Horoskopi i ditës, 11 shkurt 2019 – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 11 shkurt 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Do ëndërroni me shume nga sa duhet sot ju te dashuruarit dhe realiteti do ju duket akoma me zhgënjyes. Ata qe kane pasur zënka do vazhdojnë te jetojnë ne një ambient elektrizues. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot ashtu si janë sepse mundësitë me te mira do jene pas disa ditësh. Financat do jene interesante dhe tejet delikate. Mos kryeni asnjë lloj shpenzimi.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ndajini te gjitha mendimet dhe idetë qe keni për lidhjen ne çift sot dhe mundohuni qe për gjithçka te bashkëpunoni se bashku. Beqaret do jene te ngarkuar me pune dhe nuk do kenë mundësi te dalin me personat qe do i ftojnë. Me financat tregohuni sa me vigjilente qe te mundeni te paktën derisa gjendja te stabilizohet disi. Ju mund ta bëni këtë.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do mbylleni ne vetvete sot ju te dashuruarit dhe nuk do keni një marrëdhënie te mire me partnerin. Beqaret do kërkojnë pa fund dhe ne çdo vend qe do shkojnë për princin e tyre te kaltër. Vetëm një pjese e vogël do mund t’ia arrije qëllimit. Gjendja e financave do jete kryesisht e kënaqshme për shkak te ndihmës se madhe qe do ju ofrojnë disa te afërm.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse keni nevoje për me shume liri ne jetën tuaj ne çift sot, duhet t’ia kërkoni partnerit dhe jo te veproni sipas mendjes suaj. Beqaret do ndihen te qete dhe do joshin çdo person qe do ju duket interesant. Shume gjera kane për te ndodhur sot. Gjendja e financave do jete goxha me e qëndrueshme dhe kjo fale ndihmës se madhe te familjareve te cilët duan me te mirën për ju.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do jeni te zënë me pune sot ju te dashuruarit dhe do e lini pas dore jetën ne çift. Është mire qe te flisni hapur me partnerin ne mënyrë qe te mos lindin keqkuptime te kota. Beqaret duhet ta leni veten te lire dhe te bëjnë atë qe do ju thotë zemra për momentin. Sektori i financave nuk do ketë asnjë lloj tronditjeje për shkak te maturisë qe keni treguar gjithë këto kohe.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do jeni me te vendosur se kurrë sot te bëni disa ndryshime rrënjësore te jetës ne çift dhe fale bashkëpunimin me partnerin do arrini atje ku keni dashur. Për beqaret do jete një dite normale dhe pa takime te rëndësishme. Beni edhe pak me tepër durim. Ne planin financiar do jeni me te organizuar dhe do mateni mire para se te kryeni shpenzime te konsiderueshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Planetët do ju ndihmoje gjate gjithë kohës sot për te zgjidhur problemet qe keni pasur ne çift prandaj do ndiheni me te qete. Edhe beqaret do ndikohen pozitivisht nga yjet dhe mund te gjejnë personin qe kane ëndërruar gjithë këto kohe. Buxheti do jete i turbullt dhe delikat. Po shpenzuat kuturu dhe po ju dhatë para hua miqve, ka mundësi te mbeteni pa para.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do e adhuroni me shume se kurrë sot atë qe keni ne krah dhe do jeni te gatshëm te bëni çdo lloj sakrifice qe gjerat te ecin sa me mire. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne mënyrë qe te gjejnë personin me te përshtatshëm. Po u mbyllen ne shtëpi e te presin do mbeten si janë. Me financat duhet te mos luani dhe te mos rrezikoni. Do pendoheni shpejt për gabimet e bëra.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Te gjithë planetët do ua mbrojnë sot jetën sentimentale dhe e ardhmja do jete me e veçante. Ne çdo moment do ja shprehni ndjenjat partnerit dhe do ndiheni për mrekulli. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare qe ne orët e para te mëngjesit. Ne planin financiar nuk do ketë probleme dhe kjo për shkak te masave qe keni marre se fundmi.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Përpara se te merrni vendime te rëndësishme për jetën tuaj ne çift, duhet te reflektoni gjere e gjate sot. Jeta nuk është loje dhe po u rrezuat njëherë është e vështirë te ringriheni. Beqaret do vazhdojnë ende te ëndërrojnë për princin e kaltër. Ne planin financiar tregohuni sa me te matur me çdo shpenzim qe do kryeni ne mënyrë qe te mos keni probleme dhe vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do përjetoni emocione te forta sot ne jetën tuaj sentimentale dhe do ndiheni me mire se kurrë me pare. Edhe ata qe janë vetëm do kenë një dite te veçante dhe tejet te rëndësishme. Ne orët e mesditës mund te ketë edhe takime impresionuese qe do i lënë me sy hapur. Ne planin financiar do ju gjeni zgjidhje te gjitha telasheve qe keni pasur dhe do jeni te qete.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ju qe jeni ne një lidhje mos mendoni për asnjë moment t’i hidhni sytë diku tjetër sepse do keni probleme serioze me partnerin dhe mund te shkoni deri ne ndarje. Beqaret do fiksohen pas dikujt dhe nuk do pranojnë asnjë ftese tjetër qe do ju behet. Ky do jete gabim sepse me atë nuk kane asgjë te sigurte. Financat do jene me te mira për shkak te mënyrës suaj organizativ

