Për çfarëdo që të ndodhë, fajin e ka Mërkuri tek Peshqit! – CNA
Connect with us

Life Style

Për çfarëdo që të ndodhë, fajin e ka Mërkuri tek Peshqit!

Publikuar

-

Jepini trurit një periudhë paqeje. Nëse këto ditë ndjeni që keni dhimbje koke të vazhdueshme, mos u stresoni. Më 10 shkurt, Mërkuri lë Ujorin për të kaluar tek Peshqit ëndërrimtarë.

Gaforret, Peshqit, Akrepët– të gjithë shenjat e ujit do të jenë më të komunikueshëm, më krijues dhe më fleksibël këto kohë, ndërsa Binjakët, Shigjetari dhe Virgjëresha do ta gjejnë veten shumë të ngarkuar mendërisht dhe me shumë gjasa do të kalojnë javë stresuese.

Mërkuri do të qëndrojë tek Peshqit më shumë se zakonisht dhe për astrologët, lëvizja e Mërkurit është çështje madhore. Ai ka ndikim tek komunikimi, teknologjia, proçesi i të mësuarit dhe udhëtimet- gjëra me të cilat ne merremi çdo ditë. Me të hyrë tek shenja e Peshqëve, Mërkuri do ta ketë të pamundur të operojë me fuqinë e tij maksimale, që do të thotë….është në prapavijë.

 

Gjithsesi, ç’do të ndodhë gjatë kësaj kohe?

Do të jeni më të ndjeshëm dhe do prekeni më lehtë. Emocionet do të nxjerrin më të mirën tuaj, e ndërsa veprimet do t’i bëni duke u bazuar në ndjenjat tuaja. Llogjika dhe arsyetimi nuk do të shkojnë gjithnjë në vijë të drejtë dhe pritet që komunikimi verbal jo gjithmonë të jetë produktiv. Mendohuni pak para se të flisni këtë kohë.

Mërkuri mund të trazojë pak ujërat tek Peshqit, gjë e cila mund të çojë në zënka të shpeshta emocinale ose nga ana tjetër mund t’ju jap mundësinë të bëni biseda të gjata dhe të shëndetshme me veten.

Lajmi i mirë?

Nëse jeni lloji artistik i Peshqëve, do të nxirrni më të mirën tuaj në punë. Mërkuri do t’ju motivojë të mësoni shumë gjëra të reja. Duke qenë se nuk jetoni dot pa dashuri, këtë periudhë do të merrni dhe jepni më shumë se kurrë. Një epokë e re ju pret!

Aktualitet

Politikanët, mjekët apo psikologët/Cilët janë më “aktivë” në shtrat?

Publikuar

-

shenjat me kerkuese ne shtrat

Rezultatet e një studimi te kryer së fundmi zbuluan se cili profesion është më dominant në shtrat. Ato tregojnë se mjekët dhe psikologët, gjithmonë kujdesen ta kënaqin partneren, ndërsa politikanët kujdesen vetëm për kënaqësinë e vet.

Në vendin e parë renditen artistët. Artistët i tmerrohen seksit të zakonshëm ndaj bëjnë çdo gjë për të zotëruar në krevat.

Më keq për sa i përket zotërimit të shtratit janë menaxherët dhe drejtorët që mësuar t’i kontrollojnë punëtorët në vendin e punës dhe shpesh e shpenzojnë energjinë në punë.

Si pasojë ata nuk kanë ‘’më fuqi’’ të  kenë performancë të mirë në shtrat. Më pas renditen politikanët.  Ata i shpesh i ndërrojnë partnerët seksualë. Bëjnë seks të shpejtë dhe sipërfaqësor.

Më pas vijnë avokatët mjekët dhe psikologët. Këta renditen në një grup meqë profesioni i tyre i bën të jenë të kujdesshëm.

