Connect with Us

Basha takim me biznesin në Lushnje/ “Ju nuk jeni të varfër por të vjedhur”

Aktualitet

Basha takim me biznesin në Lushnje/ “Ju nuk jeni të varfër por të vjedhur”

Publikuar

-

basha takim me biznesin ne lushnje

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim  Basha po zhvillon një takim me qytetarët Lushnjes nga ku po njihet nga afër me problemet e qytetarëve.

Basha takoi një qytetar i cili prej pesë vitesh e kishte mbyllur biznesin për shkak të taksave.

Gjatë bisedës kreu i opozitës përsëriti disa herë frazën ju nuk jeni të varfër por jeni të vjedhur. Ai premtoi uljen e ccmimit të naftës,energjisë dhë heqjen e taksave.

“Ju nuk jeni të varfër por ju jeni të vjedhur siç e thanë studentët. Me uljen e ccmimit të naftës, me uljen e ccmimit të energjisë, më rritjen e taksave po iu vjedhin ccdo ditë nga qeveria. Nëse me ccmimin e energjisë të cilën e prodhojmë vetë favorizojmë bizneset me ccmimin e naftës favorizojmë fermerët atëherë do t’i kthejmë fytyrën që i takon Lushnjes. Por për t’i hapur rrugë të gjitha këtyre dhe për ti kthyer Lushnjes fytyrën që meriton ju pres me 16 Shkurt në Tiranë”,-u shpreh Basha./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Zjarr në një banesë në Tiranë/ Policia zjarrëfikësja në vendngjarje

Publikuar

-

Nga

Zjarr në një banesë në Tiranë/ Policia zjarrëfikësja në vendngjarje

Një banesë në Tiranë është shkrumbuar nga flakët pak minuta më parë.

Sipas njoftimit të policisë, zjarri ka rënë në një banesë në rrugën “Mikel Maruli”, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Ndërkohë që në vendngjarje kanë mbëritur forcat zjarrëfikëse, të cilat kanë arritur të vënë nën kontroll flakët, ndërkohë që grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit.

“Me datë 21.01.2020, rreth orës 23:00, në rrugën “Mikel Maruli”, ka rënë zjarr në një banesë, ku ka vetëm dëme materiale.

LEXO EDHE:  Si i shiti Lulzim Basha zgjedhjet parlamentare në Selenicë!

LEXO EDHE:  Timonieri i PD-së

Sherbimet e Policisë kanë bërë të mundur evakuimin e banorëve dhe nuk ka rrezik për ta. Zjarrfiksja ndodhet në vendngjarje dhe po bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Vijon puna me grupin hetimor për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit”, thuhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dëbimi i diplomatit rus/ Reagon ambasada: Akuzat janë të pabazuara

Publikuar

-

Nga

Dëbimi i diplomatit rus/ Reagon ambasada: Akuzat janë të pabazuara

Qeveria shqiptare e shpalli diplomatin rus Alexei Krivosheev person “non grata” pasi nuk respektoi masat e marrë në kuadër të pandemisë së koroanvirusit.

“Ai duhet të largohet nga vendi brenda 72 orëve”, – thuhej në njoftimin e ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme shqiptare.

Por ambasada Ruse në Shqipëri i quajti të pabazuara akuzat ndaj diplomatit rus. Selia diplomatike konfirmoi për agjencinë “RIA Novosti” se ka marrë notën nga pala shqiptare dhe informoi Ministrinë e Jashtme Ruse.

LEXO EDHE:  Basha e pranon publikisht/ Jam në borxh të madh ndaj …!

LEXO EDHE:  Blushi shpreh keqardhjen për takimin Rama-Basha/Jep një zgjidhje

“Ne i konsiderojmë të pabazuara të gjitha akuzat ndaj diplomatit rus të përmendura në këto dokumente. Ne gjithashtu vërejmë se shënimi në njoftimin për shtyp të emrit dhe mbiemrit të punonjësit tonë bie ndesh me praktikën e vendosur diplomatike ndërkombëtare”, tha ambasada ruse në Tiranë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Balla krahason Gjekmarkajn me Bashën pasi ‘bëhet lëmsh’/ Analisti del nga vetja: Mos më detyro…

Publikuar

-

Nga

Balla krahason Gjekmarkajn me Bashën pasi ‘bëhet lëmsh’/ Analisti del nga vetja: Mos me detyo…

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, dhe analisti Agron Gjekmarkaj janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme në ‘Open’ ku po disktuohet çështja e 21 janarit, 10 vite më pas nga ngjarja që i mori jetën 4 personave përpara kryeministrisë.

Kur fjalën e mori analisti Agron Gjekmarkaj ai bëri një gabim në llogari, dhe menjëherë ndërhyri kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, duke e krahasuar me Lulzim Bashën.

LEXO EDHE:  Si i shiti Lulzim Basha zgjedhjet parlamentare në Selenicë!

LEXO EDHE:  Basha e pranon publikisht/ Jam në borxh të madh ndaj ...!

Pjesë nga debati:

Gjekmarkaj: 21 Prilli është ditë e errët.

Balla: Është janar, jo prill. Jeni të gjithë njësoj. Ti bën gabim këtu, ai tjetri thotë 7×7 baraz 42.

“O Taulant mos më bëj të dal nga vetja se pastaj nuk e di, më lër, ishte një gabim, unë jam i fjalëve jo të shifrave,” tha Gjekmarkaj.

LEXO TE PLOTE