Connect with Us

Ç’duhet të bëni me flokët këtë pranverë?

Fashion

Ç’duhet të bëni me flokët këtë pranverë?

Publikuar

-

Dimri nuk është se njihet si stina ideale për flokët. Temperaturat e ulëta na i elektrizojnë e kështu duhet t’i lajmë gati çdo ditë për pak volum. Gjithsesi, kjo nuk është zgjidhje.

Lajmi i mirë është që po vjen pranvera dhe çfarë na duhet ne? Një prerje e mirë dhe një model i ri flokësh!  Flokë të freskëta, të plota dhe të shëndetshme.

Çfarë modelesh janë në modë këtë vit? Hidhni një sy më poshtë!

 

1. Flokë të plota, të shëndetshme

Në fakt, flokët e shëndetshme nuk janë trend, janë arritje! Një prerje me pak shkallzim do t’i bëjë të duken më të plota dhe me më shumë volum.

2. Aksesorët me gurë në kokë!

Do të dukeni chic dhe me shumë stil nëse gjeni diçka klas dhe e vendosni mes flokëve tuaj.

3. Bishti super i gjatë i flokëve!

Dhimbja e kokës ja vlen për këtë pamje.

4. Flokë të prera si me thikë!

5. Si thoni për kapse gjigande në kokë?

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: