Connect with Us

Babai i ka vdekur 6 vite më parë, moderatorja shqiptare rrëfen pse bëri dasmë

Kryesore Show Biz

Babai i ka vdekur 6 vite më parë, moderatorja shqiptare rrëfen pse bëri dasmë

Publikuar

-

Ajo ishte 5-muajshe kur organizoi ceremoninë e kurorëzimit të dashurisë. Dasma e zhvilluar  nga moderatorja shqiptare Jona Spahiu më 10 qershor të 2018-s në fakt ishte një shtysë, që erdhi nga shtatzënia e saj.

“Ne kishim planifikuar të bënim një ceremoni, pavarësisht se Frenkli nuk është tip ceremonish. Dhe ceremonia ishte shtyrë gjithë kohës. Unë nga ana tjetër si çdo vajzë e dëshiroja fustanin e bardhë”, tregoi Jona e ftuar në emisionin “Rudina”, këtë të hënë.

Por në fakt arsyeja që e bëri moderatoren të vendoste për të organizuar një dasmë të mirëfilltë dhe jo vetëm një ceremoni, ishte kujtimi i të atit, i cili është ndarë nga jeta 6 vite më parë.

LEXO EDHE:  I zhdukur prej tre ditësh/ Gjendet i pajetë i riu

“Babai im ka 6 vite që është ndarë nga jeta. Kjo gjë më bëri të drenuar për të përjetuar emocione kaq të mëdha. Por duke menduar që çdo prind do të donte që të përcillte vajzën në një ceremoni të denjë, e bëra për të respektuar kujtimin e tij”, u rrëfye Jona.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

LEXO EDHE:  Për të qeshur me lot! Komentuesit ngatërrojnë moderatoren e famshme me Ilir Metën

LEXO EDHE:  Aksident në Rrogozhinë/Humb tragjikisht jetën 25-vjeçariPor burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  E rëndë në Vlorë/ Babai tenton të djegë me benizinë dy fëmijët

LEXO EDHE:  Covid-19 në Kosovë/ Dy viktima dhe 49 raste të reja me koronavirus

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  “Mos i trego babit”/ Emina Cunmulaj i “mëson” vajzës 3 vjeçare t’i japë makinës

LEXO EDHE:  I zhdukur prej tre ditësh/ Gjendet i pajetë i riu

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: