Connect with Us

Mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë bebeje

Aktualitet

Mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë bebeje

Publikuar

-

akull ne fytyre, per lekure te bute

Pakëson aknet

Akulli ndihmon në minimizimin e inflamacionit dhe të skuqjes së fytyrës, gjithashtu shëron aknet e infektuara shumë shpejt. Por nuk duhet ta vendosësh në fytyrë sapo e ke nxjerrë nga frigoriferi, prit disa sekonda, kur të fillojë të shkrijë fillo masazho fytyrën.

Kundër rrudhave

Rrudhat ose linjat e shprehjve të fytyrës në fund lënë shenja. Akulli relakson muskujt dhe I zhduk rrudhat e mimikës. Pas masazhit me një kub akulli fytyra juaj do të duket më e freskët dhe më e relaksuar.

LEXO EDHE:  Një pastrues brilant për fytyrën/ Zbuloni maskën që pastron deri në detaj lëkurën tuaj

Kundër qeseve të zeza poshtë syve

Qeset poshtë syve janë të urryera nga gratë në mbarë botën, sepse është e vështirë ti zhdukësh. Për ti zhdukur ato mos apliko direkt akullin mbi fytyrë pior vendose në një garzë dhe aplikoje duke e tamponuar në pjesën poshtë syrit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Hakmarrje për vëllain dhe xhaxhain?/ Erion Alibej i dyshuar edhe për vrasjen e Bujar Çelës

Publikuar

-

Nga

Erion Alibej (Dylgjeri) i arrestuar ditën e sotme me akuzën e porositjes dhe organizimit të vrasjes së 2 personave në Korrik, Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt është i dyshuar kryesor edhe për ngjarjen e djeshme që tronditi Elbasanin.

Sipas AbcNews, Erion Alibej është i dyshuari kryesor si porositësi dhe organizatori i vrasjes së Bujar Çelës, të vëllait të Talo Çelos mëngjesin e djeshëm te kryqëzimi i Bradasheshit.Bujar Çela u ekzekutua në të njëjtin vend, që në 29 dhjetor të 2018 u vra vëllai i Erion Alibejt, Endrit Alibej 34 vjeç bashkë me xhaxhain dhe një shtetas turk.

LEXO EDHE:  Nuk e fsheh më! Kim Kardashian tregon hapur pasojat e sëmundjes në lëkurë

LEXO EDHE:  Largoni aknet në mënyrë natyrale

Erion Alibej (Dylgjeri) është arrestuar në 2013. Ai ka qenë i dënuar në Itali për trafik narkotikësh në Torino (Asti) me 4.5 vite burg. Pasi kreu burgun erdhi në Shqipëri, ndërsa aktualisht ishte në arrest shtëpie për një plagosje 6 muaj më parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk ka sisteme elektorale perfekte”/ Balla “thumbon” opozitën: Nuk jepet fitorja në tavolinë

Publikuar

-

Nga

“Nuk ka sisteme elektorale perfekte”/ Balla “thumbon” opozitën: Nuk jepet fitorja në tavolinë

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla thotë se lista e kandidatëve të partisë apo të koalicionit zgjedhor do të jetë 100% e hapur.

Sipas tij, të gjithë kandidatët në listë i nënshtrohen votimit parapëlqyes nga zgjedhësit.

“Çdo zgjedhës ka të drejtën që krahas partisë apo koalicionit zgjedhor të vendosë shenjën edhe tek emri i një kandidati/kandidateje të preferuar. U jepet e drejta zgjedhësve që të ndryshojnë renditjen e kandidatëve dhe respektivisht ndarjen e mandateve duke vlerësuar ata kandidatë që demonstrojnë që gëzojnë një mbështetje të madhe, edhe mbi vet renditjen e partisë që i propozon. Një parim i tillë aplikohet në një sërë vendesh me sistem të ngjashëm elektoral ku zgjedhësit kanë të drejtë të ri-rëndisin kandidatët e rrjedhimisht mandatet e fituara elektorale. Në vëmendje mund të sjellim shembujt e Austrisë, Kroacisë, Republikës Çeke, Suedisë”, shkruan Balla në një postim në rrjetet sociale.Mes të tjerash ai nënvizon se “nuk ka sisteme elektorale perfekte dhe as sisteme elektorale që u japin pakicave fitoren ne tavoline nuk jane shpikur akoma! “

LEXO EDHE:  Highlights dhe glitter për fytyrën time

LEXO EDHE:  Një pastrues brilant për fytyrën/ Zbuloni maskën që pastron deri në detaj lëkurën tuaj

“Prandaj eshte koha per ta votuar Kodin Zgjedhor duke diskutuar intensivisht mes palëve dhe duke i harruar shantazhet, akuzat dhe bllofet! Zgjedhjet e 25 prillit po afrojnë dhe ne s’mund të presim gjatë për votimin e risive që reflektojnë ndryshimet kushtetuese”, përfundon Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I vranë vëllain në masakrën e Elbasanit/ Kush është 34-vjeçari që porositi dy ekzekutimet e bujshme

Publikuar

-

Nga

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga ditën e sotme 34-vjeçarin Erion Alibej si organizator dhe porositës i vrasjeve të Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt.

Për 34-vjeçarin është ekzekutuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vrasja me paramendin” kryer në bashkëpunim.

Mësohet se Erion Alibej është vëllai i Endrit Alibej, i cili u ekzekutua dy vitë më parë në Elbasan, në dhjetor të 2018. Erion Alibej së bashku me vëllain e tij drejtonin një grup të trafikut të drogës në Holandë e Itali.Endrit Alibej bashku me vëllain Erion Alibej u arrestuan më 4 qershor 2013 nga autoritetet italiane në kuadër të operacionit të koduar “Cocash”.

LEXO EDHE:  Pa kosto dhe në kushte shtëpie/ Maska perfekte për fytyrën pas një dite të gjatë në plazh

LEXO EDHE:  Nuk e fsheh më! Kim Kardashian tregon hapur pasojat e sëmundjes në lëkurë

Asokohe, policia e Astit gjatë kontrollit të banesës së njërit prej vëllezërve Alibej mundi të gjente një bllok shënimesh ku ishin shënuar emrat e adresat e të gjithë klientëve që furnizonin drogë, sasinë, kohën e dorëzimit e çmimin e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE