Po tani çdo të thonë? Pasi mohoi lidhjen, Bora Zemani dhe Donald Veshaj kapen mat – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Po tani çdo të thonë? Pasi mohoi lidhjen, Bora Zemani dhe Donald Veshaj kapen mat

Publikuar

-

Pas ndarjes nga DJ-i Vin Veli, moderatorja Bora Zemani u përfol për një romancë të re në jetën e saj.

Sipas medias “Apletnews”, Bora Zemani ka nisur një lidhje me aktorin e humorit, Donald Veshaj, por ende pa u përhapur mirë ky lajm, moderatorja e njohur shqiptare mohoi gjithçka.

Në një intervistë për ‘Revista Class’, Bora e mohoi të jetë e lidhur duke u shprehur se nuk ka asgjë të re në jetën e saj.

“Nuk ka asgjë të re në jetën time. Kur të ketë diçka, do e merrni vesh, por për momentin jam vetëm”, u shpreh Bora.

Por, sipas Panorama Plus, çifti janë në një lidhje dhe kanë hapur një kapitull të ri në jetën e tyre.

Ata janë parë së bashku në ambjente të ndryshme. Më e fundit ka qenë në mbyllje të Festivalit të Këngës së RTSH-së.

Thonë që ku ka zë nuk është pa gjë, e megjithatë moderatores dhe aktorit do t’ju duhet të reagojnë sërish.

Kryesore Show Biz

Restoranti më i mirë në botë? Do të habiteni…

Publikuar

-

Një restorant i vogël, buzë detit në Afrikën e Jugut, është shpallur më i miri në botë në ceremoninë e përvitshme të mbajtur në Paris.

“Volfgat”, me vetëm 6 pjesëtarë stafi pa trajnim zyrtar, është hapur në vitin 2016 në një fshat të vogël peshkatarësh, në bregun perëndimor të Afrikës së Jugut.

Shefi i kuzhinës, Kobus van der Merve i kërkon përbërësit e përditshëm në breg të detit.

Zakonisht, çmimi i shkon restoranteve të përballueshme. “Volfgat”, që ofron një meny me 7 pjata për 850 rand, ose rreth 60 dollarë, mund të presë vetëm 20 persona në një vakt.

Vet kryekuzhinieri tha për agjencinë e lajmeve “AFP”, pas marrjes së çmimit se ndihet i pavend atje.

“Stafi im, që del çdo ditë për të mbledhur barëra dhe përbërës të tjerë, duhet të jetë këtu. Restoranti është foshnja e tyre”, tha ai.

Filozofia e tij është të ndërhyjë sa më pak që të jetë e mundur te produktet dhe t’i mbajë ato të pastra, të egra dhe të patrajtuara.

Mes anëtarëve të jurisë që akordoi çmimin është edhe kuzhinieri i famshëm me origjinë shqiptare, Rene Rexhepi, i restorantit “Noma” në Danimarkë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Kim ka faj pse është plaçkitur”, të gjitha deklaratat skandaloze të Karl Kagerfeld për VIP-at

Publikuar

-

“Adele është shumë e trashë”, Kim Kardashian duhet të fajësohet për vjedhjen që ju bë dhe nuk më pëlqen fytyra e Pippa Middleton. Kjo është gjuha nepërkë e Karl Lagerfeld gjatë karrierës së tij
Ai gëzonte një status të perëndisë së modës në mesin e njerëzve dhe ishte i njohur për dhuntitë e tij të mos respektit për njerëz, duke bërë shpesh debate të ndryshme-ku kritikonte pamëshirshëm të tjerët.

Dizajneri Karl Lagerfeld, i cili vdiq në moshën 85 vjeçare pas një periudhe të një sëmundje të rëndë në Francë, nuk është i panjohur për anën kontraverse të tij.

Në vite, gjermani njihet për gjuhën e tij të nepërkës, përfshirë përshkrimin e këngëtares britanike Adele që sipas tij “është shumë e shëndoshë”.

Një tjetër shpërthim i tij ishte parë gjatë fushatës #MeToo ku ai e kishte fajësuar Kim kardashianin pse ajo ishte vjedhur nga një njeri me pistoletë në Paris, duke thënë se ajo ka sjell një përvojë të tmerrshme pasi që ishte vet ajo që reklamonte pasurinë e saj, transmeton GazetaExpress.

Gjatë ditë të tjera ai ishte në martesën mbretërore më 2011, ku pas saj në një intervistë për një revistë gjermane, ai kishte treguar se nuk e pëlqen fare Pippa Middletonin.

“Kate Middleton kishte një siluetë të mirë dhe është vajza e duhur për atë djalë. Me pëlqejnë gra të tilla, me pëlqejnë bukuroshet romantike”, kishte thënë ai.

“Në anën tjetër, motra e saj vuan për këto cilësi. Nuk më pëlqen fytyra e motrës së saj. Ajo mund të na tregoj vetëm shpinën dhe të pasmet e saj”.

