HOROSKOPI javor (11-17 shkurt)/ Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat gjatë kësaj jave! – CNA
Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor (11-17 shkurt)/ Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat gjatë kësaj jave!

Publikuar

-

DASHI

Një javë plot angazhime në punë, ku duhet të punoni shumë për të gjetur alternativa të mira në përputhje me pritshmëritë tuaja. Për fat të keq, horoskopi 2019 kishte paralajmëruar se në këtë kohë ju duhet të bëni llogaritë me kohë të pjesshme dhe zgjidhje afatshkurta. Një gjendje që i nxjerr në plan të dytë ndjenjat, ku ekziston rreziku i konfuzionit. Është shumë e rëndësishme tani që të mos përfshihen palë të treta, nëse ka një histori në krizë, duhet të përpiqeni të jeni të kujdesshëm. Ka ngadalësime dhe nuk është rastësi sepse në këtë periudhë jeni aq të lodhur, pasi edhe ju duhet të përballeni me shumë angazhime pune, të cilat bëjnë që e gjithë pjesa tjetër të shkojë në sfond.

DEMI

Në dy muajt e fundit shumica e atyre që kanë lindur nën shenjën e Demit duhet të mendonin për paratë dhe punën, si dhe të gjitha gjërat që duhet të bëjmë për të gjetur pika të reja referimi. Nga ana tjetër, në horoskopin 2019, Paolo Fox ka paralajmëruar tashmë se pjesa e dytë e vitit është me të vërtetë e rëndësishme dhe se dikush do të mbyllë vitin 2019 me një ngjarje të madhe. Por tani ndjeni nevojën për t’iu afruar rrënjëve tuaj, atyre referencave që ju japin paqe. Horoskopi i javës është interesant për emocionet.

BINJAKET

Për horoskopin javor ju duhet të merrni vendime të rëndësishme që ndikojnë gjithashtu në punën tuaj. Jupiteri në opozitë gjithmonë çon në vështirësi, dhe kështu në ditët e ardhshme ju jeni të detyruar të përballeni me nervozizmin dhe momentet e shqetësimit. Mbajtja e nervave nën kontroll nuk është e lehtë, por duhet të përpiqeni të jeni të duruar, sepse nuk mund të keni reagime të ekzagjeruara çdo ditë ose të mbeteni keq për çdo ngjarje të papritur që ndodh.

GAFORRJA

Shumë prej jush do të preferonin të qëndronin pak larg në ditët e ardhshme, sepse rreziku është që të bëheni paksa më nervozë. Në përgjithësi, shkurti nuk është një muaj pajtimi, veçanërisht nëse ka një person që dëshiron t’ju detyrojë të bëni diçka për të cilën nuk jeni plotësisht të bindur. Kështu që ju duhet të izoloheni për të kuptuar se si të përballni emocione të caktuara, që për momentin duken të vështira për t’u menaxhuar.

LUANI

Horoskopi i javës i Paolo Fox tregon një shërim të mirë. Nëse në këto ditë ka pasur një rënie dhe ndoshta edhe disa momente acarimi, tani ktheheni të fitoni. Mos i nënvlerësoni propozimet, kjo është koha e duhur për t’u përfshirë dhe për të bërë më shumë gjëra. Ju duhet të “zbrisni nga piedestali” për të kuptuar se çfarë duan të tjerët, për të pasur më shumë përvojë dhe më shumë aftësi për të vepruar. Javën e ardhshme dhe në përgjithësi në këtë periudhë dashuria bëhet sërish e favorizuar, por ju gjithmonë përpiqeni të konkuroni me njerëz që ju “rrëshkasin” dhe ndoshta edhe në një periudhë interesante, si kjo do ta keni të vështirë për të gjetur qetësinë. Shumë gjëra varen nga ju.

