“Sot ka ndodhur një akt i paprecendetë në historinë 20 vjeçare të pluralizmit, e gjithë opozita ka marrë një vendim. Të tjerat  janë budalliqe për të devijuar të vërtetën. E vërteta është se Rama nuk është më kryeministër i shqiptarëve”, ka thënë Basha, duke komentuar kështu edhe reagimet e mazhorancës.

Aleatët e Bashës. si kreu LZHK, Dashamir Shehi, kreu i PR, Fatmir Mediu, kreu i PDK, Nard Ndoka, kreu i PBDNJ Vangjel Dule dhe kreu i PAA -së, Agron Duka janë shprehur pro djegies të mandateve.

Deri  më tani nga Opozita vetëm Monika Kryemadhi nuk është deklaruar ende për djegien e mandateve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Privatësia nuk ekziston më / Del videoja intime e Hamiltonit me Nicole Schezinger

Publikuar

-

By

Privatësia në botën e personazheve publikë sa vjen e bëhet më shqetësuese, përpjekja e mbrojtjes së saj me fanatizëm, ka shtuar kuriozitetin e njerëzve derisa bëjnë gjithçka thjesht për të zbuluar detaje nga jeta e tyre.

Viktimë e “hajdutëve online” ose “hackers” është bërë edhe ish e dashura e pilotit Lewis Hamilton, këngëtarja Nicole Schezinger.

Në telefonit e së cilës ishin akoma video të tyre intime në krevat, në një material 2 minuta e gjysmë ku shfaqej çifti duke u puthur dhe përqafuar.

Videoja është fshirë pas raportimit të saj, por ka rrëmbyer mijëra shikime aq sa qëndrojë online.

Nicole dhe Lewis i dhanë fund lidhjes së tyre të dashurisë në vitin 2015-të, pas një dashurie që zgjati 8 vite.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Opozita djeg mandatet/ Flasin aleatët e Bashës

Publikuar

-

By

Pak çaste më parë u njoftua takim  i kryetarit të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij opozitarë në lidhje me vendimin e djegies së mandateve.

Menjëherë pas takimit aleatët shprehën mbështetjen e plotë për vendimin e Bashës

“Takimi i sotëm ishte një takim pune dhe padyshim vendimi për djegien e mandatëve është një vendim i opozitës së bashkuar”,-tha Basha

“ E kemi detyrim moral ndaj qytetarëve dhe ndaj atyre që dolën në protestë duke thënë që Edi Rama nuk mund të qeverisë më. Ne do t’i bashkohemi opozitës së bashkuar për të djegur mandatet është një vendim unanim”,-tha Mediu

“ Opozita e bashkuar është në kushtet e realizimit të misionit të saj, mision që nuk mbaron me djegien e mandateve. Por  ky koalicion opozitar mbështetet nga populli dhe do të udhëheqë popullin.”,-tha Dule

“Qytetarët folën qartë dhe pati një mbështetje maksimale për aksionin opozitar. Axhenda e opozitës është e qartë dhe është detyra e jonë si opozitë të djegim mandatet.”,-u shpreh Ndoka

“Sa kohë të jetë Rama aty do na shihni bashkë,  ne ato mandate nuk është se na bëjnë naj vlerë të madhe”,-tha kreu i LZHK Shehi

“Përderisa opozita e bashkuar ka marrë vendim për të djegur mandatet ne e mbështesim”,-u shpreh kreu i PAA-së Agron Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close