“Ky nuk ishte koleksion, ishte një zgjidhje e dëshirave të këtij tipi të grave për ceremoni të tilla: përmasa të këqija, kapela të tmerrshme, fund të shkurt me këmbë me celulit”, kishte vazhduar ai kritikën e tij për modën që kishte parë gjatë këtij celebrimi.

Më vonë Lagerfeld përsëri ishte në qendër të vëmendjes kur kritikonte këngëtaren britanike, Adele, të cilën e përshkruante të “tepër të shëndoshë”, edhe pse e quante atë të mrekullueshme dhe zërin e saj si një “zë perëndie”.

Pasi që nuk ishte i kënaqur me kritikat kundër Adeles dhe Middletonëve, ai pastaj vazhdoi të kritikonte Lana del Reyin, para se ta ofendonte tërë Rusinë në një deklaratë tjetër.

“Nëse do të isha grua në Rusi do të isha lezbike, pasi që burrat atje janë shumë të shëmtuar”, tha ai.

“Ka disa djem të bukur, si i dashuri i Naomi Campbell, por aty mund të shikoni gra tmerrësisht të bukura dhe burra tmerrësisht të shëmtuar”.

Ai ishte futur në probleme edhe me një tjetër vend, me Greqinë, pasi që dizajneri ishte hyrë në debat gjatë krizës financiare të këtij problemi dhe problemeve që ata kanë me korrupsionin.

“Greqia ka nevojë për ta pastruar imazhin e vet”, kishte këshilluar ai. “Është një problem i madh, pasi që ata e kanë reputacionin e të qenit shumë të korruptuar”.

“Ju nuk mund të jeni të sigurt se a shkojnë paratë tona aty ku duhet. Askush nuk dëshiron që Greqia të zhduket, por ata kanë zakone të neveritshme. Njëjtë edhe Italia”.

Ai ka pasur probleme edhe me shtypin, përfshirë Newsweek, redaktorja e të cilës, Tina Brown, kishte shkruar një shkrim ku thoshte se Lagerfeld ishte mbivlerësuar.

“Para se gjithash, revista e Tina Brown nuk po kalon ditë të mira”, kishte ripostuar ai. “Ajo po vdes. Me vjen keq për Tina Brown. E cila kishte sukses ka të madh në Vanity Fair, por përfundoj në një gazetë m…si kjo. Me vjen keq”.

Disa nga komentet më brutale të tij janë përfshirë edhe në librin e 2013 -The World According To Karl.

Një nga këto deklarata ishte se “xhinset janë shenjë se jeni të dështuar”. “Kur e humbni kontrollin e jetës blini ca xhinse”, kishte thënë ai.

Më 2017 dizajneri i modës nxiti shumë reagime kur foli për Holokaustin përderisa sulmoi kancelarin gjermane Angela Merkel që ka hapur kufijtë për emigrantët.

Gjermani kishte thënë se vendi i tij “nuk mundet-edhe nëse kanë kaluar disa dekada-të vrasin miliona hebrenj që ata të kenë në të njëjtën kohë kaq shumë armiq brenda tyre”.

“E njoh dikë në Gjermani i cili kishte marrë një të ri sirian në punë dhe ai pas katër dite i kishte thënë, ‘zbulimi më i madh që Gjermania ka shpikur ishte Holokausti”, kishte thënë ai gjatë një fjalimi në një televizion francez.

Pas këtyre komenteve disa qindra njerëz paraqiten ankesa për këto komente të Lagerfeld pasi që ai i kishte bërë në emisionin ‘Salut les terriens!’ (Hello Earthlings!) në kanalin C8.

Dizajneri i Chanel, i cili kishte lindur në Hamburg, vendin nga i cili Adolf Hitleri mori pushtetin, më herët ishte ankuar në Merkelin pasi që ajo kishte pranuar më shumë se një milion azilkërkues në krizën e emigrantëve më 2015.

“Merkel deri me tani ka pranuar miliona e miliona emigrant të cilët janë integruar dhe të cilët kanë punuar…ajo nuk ka nevojë që të merr edhe një milion tjetër për ta përmirësuar imazhin e saj si një njerkë e keqe që ishte pas krizës greke”, kishte thënë Lagerfeld.

“Papritmas ne e shohim atë si vajzën e pastorit”, kishte thënë ai duke ju referuar babait të Merkelit, i cili ishte një ministër protestant në ish Gjermaninë e Lindjes.

Lagerfeld kishte thënë se ai do të “thoshte një gjë të tmerrshme” para se të kritikonte kancelaren për “gabimin e madh” që kishte pranuar kaq shumë refugjatë nga lufta e Sirisë apo vende të tjera.

“Shikojeni Francën, tokën e të drejtave të njeriut, të cilët kanë marrë, nuk e di, 10 000 apo 20 000”, kishte shtuar ai.

Muaj më vonë ai kritikonte lëvizjen #MeToo përderisa kishte thënë se ai “është ngopur” me modelet dhe aktorët të cilët flasin për ngacmimet seksuale me të cilat janë përballur para disa viteve.

Lagerfeld ishte po aq i ashpër me modelet e tij përderisa ai ishte kritik ndaj të gjithëve që ai i konsideronte “jo trendi”.

Ai kishte shkarkuar nga puna shoqen e tij më të mirë femër, ish modelen e Chanel, Ines de la Fressange, me 1999 pasi që ajo ishte pajtuar të pozonte si Marianne, simbolin kombëtar të Francës, pa e pyetur atë.

Zakonisht, këto deklarata kanë nxitur polemika, edhe pse në shumicën e herëve ai ka pasur kritika të mira.

“Unë jam një tip nimfomaniak i modës i cili kurrë nuk ka pasur orgazmë”, kishte thëna i më 1984, kur ishte pyetur se si ndihet pas një sfilate mode të tij.

Në një rast të rrallë, ai i kishte kërkuar një gjysmë të falur aktores Meryl Streep pasi që ajo njëherë kishte refuzuar të vesh një fustan të dizajnuar nga ai për një ceremoni çmimesh në vend që të vesh një tjetër që ajo dëshironte të paguante për ta veshur.

10 komentet më të spikatura të Lagerfeld

“Jeta nuk është një garë bukurie, disa (nga njerëzit e shëmtuar) janë të mrekullueshëm. Çka urrej janë njerëzit e urryer dhe të shëmtuar…më e keqja e që janë të shëmtuar janë djemtë e shkurt. Gratë mund të jenë të shkurtër, por burrat është si e pamundshme. Është diçka se ata nuk dinë të ju falin gjatë jetës…ata janë të këqij dhe ata dëshirojnë edhe të ju vrasin”, deklarata e tij e shkurtër për njerëzi jo atraktiv.

“Ata janë si mumiet e këqija të cilat ulën në kulluqe dhe hanë çipsa para televizionit, ku thonë se modelet e dobëta janë të shëmtuara” – deklarata e tij për atë që disa njerëz thonë se modelet janë të shëmtuara.

“I dëshiroj asaj tërë fatin e botës, për aq gjatë saqë nuk do ta shoh atë më apo ta dëgjoj duke me folur”, ka thënë ai për ish shoqen dhe muzën e tij te Chanel, Inès de la Fressange.

“Nuk jam dermatolog por nuk do ta dëshiroja lëkurën e tij. E imja është shumë më e mirë se e tij. Ai është i mbuluar me bira”, deklaratë për pop yllin, Seal.

“Nuk e njoh Heidi Klumin. Ajo nuk është e njohur në Francë. Claudia Schiffer po ashtu nuk e di se kush është ajo”, deklaratë për Heidi Klum.

“Është si fermeri i cili është i mirë me lopët dhe derrat dhe në fund i vrasin ato. Është edhe më hipotetike se gjuetarët. Të paktën gjuetaret nuk i donë kafshët…Nuk me pëlqejnë njerëzit që therin kafshë, por nuk me pëlqejnë as njerëzit kasap, të cilët duket se janë shumë të famshëm në botë”, deklaratë e tij për leshin dhe lëkurën e kafshëve që bëhen veshje.

“Ajo duket pak si gjyshja e saj-një version më i buzëqeshur. Në termat se çfarë ajo vesh, ajo është pak më shumë vetvetja-pavarësisht çfarë është”, deklaratë për Mbretëreshën.

“Nuk e kuptoj ndryshimin e flokëve të saj. E adhuroj Madame Obaman, e dashuroj, Por ka një lexues lajmesh në LCI që ka të bëj me prerjen e flokëve të saj…Sinqerisht, kjo nuk i përshtatet. Frika ishte një ide e keqe, kjo nuk është mirë”, deklaratë për Michelle Obama.

“Tani momenti është i Adeles. Ajo është shumë e trashë, por ka një fytyrë të bukur dhe një zë të bekuar prej perëndie”, deklaratë për Adele.

“A është ajo e ndërtuar me të gjitha pjesët e saj”, deklaratë për Lana del Rey.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

I mbani mend Lupçen dhe Katerinën? Ja çfarë ka ndodhur me ta

Publikuar

-

Me siguri të gjithë e mbani mend çiftin Katerina dhe Lupçe nga “Big Brother 9”, spektakël nga i cili u bënë të famshëm. Ka kaluar 2 vite dhe Lupçe e Katerina vazhdojnë lidhjen e tyre dhe janë shumë të lumtur bashkë.

Çifti janë shumë aktiv në rrjete sociale dhe postojnë foto nga përditshmëria ose rastet e veçanta siç ishte dita e djeshme pasi Katerina festoi ditëlindjen.

Ish-banorja mbushi 22 vjeç dhe Lupçe i kishte bërë dhuratë një unazë.

Katerina e zbuloi me një postim në Instastory ku falenderon Lupçen dhe shkruan se është surpriza më e bukur.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Trending

Read previous post:
Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Close