Connect with Us

5 vjet pasi djali i tij kreu vetëvrasje, ndahet nga jeta aktori i njohur i Hollivudit

Kryesore Show Biz

5 vjet pasi djali i tij kreu vetëvrasje, ndahet nga jeta aktori i njohur i Hollivudit

Publikuar

-

Aktori Kristoff St John, i njohur për rolin e tij në serialin “The Young and The Restless”, është ndarë nga jeta në moshën 52-vjeçare.

Trupi i pajetë u zbulua nga një mik i St John, i cili e gjeti atë të vdekur në San Fernando Valley, California.

Mjekët mbërritën pas njoftimit për ta gjetur aktorin pa asnjë shenjë jetë.

“TMZ” bën me dije se policia nuk ka gjetur prova për ndonjë shkaktar të mundshëm në këtë vdekje, por gjasat janë që të ketë qenë alkooli.

Aktori dhe bashkëshortja e tij e parë, kampionia e boksit Mia St John, kanë qenë të pikëlluar që kur humbën djalin e tyre Julian në nëntor 2014.

Sipas një artikulli të “Huffington Post”, djali i dyshes, i cili ishte një piktor, ishte diagnostikuar me skizofreni në moshën 18-vjeçare.

LEXO EDHE:  Tronditet Fieri/Çfarë ndodhi pak më parë

Mia dhe Kristoff St John më vonë ngritën një padi civile kundër spitalit psikiatrik duke pretenduar se stafi ishte treguar neglizhent.

Në dimrin e vitit 2017, kur po afrohej viti i tretë i vdekjes së djalit të tij, Kristoff kërcënoi të gjuante veten me armë dhe u mbajt në monitorim për 72 orë.

Por këtë të hënë Mia dha lajmin e keq në Twitter, ku fajësoi sërish spitalin për vdekjen e djalit dhe ish-bashkëshortit.

St John ishte i njohur për rolin e Neil Winters në dramën e CBS që nga viti 1991, për të cilin ishte nominuar 9 herë në Emmy Awards.

Ai kishte dhe dy vajza, Paris dhe Lola.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

LEXO EDHE:  Shuhet Pirro Mani/ Veprat e paharrueshme të personalitetit më të shquar në historinë e teatrit shqiptar

LEXO EDHE:  "Është djalë por vishet me fustan"/Aktorja e famshme tregon historinë e trishtë familjare

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Tronditet Fieri/Çfarë ndodhi pak më parë

LEXO EDHE:  38-vjeçari i jep fund/ Vetëvaret në oborrin e shtëpisë

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  “Nuk flasim, por unë e dua”/ Aktori me origjinë shqiptare flet për marrëdhënien me Demet Ozdemir

LEXO EDHE:  “Nuk flasim, por unë e dua”/ Aktori me origjinë shqiptare flet për marrëdhënien me Demet Ozdemir

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: