Connect with Us

Fiton 4 mijë euro në muaj, striptistja shqiptare tregon si i bashkon çiftet e martuar

Kryesore Show Biz

Fiton 4 mijë euro në muaj, striptistja shqiptare tregon si i bashkon çiftet e martuar

Publikuar

-

Sara është një vajzë shqiptare që ka 3 vite që ushtron profesionin e kërcimtares ekzotike, ose e njohur ndryshe striptiste.

Në një rrëfim për emisionin “Exclusive” ajo ka treguar se për këtë profesion kishte dëgjuar në portale fillimisht dhe pas disa eksperiencave në punë si kameriere, vendosi ta provojë:

“Me kërcimin i kam lidhjet shumë të hershme, që në fëmijëri. Kam dëgjuar për këtë punë në gazeta apo portale. Kam pasur disa eksperienca si kameriere dhe për shkak se fitohet më shumë vendosa të filloja të punoja në një lokal natën. Në fillim kisha ndrojtje, por e kalova lehtë. Shikoja si funksiononin gjërat dhe vura re që nuk ndodh asgjë e keqe. Shumë klientë dëshironin që t’i shoqëroja unë kur ishin në tavolinë dhe më lindi ideja ta provoja. Nuk ka asgjë tjetër përveç këtyre që shohim këtu”, tregon ajo.

Sara tregon se familja e saj e di se çfarë pune bën ajo dhe se është shumë e rëndësishme që ta mbështesë. Ajo kujton se familja e kuptoi vendimin që mori, pasi njohin edhe tipin e saj të hapur.

“Mbështetja e familjes është më primarja që duhet të kem”.

22-vjeçarja tregon se ky profesion e ka bërë që të mësojë rolin e psikologes dhe të ndihmojë çiftet e martuar me problemet që kanë.

“Këtu jemi ne që luajmë me meshkujt. Ata na tregojnë situata të ndryshme. Vijnë shumë meshkujt të martuar. Ka tipa që qajnë hallin, kërkojnë mendim për gruan apo të dashurën. Ne në fakt jemi ata që i bashkojmë me partneret”, tregon Sara.

Sara thotë se ky është profesioni më i paguar për momentin dhe ka raste që ka fituar 4000 euro në muaj.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Çfarë ndodhi? Ish-gruaja e partnerit të ri të Lady Gaga-s “thumbon” me një mesazh indirekt këngëtares

Publikuar

-

lady gaga perlotet

Prej disa muajsh portalet u “mbushën” me lajmet se këngëtarja e njohur Lady Gaga ishte në një lidhje me aktorin Bradley Cooper. Por së fundmi ajo hodhi poshtë gjithe zërat pasi u fotografua në një darkë romantike me të dashurin e saj të ri Dan Horton, teknik zëri, me të cilin ajo u pa duke u puthur.

Por , ky lajm nuk është pritur mirë nga ish-bashkëshortja e Horton e cila  ka publikuar në profilin e saj në Instagram një foto, përshkrimi i së cilës ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

“Poker face”- është përshkrimi i fotos, fjalë të cilat në fakt janë pjesë e këngës së Lady Gaga-s.

Ende nuk dihet nëse kjo ishte thjesht rastësi, apo ish-bashkëshortja e Horton po përpiqet t’i japë një mesazh këngëtares.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Ka ardhur momenti të mbyll këtë kapitull”/ Moderatori i njohur shqiptar largohet nga emisioni i mëngjesit

Publikuar

-

Pas 3 sezonesh të suksesshëm, moderatori i njohur i emisionit “Mirëmëngjes Shqipëri”, Arbër Çepani, ka lajmëruar së fundmi përmes një statusi të gjatë në profilin e tij në Instagram se po largohet nga emisioni.

Ai ka vendosur ta mbyllë këtë kapitull për t’iu dedikuar më shumë sipërmarrjes dhe projekteve të reja televizive.

“3 sezone, 3 vite të jetës time, 1095 ditë përkrah jush çdo mëngjes, nëpërmjet dritares së televizionit…Kanë qene ndër vitet më të bukura të jetës time profesionale dhe personale. Jam munduar me çdo forcë, me çdo frymëmarrje, me çdo energji të jemi edhe zëri juaj edhe zëri i atyre që punojnë çdo ditë për një vend ku ujiten ëndrra dhe vendi nuk i njihte. Falenderoj nga i pari tek i fundit çdo pjesëtar të stafit “Mirëmëngjes Shqipëri”, nga gazetarët tek kameramanët.”-shkruan Arbri.

“Falenderoj drejtorin e programacionit, mikun tim, Rezart Aga që ka besuar gjithmonë tek unë që nga dita e parë. Falenderoj drejtorin e përgjithshëm Z. Thoma Gëllçi, që në ditë jo të lehta lirie fjale si këto që jetojmë, ka respektuar gjithmonë lirinë time të mendimit, duke vërtetuar për të disatën herë, që televizioni publik sot, është më publik se asnjëherë. Falenderoj kolegen Blerinën, që ma bëri shumë më të bukur këtë udhëtim, tani besoj jemi gati të aplikojmë për ndonjë studim mbi “harmoninë midis kolegësh”! Por mbi të gjitha ju falenderoj ju. Dashuria që më keni dhuruar nëpërmjet mesazheve dhe përqafimeve tuaja pas çdo emisioni i ka dhënë kuptim çdo lodhjeje dhe sakrifice. Ka ardhur momenti që të mbyll këtë kapitull të jashtëzakonshëm për mua të emisioneve të mëngjesit, për t’iu dedikuar më shumë sipërmarrjes dhe projekteve të reja televizive. Ju dua shumë. Dhe nga zemra faleminderit”-ka përfunduar ai.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: