Connect with Us

Mahmood shpallet fitues i “Sanremo”, triumfi i tij shoqërohet me polemika

Kryesore Show Biz

Mahmood shpallet fitues i “Sanremo”, triumfi i tij shoqërohet me polemika

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të pëlqyerat e festivalit por aspak favorite përballë Ultimo dhe “Il Volo”. Vetëm televotimi në fund arriti ta shpallë atë triumfues në kompeticionin më të rëndësishëm muzikor të Italisë.

Kjo ishte hera e dytë që Mahmood, me baba egjiptian dhe nënë italiane, shpallet fitues në “Sanremo” pasi vitin e kaluar ai u rendit i pari në kategorinë “Junior”. Në momentin që u thirr emri i tij në skenë, reperi i u shpreh: “Faleminderit të githëve, kjo ështëe pabesueshme!”. Ndërsa pasi spektakli mbaroi ai tha: “Unë jam 100% Italian, nëna ime është nga Sardenja, babai im është egjiptian, por unë kam lindur e rritur në Itali.”

Pikërisht origjina e tij egjiptiane shkaktoi shumë diskutime, që kur ai u paraqit si pjesmarrës në festival, e akoma më shumë në momentin që fitoi. Ndër ata të cilët raste të tilla i shfytëzojnë gjithnjë për të thënë diçka, ishte dhe Mateo Salvini, i cili shkroi në Twitter: “Mahmood…mah…Kënga Italiane më e bukur?!?!?! Unë do kisha zgjedhur Ultimon, ju si mendoni?

Ndërkohë publiku italian duket i ndarë në mendime për sa i përket fitores së tij. Ka nga ata që besojnë se Mahmood ka fituar vetëm për arsye politike dhe përfaqësimi në Eurovizion, ka nga ata që menduan se fitorja i është vjedhur Ultimos, e gjithashtu një pjesë e mirë e fansave mendojnë se është zgjedhje e duhur për shkak se është muzikë internacionale. Ndërkohë polemika për origjinën dhe tekstin e këngës ende qëndron.

LEXO EDHE:  "Mjaft me fjalime politike"/ Ricky Gervais thumbon fituesit në Golden Globe

Kujtojmë që Mahmood është fituesi i rradhës  pas Ermal Metës, trimfues në edicionin e vjetshëm të “Sanremos”, i cili vihet në qendër të vëmendjes për shkak të origjinës së tij. Ndërkoë para disa netësh, ishte pikërisht Ardit Gjebrea, i cili me anë të një postimi në Instagram, shfaqi zhgënjimin e tij që reperi ishte mes artistëve big në këtë festival, por ja që ai fitoi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  “Infermierë për Shqipërinë”/ Shpallen datat e testimit

LEXO EDHE:  Pustec, fiton kandidati i ASHEE, Devoll kryeson kandidati i djathte

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Sanremo/ Rikthehen Al Bano e Romina, së bashku!

LEXO EDHE:  "Infermierë për Shqipërinë"/ Shpallen datat e testimit

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Sanremo rekord të ri audience/ Zbulohet sa u paguan prezantuesit

LEXO EDHE:  Nga Nicki Minaj te Fifty Shades Freed, këta janë fituesit e mbrëmjes së djeshme të “People’s Choice Awards”

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: