Nuk i kemi parë kurrë bashkë, por zbulohet lidhja e motrave Vjollca me Alfion – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Nuk i kemi parë kurrë bashkë, por zbulohet lidhja e motrave Vjollca me Alfion

Publikuar

-

Marina Vjollcën dhe Alfio Rrotanin kurrë nuk i kemi parë së bashku, por ata të dy duket se kanë një marrëdhënie e cila na ka surprizuar.

I ftuar në emisionin “Thumb”, shefi i kuzhinës u pyet se cili VIP nuk i kishte shkuar në restorant dhe përgjigja e tij ishte befasuese për mbarë publikun shqiptar.

“Kushërira ime Marina Vjollca nuk ka ardhur”, tha Alfio.

LEXO EDHE:  "Ne synojmë fitoren"/Motrat shqiptare flasin për performancën që bëri bujë në "The voice of Italy"

Kushërira? Këtë nuk e paskemi ditur, por duke qenë se dhe motrat Vjollca dhe Alfio janë nga Shkodra, nuk është shumë çudi që ata të jenë kushërinj!

Kryesore Show Biz

Akuzohej se kishte bërë operacion të pasmet/Modelja e famshme “çertifikohet” tek kirirgu

Publikuar

-

Modelja e njohur në Instagram për fotot seksi, e quajtur Daisy Keech, merrte vazhdimisht akuza se kishte bërë operacion të pasmet dhe për t’u mbushur mendjen skeptikëve, ajo shkoi te një kirurg estetik dhe kërkoi që të “certifikojë” se nuk i është nënshtruar asnjë operacioni.

Modelja shkoi te një nga kirurgët më të njohur në Beverli Hills, Ashkan Ghavami, i cili bëri verifikimet përkatëse dhe deklaroi me përgjegjësi të plotë se ajo është “bio”.

LEXO EDHE:  "Ne synojmë fitoren"/Motrat shqiptare flasin për performancën që bëri bujë në "The voice of Italy"

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Ishte “pjesë” e bandës/Papagalli që trafikonte drogë ‘arrestohet’ nga policia

Publikuar

-

Një bandë trafikantësh droge në Piaui,Brazil, trajnuan një papagall që të ruante zonën dhe t’i paralajmëronte nëse forcat policore gjendeshin afër. Sapo shihte uniforma blu, papagalli bërtiste “ma, policia!”

Papagalli u arrestua të martën pasdite gjatë një aksioni të planifikuar. “Duhet ta kenë trajnuar,” thotë një nga oficerët. “Në momentin që u afruam, filloi të bërtiste.” Një gazetar brazilian që pati fatin ta takojë papagallin, e përshkroi si “tejet të bindur” dhe me të drejtë.

LEXO EDHE:  "Ne synojmë fitoren"/Motrat shqiptare flasin për performancën që bëri bujë në "The voice of Italy"

Papagalli trafikant iu dorëzua një kopshti zoologjik të zonës ku do të qëndrojë tre muaj duke mësuar të fluturojë. Më pas do të lihet i lirë./Burimi: The Guardian

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

‘Rezervimi i një tavoline shkon deri në 300 mijë dollarë’/Cfarë duhet të dini për eventin më të rëndësishem në botë

Publikuar

-

Met Gala gjithmonë zhvillohet të hënën e parë të muajit maj, ndaj kësaj here do të mbahet më datë 6 maj, dhe tematika, njësoj si çdo vit tjetër është e çuditshme por dhe e veçantë.Ajo është vetëm një muaj larg dhe kjo do të thotë që Vip-at tonë të preferuar do i shohim edhe njëherë në tapetin e kuq, me siguri me një fantazi të shfrenuar në veshje.

Tema duket se mishëron me zë të lartë, modën në lidhje me artin, kulturën pop apo edhe politikën, pasi thelbi i saj qëndron tek dashuria për të çuditshmen, artificialen dhe ekzagjerimin, ndërsa eventi organizohet  nga drejtori artistik i Gucc-it, Alessandro Michele, Harry Styles, Lady Gaga, Serena Williams dhe si çdo vit tjetër kryeredaktorja e Vogue, Anna Wintour.

LEXO EDHE:  "Ne synojmë fitoren"/Motrat shqiptare flasin për performancën që bëri bujë në "The voice of Italy"

Pritet që të pranishëm të jenë Ryan Reynolds, Blake Lively, Nick Jona, Priyanka Chopra, Tom Ford, Donatella Versace dhe Clare Waight Keller si dhe klani Kardashian Jenner.

Sipas Cosmopolitan, biletat këtë vit kanë një çmim prej 35.000 mijë dollarësh ndërsa rezervimi i një tavoline kushton nga 200.000 deri në 300.000 dollarë.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:02 - 25 Prill, 2019

Serbët ndalojnë këshilltarin e kryeministrit të Kosovës

Të enjten, në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Serbisë, në vendin e njohur si “Dheu i Bardhë”, është ndaluar nga...

Aktualitet19:07 - 25 Prill, 2019

SHBA dënon dekretin rus për qytetarët në pjesën lindore të Ukrainës

Shtetet e Bashkuara dënuan dekretin e Presidentit rus Vladimir Putin, që ua bën më të lehtë ukrainasve në lindje të...

Aktualitet18:46 - 25 Prill, 2019

Kim Jong-un dhe Vladimir Putin zotohen për lidhje më të ngushta

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u zotuan për lidhje më të...

Aktualitet18:49 - 24 Prill, 2019

Pritje vllazërore/ Udhëheqësi komunist Kim Jong Un mbrin në Rusi

Sikurse ishte paralajmëruar, udhëheqësi komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, mbriti në qytetin port të Vladivostokut, në rajonin...

Aktualitet18:30 - 24 Prill, 2019

KQZ nuk çertifikon kandidatët e Listës serbe për zgjedhjet në komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk i certifikoi katër kandidatët e subjektit Lista serbe, për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e...

Aktualitet18:22 - 24 Prill, 2019

Gjykata vendos masën e arrestit shtëpiak për 10 gra të kthyera nga Siria

Një gjykatë në Prishtinë vazhdoi të mërkurën dëgjimin e një grupi grash të kthyera nga Siria, nën dyshimet për përfshirjen...

Aktualitet10:28 - 24 Prill, 2019

Luftë kundër dhunës seksuale në rajonet e krizave

Me nismën gjermane Këshilli i Sigurimit të OKB kërkon me një rezolutë që komuniteti botëror të luftojë më ashpër dhunën...

Aktualitet19:04 - 23 Prill, 2019

Rusia do të marrë me qira portin sirian të Tartusit

Medie të të dyja vendeve raportojnë se përfaqësues të qeverisë ruse kanë zhvilluar konsultime me Presidentin Assad për një marrëveshje....

Aktualitet18:32 - 23 Prill, 2019

Kim Jong Un dhe Vladimir Putin takohen të enjten në Vladivostok

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, do të udhëtojë këtë javë drejt qytetit rus të Vladivostokut për një...

Aktualitet18:26 - 23 Prill, 2019

Gratë e kthyera nga Siria nën hetime për përfshirje në terrorizëm

Rënia e grupit militant Shteti Islamik, që dikur kontrollonte mbi 100 mijë kilometra katrorë territor dhe së paku tetë milionë...

Aktualitet09:16 - 23 Prill, 2019

Fitorja e Selenskyjt në Ukrainë/ Shpresa e lindur nga zemërimi

Në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë aktori i komedisë, Volodymyr Selenskyj arriti një rezultat rekord. Pse i besojnë atij kaq shumë...

Aktualitet16:54 - 22 Prill, 2019

Vrau bashkëshorten dhe gruan e djalit/ Zbulohet arsyeja e krimit

Vrasja e trefishtë në lagjen Dardania në Prishtinë ka tronditur vendin. Një burrë ka vrarë gruan e djalit, gruan e...

Aktualitet14:56 - 22 Prill, 2019

Horror në Prishtinë/ Tre të vrarë me armë zjarri 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Prishtinë. Policia e Kosovës bën të ditur se tre...

Aktualitet14:42 - 22 Prill, 2019

Zeng Yi në Firenze, Kina në një shkrepje fotografike!

Intervistoi Dr. Dritan Haxhiraj: Prof Rocca, Ju jeni Drejtori i Akademisë së Arteve te Bukura të Firences, kohët e fundit...

Aktualitet14:00 - 22 Prill, 2019

Tragjedia në Sri Lanka/Miliarderi i ASOS humb tre fëmijët e tij

Numri i të vdekurve në sulmet e Sri Lanka është tani në 290, pas një serie shpërthimesh në kishat dhe...

Aktualitet11:23 - 22 Prill, 2019

Pendarovski dhe Siljanovska-Davkova në balotazh/ Vendosin votat e Rekës

Në Maqedoninë e Veriut u mbajt dje raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në balotazh u kualifikuan dy kandidatët maqedonas....

Aktualitet09:47 - 22 Prill, 2019

Bilanc lufte/ 290 të vdekur, mbi 500 të plagosur  

Ka shkuar në 290 numri i personave që kanë ndëruar jetë, ndërsa 500 të tjerë kanë mbetur të plagosur në...

Aktualitet09:27 - 22 Prill, 2019

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Pendarovski fiton raundin e parë 

Stevo Pendarovski, kandidat i 31 partive në pushtet të udhëhequr nga Lidhja Social-Demokrate, është shpallur fitues në raundin e parë...

Aktualitet23:31 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale/ Kandidati Blerim Reka fiton komunat shqiptare

Blerim Reka, kandidati shqiptarë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, ka dalë kryesues në shumicën e vendbanimeve shqiptare,...

Aktualitet23:01 - 21 Prill, 2019

Numërohen 70 % e votave/ Mësoni kush e kryeson garën për President i Maqedonisë

Burimet më të fundit nga zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut flasin se janë numëruar rreth 70 % e votave....

Aktualitet22:28 - 21 Prill, 2019

Komediani mposht bisnesmenin, zgjidhet president i Ukrahinës

Presidenti aktual i Ukrainës, Petro Poroshenko, përfundimisht e pranoi humbjen, duke i njohur fitoren rivalit të tij në zgjedhje Volodimir...

Aktualitet21:16 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni/ Kandidati shqiptar fiton Gostivarin

Burime nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë Veriore, kanë publikuar në ueb faqen e vet zyrtare rezultatet e para...

Aktualitet20:23 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale maqedonase/ Ja pjesëmarrja në komunat me shumicë shqiptare

Shqiptarët janë faktor determinues në përcaktimin e kandidatit fitues të garës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kjo...

Aktualitet20:15 - 21 Prill, 2019

Forcohet aleanca e populistëve para zgjedhjeve europiane

Euroskeptikët bashkojnë forcat para zgjedhjeve europiane. Tani edhe kryetarja e „Bashkimit Kombëtar“ francez, Marine Le Pen iu bashkua aleancës së...

Aktualitet20:11 - 21 Prill, 2019

Edhe sa kohë do të qëndrojë në post Angela Merkel?

Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret...

Aktualitet20:02 - 21 Prill, 2019

Fitore apo balotazh?/ Përfundon votimi për Presidentin e Maqedonisë së Veriu

 Ndërkohë që konform ligjit zgjedhor, ora 19.00 ka sjellë mbylljen e të gjitha qendrave të votimit, duke i dhenë fund...

Aktualitet18:41 - 21 Prill, 2019

Ukrainë, kandidatët presidencialë në balotazh

Zgjedhësit në Ukrainë u drejtuan sot tek kutitë e votimit për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të vendit. Balotazhi ka...

Aktualitet18:30 - 21 Prill, 2019

Po merrte pjesë në një ceremoni mortore/ Rrihet lideri i opozitës

Lideri opozitar, megjithse mbrohej nga Njësia e Operacioneve Speciale e policia, pasi u mor nga zona ku ndodhej, është dërguar...

Trending

Read previous post:
haradinaj ngushellon familjen e dacit
Haradinaj lajmëron rritjen e pagave për punojësit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një postim në rrjetet sociale shkruan se dita e sotme është një ditë historike...

Close