Connect with Us

“Kush kërkon punë pa kushte”/ Rama tregon ku duhet të drejtoheni

Aktualitet

“Kush kërkon punë pa kushte”/ Rama tregon ku duhet të drejtoheni

Publikuar

-

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes

Nga takimi i sotëm i radhës për përvojat e atyre që i janë drejtuar platformës së bashkëqeverisjes për zgjidhjen e problemeve,

Kryeministri Rama ka zhvilluar sot takimin e përjavshëm të platformës së bashkëqeverisjes.

Rama ka shfrytëzuar këtë takim, për të adresuar adresuar sot një përgjigje të për gjithë ata që e kritikojnë për këtë mënyrë të zgjedhur.

Ai ka theksuar se platforma është transformimi i zyrave të marrëdhënieve me publikun, e si e tillë zëvendëson letrat dhe lehtëson komunikimin direkt të qytetarëve me ata që duhet t’u japin zgjidhje problemeve që kanë.

“E habitshme që at që i thonë vetes mendje të ndriçuar edhe e dinë veten për koka të mëdha nuk kuptojnë themeloren e platformës, ajo është transformimi përmes inovacionit, i zyrave të marrëdhënieve me publikun, zëvendëson letrat drejtuar ministrive, agjencive, radhët për të marrë një kontakt për të cuar fjalë më lart ku të shkelet një e drejtë, thjesht mundëson që qytetari të jetë i pari, këtë e kemi dëgjuar 30 vjet, më jepni votën që të bëhem zëri juaj dhe ku jemi parë, kurse përmes platformës bashkëqeverisja është reale”-tha

LEXO EDHE:  Turp për kryeministrin/ Përdor shëndetin e fëmijëve për ca ditë në pushtet

Më tej, kreu i qeverisë theksoi se kjo platformë shëben edhe si një lloj ndërmjetësi për punësim, për të gjithë ata që duan punë pa kushte.

“Kush do punë pa kushte dhe kush punës i thotë punë le të drerjtohet në platformë dhe kjo do bëjë ndërmjetësimin me privatët”-tha ndër të tjera Rama.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Soreca “ultimatum” nga Vlora/ Të votohet marrëveshja e 5 Qershorit

Publikuar

-

Nga

Reforma në Drejtësi/ Soreca mesazh të fortë: T’i rezistojnë ndërhyrjeve politike

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca kërkon që Kuvendi të votojë paktin e 5 qershorit.
I pyetur për propozimet që miratoi dje Komisioni i Ligjeve për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve, Soreca tha se BE-ja e njeh rolin e parlamentit.

“BE e ka mirëpritur marrëveshjen e 5 qershorit. Tashmë është thelbësore që kjo marrëveshje të miratohet sa më shpejt. Marrëveshja parashikon dhe krijimin e komisionit qendror. Reforma zgjedhore është kusht kyç që të fillojnë negociatat. Pa këtë kusht Shqipëria nuk mund të fillojë konferencën e parë ndërqeveritare. Ky si kusht do përmbushur patjetër ndaj duhet bërë patjetër. Ne kemi parë disa propozime shtesë për kodin zgjedhor këto nuk janë pjesë e rekomandimit të OSBE-ODHIR-it. Ne e njohim rolin e parlamentit në lidhje me sistemin zgjedhor. Ne inkurajojmë palët të vazhdojë dialogun me të njëjtën frymë bashkëpununese që u tregua në marrëvshjen e 5 qershorit” tha Soreca nga Vlora./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia “tund” prangat/ Tetë të arrestuar në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Bien në prangat e policisë 8 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

L. A., 23 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e këtij shtetasi iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 257 gr. lëndë e dyshuar cannabis sativa dhe 4 fidanë të dyshuar cannabis sativa.

N. H., 35 vjeç dhe Gj. Gj., 31 vjeç, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin merreshin me shitje të lëndës narkotike të llojit heroinë, në rrugët “Kongresi i Lushnjës” dhe “Ylbere Bylykbashi”.

Gjatë kontrollit fizik të dy shtetasve iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiali një sasi lënde narkotike e dyshuar heroinë, e ndarë në doza gati për shitje dhe një sasi parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha i bën Ramës, qoken e radhës

LEXO EDHE:  Protesta kundër Ramës/ Policia shoqëron nënkryetaren e Bashkisë

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh. C., 52 vjeç, pasi, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës dhe bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

N. A., Gj. N. dhe O. P., pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur.

E. M., 34 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar motoçikletën pa lejen përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Do përfundoni në kazanët e plehrave”/ Paralajmërimi i fortë për Ramën dhe deputetët e tij

Publikuar

-

Nga

“Do përfundoni në kazanët e plehrave”/ Paralajmërimi i fortë për Ramën dhe deputetët e tij

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë sot një paralajmërim të fortë për kryeministrin Edi Rama dhe deputetët e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se revolucioni demokrat është i pashmangshëm, ndërsa paralajmëron se deputetët shqiptarë do të kenë fatin e atyre në Ukrainë, që përfunduan në kazanët e plehrave, nëse vijojnë me lojën e ndryshimeve Kushtetuese.

“Fati i deputeteve si ne Ukrahine, ku populli i hodhi ne kazan plehrash…Revolucioni demokratik i pa shmangshem.

Parlamenti dhe bunkieri dy fortesat e diktatorit Rama.Populli duhet ti shemb dhe ti hap rrugen demokracise, zhvillimit ekonomik, sigurise dhe integrimit ne BE.

Parlamenti Shqiptar drejt degradimit. Nese marrezia e Ramziut shkon ne prishje te marreveshjes se 5 Qershorit ne Rezidencen Amerikane duke bere ndryshime Kushtetuese per prishjen e kualicioneve parazgjedhore do jete fundi i ketij Parlamenti te kapur.

Te ndalet marrezia e Ramziut sot nesër do jetë vonë.

Pushteti i tij personal eshte mbi gjithcka,nuk pyet as per marreveshje as per Kushtetutë as per rregulla Demokratike as per nderkombetaret.

LEXO EDHE:  “Fitoi sovraniteti i popullit”/ Rama: Sot është ditë historike

LEXO EDHE:  Betonizimi i liqenit/ Rama “lë” në baltë Veliajn (Dokumenti)

Krimi, korrupsioni,mbidozat e pushtetit, oligarket, bandat, ligësia, pabesia e kanë futur ne bunkierin e diktatorit dhe nuk iken nga pushteti pa i sjelle deme shkatërrimtare demokracise, ekonomise, politikes, sigurise dhe fateve te vendit.

Rama me pabesin e tij po shkaterron marreveshjen e 5 Qershorit ne Rezidencen Anerikane ne menyre tinzare te pabese sic shkaterroj Teatrin kombetar.Ka ardh momenti i shkaterrimit te tij perfundimtar dhe rindertimit te demokracise ne Shqiperi dhe te ardhmes ne BE.

Fati i aleances se qelbesirave, te mbetjeve dhe mbeturinave te paricikliueshme eshte ne kazanin e pelhrave si ne Ukrahine.

“Grushti” Gjerman kunder diktatorit dhe haxhiqamilisteve eshte mesazh i qarte per qytetaret: hidhini ne kosh qelebesirat qe ju kane zene rrugen per ne Europe,se ndryshe rruga eshte e mbyllur.”-shkruan Lefter Maliqi.

LEXO TE PLOTE