Prokurorja e luksit në sitën e Vettingut/ Irma Balli pronare karburanti – CNA
Connect with us

Aktualitet

Prokurorja e luksit në sitën e Vettingut/ Irma Balli pronare karburanti

Publikuar

-

Gjyqtarët dhe prokurorët shqiptarë pa frikë mund ti radhisësh në rangun e biznesmenëve. Dhe jo biznesmenë dosido, por nga ata të mëdhenjtë që në kampet politike quhen oligarkë.

Në gjykata dhe prokurori kemi plot të tillë që kanë një pasuri përrallore, saqë të duket sikur nuk kanë punuar dhe jetuar në Shqipëri.

Po të shikosh pasuritë e deklaruar të gjyqtarëve dhe prokurorëve, bie poshtë poshtë teza e një Shqipërie të varfër.  Nuk bëhet fjalë për orë të shtrenjta, bizhuteritë apo makinat e luksit. Pasuria e tyre shkon më tej që nga vilat deri tek hotelet e karburantet.

Pronare e një karburanti rezulton edhe prokurorja Ima Balli, e cila nesër do të ballafaqohet me Komisionin e Vettingut.

Balli rezulton pronare e pikës e karburantit në bulevardin “Fan Noli”, të cilën ia ka  dhënë me qira një kompanie private. Prokurorja në fjalë, nga të dhënat që ka deklaruar duklet se bën një jetë luksoze, madje vetëm për pushime vjetore, të paktën në vitin 2009 ajo ka shpenzuar 1 144 000 lekë.  Ajo ka deklaruar se ka paguar mbi 20 mijë euro ndër vit për shkollimine  djalit, të cilëin më pas e ka punësuar në Ministrinë e Zhvillimit Urban.  

CNA.al po sjell pasurinë e deklaruar nga prokurorja Balli, sipas të dhënave të Open Spending Albania.

Pasuria e deklaruar nga viti 2003 -2016

Në vitin 2003 ajo ka deklaruar një pikë karburanti, dyqan, apartament banimi.

Në vitin 2004 ka deklaruar apartament banimi me vlerë 2 100 000 lekë, apartament banimi me vlerë 2 500 000 lekë, 100 000 hua nga prindërit e burrit, dhe 20 000 euro kredi.

Në vitin 2005 ka deklaruar kursime nga të ardhurat 2 118 000 lekë, të ardhura nga biznesi i bashkëshortit në shumën 800 000 lekë, të ardhura nga paga si prokurore,  1 718 971 lekë, të ardhura nga puna e bashkëshortit 1 800 000 lekë.

Në vitin 2006 ajo ka deklaruar se i është pakësuar pasuria nga blerja e një makine që ka kushtuar 1 200 000 lekë, shtuar pasuria nga kursimet vjetore në shumën 1 000 000 lekë. Të ardhura nga paga si prokurore në shumën 1 433 970 lekë, pagën e bashkëshortit në shumën 1 400 000 lekë, të ardhura nga biznesi i bashkëshortit në shumën 200 000 lekë.

Në vitin 2007 ka deklaruar shtimin e pasurisë në 200 000 lekë, kursime nga të ardhurat në shumën 1 200 000 lekë si dhe pagën e  saj dhe të bashkëshortit.

Në vitin 2008 ka deklaruar llogari bankare në shumën 1 500 000 lekë, shtuar pasuria me 4 380 lekë, kursime cash 400 000 lekë, pagën e saj dhe të bashkëshortit si dhe të ardhura nga biznesi  200 000 lekë, si dhe pagesën për studimet e djalit në shumën 2700 euro.

Në vitin 2009 ka deklaruar se 700 000 lekë i ka dhënë për studimin e fëmijëve, kursime cash 2 000 000 lekë, shpenzime për pushime 1 144 000 lekë, pagat, të ardhura nga biznesi në shumën 200 000 lekë, interes bankar nga depozitat në shumën 103 000 lekë, pagën për studimet e djalit në shumën 4700 euro dhe për studimet e vajzës në shumën  40 000 lekë.

LEXO EDHE:  Patundshmëri dhuratë për fëmijët e prokurorit/ Sali Hasa "uzurpon" institucionet me familjarë

Në vitin 2010 ka deklaruar shpenzime jetese 2 000 000 lekë, kursime cash 150 0000 lekë, pagën si prokurore Apeli në shumën 2 001 856 lekë, pagën e bashkëshortit në shumën 2 400 000 lekë, të ardhura nga biznesi i bashkëshortit në shumën 200 000 lekë, ka paguar  4 500 euro për studimet e djalit, 70 000 lekë për studimet e vajzës

Në vitin 2011, shpenzime në shumën 135 0000 lekë, kursime cash 140 0000 lekë, pagën e saj në shumën 2 221 041 lekë, pagëne  bashkëshortit 1 720 000 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit në shumën 702 000 lekë, pagesën për studimete  djalit në shumën 4 500 eueo, për studimet e vajzës 70 000 lekë si dhe ka deklaruar se ka blerë një garazh që kushton 100 0000 lekë.

