Dy mënyra si të kombinoni veshjen më sensuale, që iu tregon vetëm shpatullat – CNA
Connect with us

Fashion

Dy mënyra si të kombinoni veshjen më sensuale, që iu tregon vetëm shpatullat

Publikuar

-

Veshjet me shpatulla jashtë vazhdojnë të mbeten ndër trendët e momentit.

Bluzë apo fustan me shpatulla jashtë, rëndësi ka që të tregoni lëkurën tuaj. Në këtë mënyrë do të dukeni sensuale duke treguar pothuajse asgjë.

Vishni ndonjë fustan me këtë model poshtë gjurit, ose mund të zgjidhni edhe një gjatësi sipër kyçit.

LEXO EDHE:  Si të kombinohemi këtë fundjavë? Ja 7 ide brilante

Ndërsa lidhur me aksesorët, mos vendosni më mirë varëse, por vetëm vathë që arrijnë deri tek nofulla.

Nëse do të mundni mund të zgjidhni një çantë pa rrip, në mënyrë që të mos interferojë me linjën horizontale në shpatull.

Aktualitet

Zbuloni cilat janë këpucët më të rehatshme për këtë sezon

Publikuar

-

kepuce me maje katrore

Këpucët me detajet e kashtës në vend të gomës, që quhen espadrilles, janë ndër më të kërkuarat këtë sezon.

Espadrilles sjellin një lloj fryme pushimesh, por edhe shumë pranverë. Këto pesë lloje janë ndër më të përzgjedhurat:

1.

00

2.

solud4042711841_q2_1-0._QL90_UX336_

3.

2790_cotropew_navy_1044

4.

_12361732

5.

_12025966

Burimi: Bloglovin

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të kombinohemi këtë fundjavë? Ja 7 ide brilante

Publikuar

-

Fustanet me vija dhe këpucë me takë katrore

Ky është kombinimi më i thjeshtë dhe më i këndshëm pranveror. Lloji i takave e bën shumë të rehatshme këtë veshje.

Xhaketë dhe xhinse e bardhë

Një kombinim perfekt që tregon freskinë e stinës ku jemi. Gjysmë çizmet, me pak takë ia shtojnë lezetin.

Bluza të ngjyrosura dhe këpucë si sandale

Bluzat e ngjyrosura janë shumë popullore këtë vit. Ato kombinohen më së miri me një palë xhinse dhe këpucë si sandale (me pak takë).

 

 

Këmishë dhe fund me pala

Ngjyra në foto është shumë e përshtatshme për stinën e pranverës. Ju mund t’i kombinoni edhe me një palë çorape, të së njëjtës ngjyrë.

Xhinse të gjera në fund dhe çizme ngjyrë nude

LEXO EDHE:  Si të kombinohemi këtë fundjavë? Ja 7 ide brilante

Këto xhinse po rikthehen sërish në modë dhe janë ato çka donit të vishnit gjatë gjithë pranverës. Kombinimi me çizmet të kësaj ngjyre si krem, do ju tregojë thjesht: Magjepsëse!

Pulovër e thurur dhe një fund me lule

Në këtë rast ju sugjerojmë një pulovër të lehtë lejla, e cila do shkonte më së miri me një fund me dizenjo lulesh. Këpucët që shihni në foto ju tregojnë sa sportive dhe klasike njëkohësisht.

Pantallona të verdha me një pulovër kafe

Të veshurit ngjyrat e pranverës i jep shumë lezet veshjes suaj siç është rasti i këtyre pantallonave të gjera dhe të verdha, së bashku me pulovrën kafe.

Burimi: Who What Wear

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto/Rroba banjet më “in” të momentit, ja cili është trendi i 2019

Publikuar

-

Përveçse janë trendy i kësaj vere, ato arrijnë më së miri të mbulojnë disa nga defektet që kemi në trup.

Në këtë artikull do iu njohim me disa nga rroba banjet më të bukura që na kanë zënë sytë ndonjëherë dhe që duhet t’i veshim me patjetër gjatë pushimeve në plazh apo diku tjetër.

LEXO EDHE:  Si të kombinohemi këtë fundjavë? Ja 7 ide brilante

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet21:59 - 20 Prill, 2019

Protesta në Mal të Zi/ Qytetarët mblidhen për të rrëzuar Gjukanoviç

Mbrëmjen e sotme u mblodhën disa mijëra njerëz në kryeqytetin e Malit të Zi në Podgoricë. Sipas informacioneve lëvizja e...

Aktualitet21:22 - 20 Prill, 2019

Francezët iu rikthehen protestave/ Përshkallëzohet situata

Francezët jelek-verdhë u janë rikthyer protestave gjatë ditës së sotme. Siç raportojnë mediat e huaja protestuesit i kanë vënë flakën...

Aktualitet21:15 - 20 Prill, 2019

Promovohet në Tiranë dhe Korçë krijimtaria e Besim Xhelilit

Me mbështetjen e Ambasadës Austriake Tiranë, të Muzeut Historik Kombëtar Tiranë dhe në praninë e një numri të madh të...

Aktualitet21:08 - 20 Prill, 2019

Tenton të bëjë një selfie/ Rrezikon seriozisht jetën

Një turist po udhëtonte në autostradë në Canary Island. Ai ka menduar që të bëjë një selfie në makinë, ndërkohë...

Aktualitet10:01 - 20 Prill, 2019

DW: Demonstrim pushteti nga ana e Vuçiç

Dhjetëra mijëra vetë kanë demonstruar në kryeqytetin serb, Beograd në mbështetje të presidentit Vuçiç. Vetë presidenti kishte bërë thirrje për...

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

Trending

Read previous post:
Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Close