Ata pothuajse kurrë nuk e marrin të parët iniciativën në shtrat dhe shumë shpesh çështje parësore kanë që ta kënaqin palën tjetër.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Zbuloni cilat janë këpucët më të rehatshme për këtë sezon

Publikuar

-

kepuce me maje katrore

Këpucët me detajet e kashtës në vend të gomës, që quhen espadrilles, janë ndër më të kërkuarat këtë sezon.

Espadrilles sjellin një lloj fryme pushimesh, por edhe shumë pranverë. Këto pesë lloje janë ndër më të përzgjedhurat:

1.

00

2.

solud4042711841_q2_1-0._QL90_UX336_

3.

2790_cotropew_navy_1044

4.

_12361732

5.

_12025966

Burimi: Bloglovin

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Lista e zezë”/Ushqimet më të rrezikshme në botë po na shkatërrojnë jetën

Publikuar

-

Së fundmi ‘’Konfederata Italiane e Kultivuesve’’ ka kryer një studim dhe ka renditur se cilat janë ushqimet më të rrezikshme për shëndetin e njeriut.

Kjo konfederatë ka përpiluar një listë, ku ka renditur 10 ushqimet më të rrezikshme në botë. Në vendin e parë renditet peshku nga Spanja.  Arsyeja është se ky peshk ka përmbajtje të lartë të mërkurit .

Pas peshkut spanjoll, në vendin e dytë të renditjes së ushqimeve më të rrezikshme janë midhjet e gjalla që vijnë nga Franca. Konsumimi i këtyre midhjeve do t’ju bëjë që të keni diarre dhe të vjella.

Në vendin e tretë rendite pula e importuar nga Polonia. Kjo sepse kjo pulë është kontaminura me  ‘’Salmonella enterica ‘’.

Peshku francez renditet në vendin e katërt më të rrezikshme. Arsyeja është sepse ky peshk përmban krimbin Anisakis.

Në vendin e pestë renditen lajthitë nga Turqia. Kjo pasi këto lajthi përmbajnë aflatoksina, substanca që konsiderohen si kancerogjene.

Në vendin e gjashtë renditen midhjet spanjolle. Kjo pasi këto midhje janë kontaminuar me ‘’Escherichia Coli’’.

Në vendin e shtatë renditen kikirikët nga Egjipti. Kurse në vendin e tetë është mishi i ngrirë i importuar nga Brazili. Arsyeja është se ky mish është kontaminuar me Escherichia Coli-Shigatoxin.

Në vendin e nëntë renditen lajthitë nga Azerbajxhani. E në vendin e 10 renditen pulat nga Brazili./Burimi:Sot.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet21:59 - 20 Prill, 2019

Protesta në Mal të Zi/ Qytetarët mblidhen për të rrëzuar Gjukanoviç

Mbrëmjen e sotme u mblodhën disa mijëra njerëz në kryeqytetin e Malit të Zi në Podgoricë. Sipas informacioneve lëvizja e...

Aktualitet21:22 - 20 Prill, 2019

Francezët iu rikthehen protestave/ Përshkallëzohet situata

Francezët jelek-verdhë u janë rikthyer protestave gjatë ditës së sotme. Siç raportojnë mediat e huaja protestuesit i kanë vënë flakën...

Aktualitet21:15 - 20 Prill, 2019

Promovohet në Tiranë dhe Korçë krijimtaria e Besim Xhelilit

Me mbështetjen e Ambasadës Austriake Tiranë, të Muzeut Historik Kombëtar Tiranë dhe në praninë e një numri të madh të...

Aktualitet21:08 - 20 Prill, 2019

Tenton të bëjë një selfie/ Rrezikon seriozisht jetën

Një turist po udhëtonte në autostradë në Canary Island. Ai ka menduar që të bëjë një selfie në makinë, ndërkohë...

Aktualitet10:01 - 20 Prill, 2019

DW: Demonstrim pushteti nga ana e Vuçiç

Dhjetëra mijëra vetë kanë demonstruar në kryeqytetin serb, Beograd në mbështetje të presidentit Vuçiç. Vetë presidenti kishte bërë thirrje për...

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close