Në vitin 2012 ka deklaruar kursime cash në shumën 1 800 000 lekë, të ardhura nga puna si prokurore në shumën 2 135 380 lekë, të ardhura nga paga e bashkëshortit 1 230 800 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit, në shumën 944 400 lekë,të ardhura nga paga si anëtare e Këshillit të Prokurorisë në shumën  54 000 lekë, pagesë për studimet e djalit në shumën 4 500 euro dhe për studimet e vajzës 30 000 lekë.

Në vitin 2013 ajo ka deklaruar kursime cash,1 800 000 lekë, të ardhura nga paga si prokurore dhe anëtare në Këshillin e Prokurorisë në shumat 1 955 264 dhe 22 500 lekë, pagën e bashkëshortit 1 070 420 lekë,  të ardhura nga qiraja e karburantit në shumën 769 600 lekë.

Në vitin 2014 ajo ka deklaruar kursime vjetore në shumën 1 500 000 lekë, depozitë kursimesh në shumën 3 000 000 lekë, të ardhurat nga pagat, të ardhurat nga kontrata e qirasë se karburantit në shumën 912  425 lekë, gjendje e mbetur në llogarinë rrjedhëse në shumën 384 615 77 lekë.

Në vitin 2015 ajo ka deklaruar kursime në shumën 170 0000 lekë, shtesë papafingon e karburantit, të ardhura nga paga si prokurore 162 0523 lekë, të ardhura si anëtare e Këshillit të Prokurorisë në shumën 46 750 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit 99 0000 lekë, të ardhura nga paga e bashkëshortit 1223967 lekë dhe të ardhurat nga interesat e Bankës në shumën 141157 lekë.

Në vitin 2016 ka deklaruar depozitë bankare në shumën 2 000 000 lekë, interesa bankare në shumën 211 224 lekë, gjendje e llogarisë rrjedhëse në shumën 515 lekë, të ardhura nga nga puna si prokurore dhe si anëtare e Këshillit të Prokurorisë në shumat 1 617 065 dhe 55 250 lekë, të ardhura nga qiraja e karburantit në shumën 830 000 lekë, të ardhurat nga paga e bashkëshortit si drejtor në një kompani sigurimesh në shumën 1 234 729 lekë dhe të ardhura nga paga e bashkëshortit si drejtor i një hoteli në shumën 287 837 lekë, të ardhura nga puna e djalit si arkitekt tek Ministria e Zhvillimit Urban  586 816 lekë, Gjithashtu ka deklaruar depozitë bankare në emër të bashkëshortit në shumën 1 500 000 lekë, interesa bankare në shumën 211 224 lekë, gjendje në llogarinë rrjedhëse në shumat 1 553 538 dhe 287 381 lekë./CNA.al

 

 

 

Aktualitet

Getafe vazhdon me “heroizëm” / Ndal Realin me thatësirë golash

Publikuar

-

Real Madridi dhe Getafe kanë mbyllur javën e 34-t në La Liga me një barazim 0-0, në një derbi që prodhoi pak, pasi Reali nuk ka forcë në këtë moment dhe Getafe nuk ka shumë armë në fazën sulmuese.

Zidane kishte zgjedhur një treshe sulmi me Brahim Diaz, Bale dhe Benzema, por ata nuk prodhuan mjaftueshëm për të shënuar. 

Los Blancos kanë dominuar mbajtjen e topit si dhe tentativat për gol, por pa arritur të gjenin rrjetën. 

Ishte një ndeshje që vlente më shumë për Getafen, që po lufton për kualifikimin në Champions League. Me këtë barazim, vendasit janë rikthyer në vend të katërt, pas fitores së Sevillas më herët, me renditjen që është ngjeshur shumë, por Getafe është superiore ndaj Sevillas për shkak të dy fitoreve në takimet direkte.

LEXO EDHE:  Patundshmëri dhuratë për fëmijët e prokurorit/ Sali Hasa "uzurpon" institucionet me familjarë

Në fund të takmit, vendasit u treguan tepër të rrezikshëm, duke krijuar disa mundësi të mira, por Navas ishte në superformë.

Një rezultat i mirë për Getafen, ndërsa Real vazhdon të bëjë paraqitje jo të denja. Sezoni për Los Blancos ka përfunduar dhe ndeshjet e fundit po shërbejnë për t’u dhënë shansin të rinjve.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Patozi i përgjigjet Ramës/ “Nuk e ka problemin tek unë, por tek sistemi”

Publikuar

-

By

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit, sulmoi Astrit Patozin, kreun e partisë Bindja Demokratike të themeluar dy ditë më parë.