Aktualitet

Studimi/ Keni kujdes këta persona janë tradhëtarë të lindur

Publikuar

-

keta jane personat qe tradhetojne

Sipas një studimi ata të cilët janë më të predispozuar për të tradhëtuar janë personat të cilët kanë kaluar numër më të lartë partnerësh gjatë jetës së tyre.

Edhe pse çdo lidhje është e veçantë, studiuesit e Universitetit të Queensland, analizuan personat që kishin tradhëtuar dhe gjetën disa faktorë që ndikonin në predispozitat e tyre për të tradhtuar.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 20 shkurt 2019

Sipas studimit të publikuar në British Journal of Psychology, personat që janë impulsivë mund të tradhëtojnë vetëm sepse nuk kanë aftësi për të analizuar situatën dhe veprojnë menjëherë duke i vënë veshin impulseve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ja sa kripë duhet të konsumoni për të hequr qafe sëmundjet kardiovaskulare

Publikuar

-

sasia e kripes qe duhet konsumuar per te shmangur semundjet kardiovaskulare

Kripa e gjellës, ajo që përdorim më tepër përmban sodium. Kjo substancë në sasi tepër të shtuar mund të shkaktojë probleme kardiovaskulare duke përfshirë dhe hipertensionin.

Organizata Botërore e Shëndetësisë, thotë se një person nuk duhet të konsumojë më shumë se 2 gram në ditë.
Një tjetër organizatë e specializuar për sëmundjet e zemrës rekomandon jo më tepër se 2.5 gram sodium në ditë, gjithsesi e njëjta organizatë thotë se 1.5 gram është sasia e duhur për një të rritur.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 20 shkurt 2019

Gjithsesi rreth 21 institute shkencore nga vende të ndryshme kanë dalë në përfundimin se limitet e konsumimit të kripës janë të ulta, por kjo masë sipas tyre duket e panevojshme.
Studiuesi Andreë Mente dhe kolegët e tij, udhëhoqën një studim me 94,000 persona, nga mosha 35-70 vjeç, duke u munduar të saktësonin sa kripër duhet që të dëmtohet shëndeti. Në përfundim të studimit, konsumimi ditor optimal i kripës ishte 2 gram ose një lugë kafeje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Studimi/ Zënkat mes prindërve shkatërrojnë shëndetin e fëmijës

Publikuar

-

zenkat e prinderve shkaterrojne femijet

Sipas studimeve edhe dinamikat e lidhjes mes prindërve luajnë një rol kyç në mirëqenien mendore të fëmijëve si dhe në raportet që do të krijojnë këta të fundit në shoqëri më vonë.

Duhet thënë se debatet e vogla nuk llogariten si ndikuese, pasi janë normale. Ajo që i ndikon vërtet fëmijët janë sjelljet, që  lidhen me ngritjen e zërit si dhe demostrimi i vazhdueshëm i inatit  para tyre.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 20 shkurt 2019

Sipas studimeve, fëmijët, të cilët përballen me konflikte të vazhdueshme në ambientin familjar, duke filluar që nga mosha 6 muajshe, kanë rrahje zemre më të shpeshta si dhe nivel më të lartë të stresit.Konfliketet familjare tek fëmijët shfaqin pasoja si ndërprerje të zhvillimit të trurit, pagjumësi, ankth, depresion si dhe shumë probleme të tjera të cilat lidhen me shëndetin mendor dhe emocional./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Trending

Read previous post:
Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Close