Connect with Us

“Gripi i Derrit”/ Regjistrohen shifra alarmante

Aktualitet

“Gripi i Derrit”/ Regjistrohen shifra alarmante

Publikuar

-

viktima nga gripi i derrit

“Gripi i Derrit” është një kthyer në një prej viruseve më shqetësuese i ditëve të fundit jo vetëm në vendin tonë. Deri më tani në Shqipëri janë shënuar katër viktima nga virusi AH1N1.

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale shkruan në qytetin e Elbasanit gjendja e epidemisë është alarmante por përmasat fshihen nga qeveria.

Ai ka bërë publik mesazhin e qytetarit dixhital që denoncon se në spitalin e Elbasanit ka mbi 20 të prekur nga ky virus.

“Gjendje alarmante e epidemisë së gripit të derrit në Elbasan

Fshihen përmasat e epidemisë nga narkoqeveria e Kakistokracisë

Përshëndetje Dr. Panik në Elbasan. Ka rritje alarmante të rasteve të dyshuar me gripin e derrit sidomos ne psikiatrinë e Elbasanit, ku deri më sot ambulancat ikin e vijne te spitali urgjencës dhe infektivit. Rrezikohen të sëmuret, personeli dhe të tjerët që takohen me ta. Rrezik përsëritet koha e kolerës se gjendja është alarmante dhe as spitali as ministria nuk janë të përgatitur. Dhe askush nuk flet hapur për këtë se tremben mos ikin nga puna. Ca plani do ketë drejtori socialist për këtë gjendje? Ka mbi 20 persona në gjendje gripi të rëndë. Zoti Berisha, numri i personave në gjendje të rëndë është rritur dhe na ndalojnë të njoftojmë!! Anonim ju lutem!!!”,-shkruan Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Covid-19/ Ndërrojnë jetë 3 pacientë në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Covid-19/ Ndërrojnë jetë 3 pacientë në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë, testuar gjithsej 634 mostra të marra nga ShSKUK, prej të cilëve rezultojnë 63 raste pozitive. Gjithashtu, mesohet se ne 24 oret e fundit,3 persona kanë ndërruar jetë per shkak te Covid-19.

Numri total i rasteve pozitive është 15.002 raste nga 61.547 persona të dyshimtë me koronavirus dhe 614 raste të vdekjes.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 126 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.451 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.937.

LEXO EDHE:  Super-skandali shqiptar me kimikatet “plas” në mediat italiane/ Ja çfarë po ndodh

LEXO EDHE:  Super-skandali shqiptar me kimikatet "plas" në mediat italiane/ Ja çfarë po ndodh

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 14 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Malishevë, Obiliq, Prizren dhe Shtime./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjykata e Lartë pranon rekursin e SPAK për çështjen e Luan Dacit

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e SPAK për çështjen e gjyqtarit Luan Daci.

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë që kishte pezulluar Luan Dacin nga detyra.

Nga ana tjetër, SPAK kërkon që t’i rikthehet gjyqtarit Luan Daci masa “pezullim nga ushtrimi i detyrës”.

Daci u pezullua pasi u mor i pandehur nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për “Falsifikim Dokumentash”.

LEXO EDHE:  Basha: Me uljen e taksave, rrisim punësimin, mirqënien, zhvillimin

LEXO EDHE:  Video-skandal/ Drejtori i policisë dhunon qytetarët

Sipas SPAK ai ka fshehur shkarkimin nga detyra për paaftësi në punë në vitin 1997./CNA.al 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Tenderi 1.2 miliardë euro/ Çfarë do të ndodhë nëse shqiptarët lejojnë koncesionin Milot-Fier

Publikuar

-

Nga

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier.

Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka thënë dhe vlerën e cila është 1.2 miliardë euro dhe ka shpallur publikisht garën ndërkombëtare, ndërsa CNA.al zbuloi se fituesi ishte i paravendosur dhe do të jetë një kompani greke.

Vlera e rrugës duket të jetë shumë e lartë nga realiteti i disa koncesioneve të mëparshme, të cilat janë anuluar dhe janë përfshirë në koncesionin e ri. Po ashtu CNA.al zbuloi se fituesi është i paravendosur. ( Lexo këtu)

Rruga 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, e gjatë 115 km, ku 62 km janë të përfunduara, është koncesion me fitues të paracaktuar. Ajo është kompania greke GEK Terna.

LEXO EDHE:  Analistët/ Enigma që po mban të fshehur Berisha?

LEXO EDHE:  Habit Sali Berisha/ “Në Shqipëri varrosen kamiona me euro në tokë”

Në lidhje me këtë koncesion ka pasur disa reagime edhe nga ana e Partisë Demokratike, por tashmë çuditërisht ka rënë heshtje.

Por, çfarë do të ndodhë nëse shqiptarët e lejojnë këtë koncesion?

Video më poshtë i shpjegon të gjitha, sesa do të kushtojë ky koncesion në xhepat e secilit.

Tenderi 1.2 miliardë euro/ Sa e bleu Rama heshtjen e Bashës për rrugën Milot-Fier?Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Denoncimi i CNA.al për rrugën Milot-Fier/ Basha: Tender me 5-fishin e çmimit

LEXO TE PLOTE