Pas videoskandalit të policit/ Ylli Manjani ironizon Sandër Lleshajn – CNA
Connect with us

Aktualitet

Pas videoskandalit të policit/ Ylli Manjani ironizon Sandër Lleshajn

Publikuar

-

ylli manjani

Pas reagimit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshajt, lidhur me videon e shefit të policisë në Malësinë e Madhe, ka komentuar Ylli Manjani.

Në postimin e tij në rrjetet sociale, Manjani shprehet se deklaratat e Lleshjat janë palidhje dhe shprehet se i vjen keq për ministrin e Brendshëm.

“Çudi!!!

“I përkas atyre që arrestojnë dhunuesin”- thotë Ministri i Brendshëm.

Pse kishte ndonjë opsion tjetër?! Ju ka shkuar gjë mendja edhe të mos e arrestojnë atë dhunues?!

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Kërcet shumë kjo llogjikë publike e shprehjeve të ministrit!

Pastaj ç’është ky deklarim pa lidhje “e arrestova”?!!! Kur kanë filluar ministrat të arrestojnë?

As policia nuk arreston dot më pa vendim gjykate.

Ministri jo e jo!

Dhe më në fund, nëse ndjekim deklarimin tjetër të Ministrit “çdo polic jam unë”, duhet të ishte vetarrestuar…

Me vjen keq vërtetë për Sandrin!”,- ka shkruar Ylli Manjani./CNA.al

 

Aktualitet

Berisha nuk kursehet ndaj Lleshajt/ Arrestoi të “fortin” e Lezhës

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, pasi Policia e Shtetit arrestoi 16 persona, pas protestës së 16 shkurtit.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha bën të ditur se në mesin e të arrestuarve rezulton edhe një 80-vjeçar.

Teksa ndan foton e një të moshuari, Berisha nuk kursen edhe ironinë ndaj Lleshaj, ndërsa e cilëson të moshuarin edhe ‘si të fortin e Lezhës.

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

“Lleshi arreston ‘të fortin e Lezhës’ 80 vjeçarit ju sekuestrua edhe flamuri si provë materiale”, shkruan Berisha.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Paralajmërimi i fortë/ PD i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Braçes

Publikuar

-

By

Erjon Brace ne Kuvend

Deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar pas deklaratës së zv.kryeministrit Erion Braçe, sipas të cilit PD po kërkon të mandatet tani pasi nuk i bëjnë më dot asgjë Reformës në Drejtësi dhe se ky hap vjen nga dëshmpërimi i madh i opozitës.

Në një postim në rrjetet sociale, Shehaj shkruan se Braçe duhet të shqetësohet për shokët dhe për partinë e tij qe do përfundojnë keq.

“Po dorëzojmë mandatet sepse u faktua mega korrupsioni prej 30 milionë eurosh dhe dolën përgjimet e blerjes së votave. Por askush nuk u arrestua.

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Rama, Gjiknuri, Dako, Sejdini, Balla, Ahmetaj dhe gjithe kupola e PS-se është e lidhur me krimin dhe e zhytur nelë korrupsion. Nxjerrja e tyre para drejtesise është prova e SPAK-ut.

Braçe duhet të shqetësohet për shokët dhe për partinë e tij qe do përfundojnë keq. Sa për ne demokratët, tashmë jemi pa imunitet!”-shkruan Agron Shehaj./CNA.al

PD djeg mandatet/ Vjen reagimi i parë nga Qeveria

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

VIDEO: Sadiku shënoi super gol / Direkt në formacionin e javës

Publikuar

-

By

Armando Sadiku shënoi një gol në një ndeshje zyrtare, pasi kishte 15 muaj që nuk gjente rrjetën. Në debutimin si titullar me Luganon, Sadiku gjeti rrjetën, pasi shënoi një gol me kokë, në fitoren e ekipit të tij.

Ky ishte goli i parë i sulmuesit të kombëtares, që i mungonte prej 15 muajsh, pasi për herë të fundit kishte shënuar në Poloni, kur luante me skuadrën e Legias.

Goli i tre ditëve më parë, bëri që Armando Sadiku të shpërthente në lot gëzimi, e pse jo të gjithë shqiptarët të ngriheshin vendi, për një nga lojtarët më të rëndësishëm të kombëtares.

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Nuk ka shpërblim më të mirë për një sulmues se sa goli, aq më tepër kur ndihmon ekipin në ndeshje të rëndësishme. Për këtë arsye, Armando Sadiku, është përzgjedhur nga prestigjiozja “Blick.ch”, në 11-shen e lojtarëve më të mirë të javës në Superligën zvicerane.

“Armando Sadiku nuk ka shumë shanse për të shënuar. Por nëse ai ka hapësirë në zonë, bëhet i rrezikshëm. Godet me kokë golin e tij të parë sezonal”-shkruan gazeta zvicerane për sulmuesin shqiptar.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

debaqt ne parlamentin grek debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet20:49 - 9 Shkurt, 2019

Maqedonia në NATO/ Tsipras akuza të forta opozitës greke

Parlamenti grek është përfshirë ditën e sotme nga debate me tone të ashpëra nga mazhoranca dhe opozita. Shkak për këtë...

Trending

Read previous post:
ne pranga cifti shqiptar
Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

Close