Në lidhje me sulmin e Ramës, Patozi nga studioja e emisioni “Real Story” deklaroi:

“Rama nuk e ka problemin tek fakti qe mund ta mund une, sepse une jam realist, por ai ka problemin tek sistemi… Nuk do që të ketë një tjeter mes tij dhe Bashës. Eshtë absurde kur thonë që ti nuk mund të jesh opozitë. Nëse Basha ka problem për opozitën, ja jap me shkrim që ai është opozita kryesore dhe unë jam opozita e vogël,”-tha Astrit Patozi. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kupa e Italisë / Gjimshiti arrin Strakoshën në finale

Publikuar

-

Vazhdon sezoni i jashtëzakonshëm i Atalanta-s.

Skuadra e Gasperini-t, që mban vendin e pestë në kampionat me pikë të barabarta me Milan-in e vendit të katërt, ka mundur 2-1 Fiorentina-n me përmbysje në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në finale me rezultatin e përgjithshëm 5-4. 90 minuta për Gjimshitin, ndërsa Berisha nuk i ndahet stolit. 

Ka qenë Fiorentina që ka zhbllokuar ndeshjen pas 3 minutash me Muriel, i cili ka shënuar në të tri ndeshjet e luajtura kundër Atalanta-s në këtë sezon.

Vendasit janë kundërpërgjigjur në minutën e 14-të, duke barazuar me Ilicic, që është treguar i saktë nga pika e bardhë. Goli që ka vendosur takimin ka ardhur në minutën e 69-të dhe është shënuar nga Gomez, gjuajtja e të cilit është devijuar në portë në mënyrë të pashpjegueshme nga ana e portierit Lafont. 

LEXO EDHE:  Patundshmëri dhuratë për fëmijët e prokurorit/ Sali Hasa "uzurpon" institucionet me familjarë

Atalanta do të përballet me Lazio-n në finalen që do të luhet 15 majin e ardhshëm në Romë dhe që do të vërë përballë njëri-tjetrit Berat Gjimshitin dhe Thomas Strakoshën. 

Sido që të shkojë, do të jetë një sukses… kuqezi.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:02 - 25 Prill, 2019

Serbët ndalojnë këshilltarin e kryeministrit të Kosovës

Të enjten, në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Serbisë, në vendin e njohur si “Dheu i Bardhë”, është ndaluar nga...

Aktualitet19:07 - 25 Prill, 2019

SHBA dënon dekretin rus për qytetarët në pjesën lindore të Ukrainës

Shtetet e Bashkuara dënuan dekretin e Presidentit rus Vladimir Putin, që ua bën më të lehtë ukrainasve në lindje të...

Aktualitet18:46 - 25 Prill, 2019

Kim Jong-un dhe Vladimir Putin zotohen për lidhje më të ngushta

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u zotuan për lidhje më të...

Aktualitet18:49 - 24 Prill, 2019

Pritje vllazërore/ Udhëheqësi komunist Kim Jong Un mbrin në Rusi

Sikurse ishte paralajmëruar, udhëheqësi komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, mbriti në qytetin port të Vladivostokut, në rajonin...

Aktualitet18:30 - 24 Prill, 2019

KQZ nuk çertifikon kandidatët e Listës serbe për zgjedhjet në komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk i certifikoi katër kandidatët e subjektit Lista serbe, për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e...

Aktualitet18:22 - 24 Prill, 2019

Gjykata vendos masën e arrestit shtëpiak për 10 gra të kthyera nga Siria

Një gjykatë në Prishtinë vazhdoi të mërkurën dëgjimin e një grupi grash të kthyera nga Siria, nën dyshimet për përfshirjen...

Aktualitet10:28 - 24 Prill, 2019

Luftë kundër dhunës seksuale në rajonet e krizave

Me nismën gjermane Këshilli i Sigurimit të OKB kërkon me një rezolutë që komuniteti botëror të luftojë më ashpër dhunën...

Aktualitet19:04 - 23 Prill, 2019

Rusia do të marrë me qira portin sirian të Tartusit

Medie të të dyja vendeve raportojnë se përfaqësues të qeverisë ruse kanë zhvilluar konsultime me Presidentin Assad për një marrëveshje....

Aktualitet18:32 - 23 Prill, 2019

Kim Jong Un dhe Vladimir Putin takohen të enjten në Vladivostok

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, do të udhëtojë këtë javë drejt qytetit rus të Vladivostokut për një...

Aktualitet18:26 - 23 Prill, 2019

Gratë e kthyera nga Siria nën hetime për përfshirje në terrorizëm

Rënia e grupit militant Shteti Islamik, që dikur kontrollonte mbi 100 mijë kilometra katrorë territor dhe së paku tetë milionë...

