Connect with Us

Aksident në ish-Kinostudio/ Përplaset autobusi me makinën

Aktualitet

Aksident në ish-Kinostudio/ Përplaset autobusi me makinën

Publikuar

-

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e ish-Kinostudion në Tiranë.

Mësohet se autobusi me targa AA 672PK është përplasur me një makinë tip “Audi” me targa AA 083PY.

Si pasojë e këtij aksidenti është bllokuar qarkullimi i automjeteve dhe është bërë trafik i madh.

Aksidenti ka ndodhur si pasojë e humbjes së kontrollit nga drejtuesi i mjetit tip “Audi”

LEXO EDHE:  Aksident me dy te plagosur rende ne aksin Korçë-Boboshtice

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar nga policia, ndërsa personi që ndodhej në makinë me të është larguar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk ka sisteme elektorale perfekte”/ Balla “thumbon” opozitën: Nuk jepet fitorja në tavolinë

Publikuar

-

Nga

“Nuk ka sisteme elektorale perfekte”/ Balla “thumbon” opozitën: Nuk jepet fitorja në tavolinë

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla thotë se lista e kandidatëve të partisë apo të koalicionit zgjedhor do të jetë 100% e hapur.

Sipas tij, të gjithë kandidatët në listë i nënshtrohen votimit parapëlqyes nga zgjedhësit.

“Çdo zgjedhës ka të drejtën që krahas partisë apo koalicionit zgjedhor të vendosë shenjën edhe tek emri i një kandidati/kandidateje të preferuar. U jepet e drejta zgjedhësve që të ndryshojnë renditjen e kandidatëve dhe respektivisht ndarjen e mandateve duke vlerësuar ata kandidatë që demonstrojnë që gëzojnë një mbështetje të madhe, edhe mbi vet renditjen e partisë që i propozon. Një parim i tillë aplikohet në një sërë vendesh me sistem të ngjashëm elektoral ku zgjedhësit kanë të drejtë të ri-rëndisin kandidatët e rrjedhimisht mandatet e fituara elektorale. Në vëmendje mund të sjellim shembujt e Austrisë, Kroacisë, Republikës Çeke, Suedisë”, shkruan Balla në një postim në rrjetet sociale.Mes të tjerash ai nënvizon se “nuk ka sisteme elektorale perfekte dhe as sisteme elektorale që u japin pakicave fitoren ne tavoline nuk jane shpikur akoma! “

LEXO EDHE:  Aksident me dy te plagosur rende ne aksin Korçë-Boboshtice

LEXO EDHE:  Aksident masiv/ Përplasen tre makina

“Prandaj eshte koha per ta votuar Kodin Zgjedhor duke diskutuar intensivisht mes palëve dhe duke i harruar shantazhet, akuzat dhe bllofet! Zgjedhjet e 25 prillit po afrojnë dhe ne s’mund të presim gjatë për votimin e risive që reflektojnë ndryshimet kushtetuese”, përfundon Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I vranë vëllain në masakrën e Elbasanit/ Kush është 34-vjeçari që porositi dy ekzekutimet e bujshme

Publikuar

-

Nga

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga ditën e sotme 34-vjeçarin Erion Alibej si organizator dhe porositës i vrasjeve të Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt.

Për 34-vjeçarin është ekzekutuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vrasja me paramendin” kryer në bashkëpunim.

Mësohet se Erion Alibej është vëllai i Endrit Alibej, i cili u ekzekutua dy vitë më parë në Elbasan, në dhjetor të 2018. Erion Alibej së bashku me vëllain e tij drejtonin një grup të trafikut të drogës në Holandë e Itali.Endrit Alibej bashku me vëllain Erion Alibej u arrestuan më 4 qershor 2013 nga autoritetet italiane në kuadër të operacionit të koduar “Cocash”.

LEXO EDHE:  Aksident masiv/ Përplasen tre makina

LEXO EDHE:  Video-Aksident i frikshëm/ Makinat bëhen copa-copa

Asokohe, policia e Astit gjatë kontrollit të banesës së njërit prej vëllezërve Alibej mundi të gjente një bllok shënimesh ku ishin shënuar emrat e adresat e të gjithë klientëve që furnizonin drogë, sasinë, kohën e dorëzimit e çmimin e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Pipero “harron” koronavirusin/ Puthje dhe përqafime në Skrapar ku u shpall “Qytetar Nderi”

Publikuar

-

Nga

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero u nderua sot në qytetin e tij të lindjes, në Skrapar, me titullin e lartë “Qytetar Nderi”.

Me këtë rast, Pipero u prit me buqeta me lule nga qytetarët e Skraparit, miqtë, kolegët dhe familjarët e tij.
Këshilli Bashkiak miratoi me unanimitet dhënien e titullit “Qytetar Nderi” i Skraparit prof.dok.Pëllumb Piperos, me motivacionin “Për veprimtari të shquara profesionale dhe akademike përgjatë gjithë karrierës së tij në fushën e mjekësisë, vëçanërisht atë të sëmundjeve infektive si dhe për kontrrollin e çmuar profesional e publik në përballimin e situatës së pandemisë së shkaktuar nga Covid-19″, thuhet në njoftimin e bashkisë Skrapar.Megjithatë, duket se mjeku për një çast e ka harruar koronavirusin, pasi siç duket edhe nga fotot e shkrepura, nuk kanë munguar përqafimet dhe puthjet me njerëzit. Ndërkohë që prej fillimit të pandemisë nuk kanë ndalur thirrjet për distancim social, shmangien sa më shumë të puthjeve, përqafimeve, shtrëngimet e duarve dhe grumbullimet e njerëzve./CNA.al

LEXO TE PLOTE