VIRGJERESHA

Horoskopi javor nga Paolo Fox fton të lindurit në shenjën e Virgjëreshës që të bëjnë gjërat me qetësi. Mbi të gjitha në dashuri ka nevojë për kohë, gjithashtu sepse nuk je një shenjë që menjëherë bie në dashuri, nëse nuk ka një tërheqje të madhe fizike. Keni nevojë për kohë që të bini në dashuri, duhet kohë të kuptoni se çfarë duhet të bëni, nëse po përjetoni një dashuri të mundimshme. Gjatë javëve të ardhshme ju keni më shumë mundësi për të kuptuar se çfarë doni në sajë të Saturnit dhe Venusit në pamje të mirë. Çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të rigjejnë njëri-tjetrin, pas një janari të vështirë.

PESHORJA

Kjo nuk është një kohë e lehtë dhe ju vetëm mund të dilni nga ajo, në sajë të diplomacisë tuaj të madhe dhe durimit. Në ditët e ardhshme ju do të jeni të detyruar të përballoni vonesa të vogla, tensione që lidhen me moskuptimin. Të gjitha këto pengesa nuk duhet të ndalojnë ritmin tuaj, megjithatë, në këtë periudhë duhet të përpiqeni të jeni më të qetë. Edhe në qoftë se në këto ditë ju do të keni për të menaxhuar një humor të keq dhe momente të tensionuara, mos u dominoni nga emocionet negative. Horoskopi i javës i Paolo Fox gjithmonë sugjeron që të përballeni me gjërat me buzëqeshje.

AKREPI

Kur e keni kapur me dikë, veçanërisht nëse ka pasur një konfrontim të drejtpërdrejtë, ju takon ju që më pas të bëni paqe. Për horoskopin e javës së ardhshme ju mund të mbështeteni në pak më shumë energji, se më parë. Ju duhet të bëni shumë, gjithashtu sepse nga këndvështrimi ekonomik nuk ekziston gjitha ajo qetësi, ndoshta sepse kohët e fundit keni pasur shumë shpenzime. Mos u prekni nëse disa probleme të parasë ose thjesht projekte të ardhshme kanë vështirësi në nisje. Mos lejoni që ky lloj tensioni të krijojë vështirësi në familje dhe në dashuri.

SHIGJETARI

Çdo takim i ri mund ta çlirojë mendjen nga paragjykimet. Mos u vini në dispozicion për të bërë njohje të reja ose për të vazhduar një marrëdhënie vetëm nëse partneri është i gatshëm t’ju japë garanci. Javën e ardhshme përpiquni të dilni më shumë, të rrini me më shumë njerëz. Nëse ka tashmë një miqësi, sigurisht që më në fund mund të merrni diçka më shumë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin, gjithçka është e mundur, madje edhe të bëni projekte dashurie.

BRICJAPI

Horoskop javor me rimëkëmbje, qiell i favorshëm, sepse Venusi është në shenjën tuaj të Zodiakut. Qielli i muajit shkurt sjell energji dhe pozitivitet. Pra, edhe në qoftë se në një marrëdhënie të mrekullueshme ka pasur një luhatje, ju duhet të mos bëni asgjë dhe të përpiqeni t’i lini gjërat të kalojnë. Në punë mos u propozoni për projekte dhe situata që nuk ju interesojnë shumë.

UJORI

Horoskop interesant javor për udhëtime dhe zhvendosje. Marrëdhëniet me të tjerët janë të favorizuara për shkak se Ujori ka një karakter të shoqërueshëm. Por ju nuk duhet të nënvlerësoni anën e karakterit tuaj disi të mbyllur, i cili ka nevojë që herë pas here të mbyllet në vetvete dhe të mendoni për llogaritë dhe jetën tuaj. Në ditët në vijim ndjenjat mund të kenë një rol më të rëndësishëm, është koha ideale për të bërë takime të reja.

PESHQIT

Është koha për të vepruar, në javët e fundit ju jeni mbajtur disi mbrapa dhe jeni lënë mënjanë, por tani doni të jeni të angazhuar. Horoskopi 2019 nga Paolo Fox paralajmëroi se viti i ri nuk ju lejon të bëni shumë në një nivel ekonomik. Pra, ka të ngjarë që edhe ju keni përjetuar kohët e fundit momente të lodhjes ekstreme. Nëse filloni një projekt të ri, mos merrni asgjë për të mirëqenë, por merrni parasysh se do të pranoni gjithashtu se ka keqkuptime. Apo momente kur doni të hidhni tutje gjithçka. Lajm i mirë në mars kur do të ketë një rikonfirmim të mirë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Studimi/ Keni kujdes këta persona janë tradhëtarë të lindur

Publikuar

-

keta jane personat qe tradhetojne

Sipas një studimi ata të cilët janë më të predispozuar për të tradhëtuar janë personat të cilët kanë kaluar numër më të lartë partnerësh gjatë jetës së tyre.

Edhe pse çdo lidhje është e veçantë, studiuesit e Universitetit të Queensland, analizuan personat që kishin tradhëtuar dhe gjetën disa faktorë që ndikonin në predispozitat e tyre për të tradhtuar.

Sipas studimit të publikuar në British Journal of Psychology, personat që janë impulsivë mund të tradhëtojnë vetëm sepse nuk kanë aftësi për të analizuar situatën dhe veprojnë menjëherë duke i vënë veshin impulseve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ja sa kripë duhet të konsumoni për të hequr qafe sëmundjet kardiovaskulare

Publikuar

-

sasia e kripes qe duhet konsumuar per te shmangur semundjet kardiovaskulare

Kripa e gjellës, ajo që përdorim më tepër përmban sodium. Kjo substancë në sasi tepër të shtuar mund të shkaktojë probleme kardiovaskulare duke përfshirë dhe hipertensionin.

Organizata Botërore e Shëndetësisë, thotë se një person nuk duhet të konsumojë më shumë se 2 gram në ditë.
Një tjetër organizatë e specializuar për sëmundjet e zemrës rekomandon jo më tepër se 2.5 gram sodium në ditë, gjithsesi e njëjta organizatë thotë se 1.5 gram është sasia e duhur për një të rritur.

Gjithsesi rreth 21 institute shkencore nga vende të ndryshme kanë dalë në përfundimin se limitet e konsumimit të kripës janë të ulta, por kjo masë sipas tyre duket e panevojshme.
Studiuesi Andreë Mente dhe kolegët e tij, udhëhoqën një studim me 94,000 persona, nga mosha 35-70 vjeç, duke u munduar të saktësonin sa kripër duhet që të dëmtohet shëndeti. Në përfundim të studimit, konsumimi ditor optimal i kripës ishte 2 gram ose një lugë kafeje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Studimi/ Zënkat mes prindërve shkatërrojnë shëndetin e fëmijës

Publikuar

-

zenkat e prinderve shkaterrojne femijet

Sipas studimeve edhe dinamikat e lidhjes mes prindërve luajnë një rol kyç në mirëqenien mendore të fëmijëve si dhe në raportet që do të krijojnë këta të fundit në shoqëri më vonë.

Duhet thënë se debatet e vogla nuk llogariten si ndikuese, pasi janë normale. Ajo që i ndikon vërtet fëmijët janë sjelljet, që  lidhen me ngritjen e zërit si dhe demostrimi i vazhdueshëm i inatit  para tyre.

Sipas studimeve, fëmijët, të cilët përballen me konflikte të vazhdueshme në ambientin familjar, duke filluar që nga mosha 6 muajshe, kanë rrahje zemre më të shpeshta si dhe nivel më të lartë të stresit.Konfliketet familjare tek fëmijët shfaqin pasoja si ndërprerje të zhvillimit të trurit, pagjumësi, ankth, depresion si dhe shumë probleme të tjera të cilat lidhen me shëndetin mendor dhe emocional./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Trending

Read previous post:
Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Close