Aktualitet09:16 - 23 Prill, 2019

Fitorja e Selenskyjt në Ukrainë/ Shpresa e lindur nga zemërimi

Në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë aktori i komedisë, Volodymyr Selenskyj arriti një rezultat rekord. Pse i besojnë atij kaq shumë...

Aktualitet16:54 - 22 Prill, 2019

Vrau bashkëshorten dhe gruan e djalit/ Zbulohet arsyeja e krimit

Vrasja e trefishtë në lagjen Dardania në Prishtinë ka tronditur vendin. Një burrë ka vrarë gruan e djalit, gruan e...

Aktualitet14:56 - 22 Prill, 2019

Horror në Prishtinë/ Tre të vrarë me armë zjarri 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Prishtinë. Policia e Kosovës bën të ditur se tre...

Aktualitet14:42 - 22 Prill, 2019

Zeng Yi në Firenze, Kina në një shkrepje fotografike!

Intervistoi Dr. Dritan Haxhiraj: Prof Rocca, Ju jeni Drejtori i Akademisë së Arteve te Bukura të Firences, kohët e fundit...

Aktualitet14:00 - 22 Prill, 2019

Tragjedia në Sri Lanka/Miliarderi i ASOS humb tre fëmijët e tij

Numri i të vdekurve në sulmet e Sri Lanka është tani në 290, pas një serie shpërthimesh në kishat dhe...

Aktualitet11:23 - 22 Prill, 2019

Pendarovski dhe Siljanovska-Davkova në balotazh/ Vendosin votat e Rekës

Në Maqedoninë e Veriut u mbajt dje raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në balotazh u kualifikuan dy kandidatët maqedonas....

Aktualitet09:47 - 22 Prill, 2019

Bilanc lufte/ 290 të vdekur, mbi 500 të plagosur  

Ka shkuar në 290 numri i personave që kanë ndëruar jetë, ndërsa 500 të tjerë kanë mbetur të plagosur në...

Aktualitet09:27 - 22 Prill, 2019

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Pendarovski fiton raundin e parë 

Stevo Pendarovski, kandidat i 31 partive në pushtet të udhëhequr nga Lidhja Social-Demokrate, është shpallur fitues në raundin e parë...

Aktualitet23:31 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale/ Kandidati Blerim Reka fiton komunat shqiptare

Blerim Reka, kandidati shqiptarë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, ka dalë kryesues në shumicën e vendbanimeve shqiptare,...

Aktualitet23:01 - 21 Prill, 2019

Numërohen 70 % e votave/ Mësoni kush e kryeson garën për President i Maqedonisë

Burimet më të fundit nga zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut flasin se janë numëruar rreth 70 % e votave....

Aktualitet22:28 - 21 Prill, 2019

Komediani mposht bisnesmenin, zgjidhet president i Ukrahinës

Presidenti aktual i Ukrainës, Petro Poroshenko, përfundimisht e pranoi humbjen, duke i njohur fitoren rivalit të tij në zgjedhje Volodimir...

Aktualitet21:16 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni/ Kandidati shqiptar fiton Gostivarin

Burime nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë Veriore, kanë publikuar në ueb faqen e vet zyrtare rezultatet e para...

Aktualitet20:23 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale maqedonase/ Ja pjesëmarrja në komunat me shumicë shqiptare

Shqiptarët janë faktor determinues në përcaktimin e kandidatit fitues të garës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kjo...

Aktualitet20:15 - 21 Prill, 2019

Forcohet aleanca e populistëve para zgjedhjeve europiane

Euroskeptikët bashkojnë forcat para zgjedhjeve europiane. Tani edhe kryetarja e „Bashkimit Kombëtar“ francez, Marine Le Pen iu bashkua aleancës së...

Aktualitet20:11 - 21 Prill, 2019

Edhe sa kohë do të qëndrojë në post Angela Merkel?

Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret...

Aktualitet20:02 - 21 Prill, 2019

Fitore apo balotazh?/ Përfundon votimi për Presidentin e Maqedonisë së Veriu

 Ndërkohë që konform ligjit zgjedhor, ora 19.00 ka sjellë mbylljen e të gjitha qendrave të votimit, duke i dhenë fund...

Aktualitet18:41 - 21 Prill, 2019

Ukrainë, kandidatët presidencialë në balotazh

Zgjedhësit në Ukrainë u drejtuan sot tek kutitë e votimit për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të vendit. Balotazhi ka...

Aktualitet18:30 - 21 Prill, 2019

Po merrte pjesë në një ceremoni mortore/ Rrihet lideri i opozitës

Lideri opozitar, megjithse mbrohej nga Njësia e Operacioneve Speciale e policia, pasi u mor nga zona ku ndodhej, është dërguar...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close