Connect with Us

Kjo grua ka një burrë, një të fejuar dhe dy të dashur: “Jemi të lumtur”

Kryesore Show Biz

Kjo grua ka një burrë, një të fejuar dhe dy të dashur: “Jemi të lumtur”

Publikuar

-

Nuk është rasti klasik i një marrëdhënieje, por Mary Crumpton nga Britania e Madhe ka një burrë, një të fejuar dhe dy te dashur.

Mary jeton me bashkëshortin, Tim, 43 vjeç, të fejuarin, John, 53 vjeç ndërkohë që dy të dashurit, Michael, 63 vjeç dhe James, 73 vjeç, jetojnë në një shtëpi tjetër pranë.

Mary është një mësuese me profesion dhe vendosi ta përqafojë këtë mënyrë jetese në moshën 29-vjeçare.

“Të jetosh në një shtëpi me më shumë se një partner është diçka që kam bërë për disa vite. Unë mendoj se në shumë mënyra nuk është ndryshe nga të jetuarit në një shtëpi të përbashkët me një grup miqsh apo familjesh.”-shprehet ajo.

“Tim dhe John shkojnë mirë, pak a shumë si vëllezër, dhe ndajne të njejtat pasione. Ata kanë diçka të përbashkët: që të dy me duan mua natyrisht”-tregon Mary me shaka.

“Ashtu si në çdo marrëdhënie edhe në raportin tonë mund të lindin pasiguri. Megjithëse në një farë forme ka më pak xhelozi, pasi ti nuk ke frikë se një partner mund të tradhtojë apo mashtrojë, sepse nuk ka pse për diçka që është e lejuar gjithsesi.”-rrëfen ndër të tjera ajo, ku thotë që secili nga 4 partnerët e saj është i lirë të krijojë edhe marrëdhënie me gra të tjera, përveç saj.

Ndërkohë, e pyetur për një fëmijë në familjen e saj, ajo shprehet: “Nuk kam dëshirë të kem fëmijë. Nuk është diçka që planifikojmë.”

“Ka disa gra që mendojnë se unë jam një “grua që ha burrat” dhe se do të përpiqem t’i josh burrin e tyre dhe kjo më bën të qesh. Më kanë thënë gjithashtu se ajo që bëj unë është ‘kundër ligjit të Perëndisë’, megjithëse në fakt ka shumë raste në tekstet e krishterimit dhe islamit që lejojnë martesa e shumëfishta.

“Sidoqoftë, njerëzit janë të hapur të mendojnë ç’të duan ndaj mënyrës sime të jetesës, por ata mund të shohin se unë jam e sinqertë me partnerët e mi dhe se të gjithë ne jemi të lumtur”-shprehet në fund Mary.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Çfarë ndodhi? Ish-gruaja e partnerit të ri të Lady Gaga-s “thumbon” me një mesazh indirekt këngëtares

Publikuar

-

lady gaga perlotet

Prej disa muajsh portalet u “mbushën” me lajmet se këngëtarja e njohur Lady Gaga ishte në një lidhje me aktorin Bradley Cooper. Por së fundmi ajo hodhi poshtë gjithe zërat pasi u fotografua në një darkë romantike me të dashurin e saj të ri Dan Horton, teknik zëri, me të cilin ajo u pa duke u puthur.

Por , ky lajm nuk është pritur mirë nga ish-bashkëshortja e Horton e cila  ka publikuar në profilin e saj në Instagram një foto, përshkrimi i së cilës ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

“Poker face”- është përshkrimi i fotos, fjalë të cilat në fakt janë pjesë e këngës së Lady Gaga-s.

Ende nuk dihet nëse kjo ishte thjesht rastësi, apo ish-bashkëshortja e Horton po përpiqet t’i japë një mesazh këngëtares.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Ka ardhur momenti të mbyll këtë kapitull”/ Moderatori i njohur shqiptar largohet nga emisioni i mëngjesit

Publikuar

-

Pas 3 sezonesh të suksesshëm, moderatori i njohur i emisionit “Mirëmëngjes Shqipëri”, Arbër Çepani, ka lajmëruar së fundmi përmes një statusi të gjatë në profilin e tij në Instagram se po largohet nga emisioni.

Ai ka vendosur ta mbyllë këtë kapitull për t’iu dedikuar më shumë sipërmarrjes dhe projekteve të reja televizive.

“3 sezone, 3 vite të jetës time, 1095 ditë përkrah jush çdo mëngjes, nëpërmjet dritares së televizionit…Kanë qene ndër vitet më të bukura të jetës time profesionale dhe personale. Jam munduar me çdo forcë, me çdo frymëmarrje, me çdo energji të jemi edhe zëri juaj edhe zëri i atyre që punojnë çdo ditë për një vend ku ujiten ëndrra dhe vendi nuk i njihte. Falenderoj nga i pari tek i fundit çdo pjesëtar të stafit “Mirëmëngjes Shqipëri”, nga gazetarët tek kameramanët.”-shkruan Arbri.

“Falenderoj drejtorin e programacionit, mikun tim, Rezart Aga që ka besuar gjithmonë tek unë që nga dita e parë. Falenderoj drejtorin e përgjithshëm Z. Thoma Gëllçi, që në ditë jo të lehta lirie fjale si këto që jetojmë, ka respektuar gjithmonë lirinë time të mendimit, duke vërtetuar për të disatën herë, që televizioni publik sot, është më publik se asnjëherë. Falenderoj kolegen Blerinën, që ma bëri shumë më të bukur këtë udhëtim, tani besoj jemi gati të aplikojmë për ndonjë studim mbi “harmoninë midis kolegësh”! Por mbi të gjitha ju falenderoj ju. Dashuria që më keni dhuruar nëpërmjet mesazheve dhe përqafimeve tuaja pas çdo emisioni i ka dhënë kuptim çdo lodhjeje dhe sakrifice. Ka ardhur momenti që të mbyll këtë kapitull të jashtëzakonshëm për mua të emisioneve të mëngjesit, për t’iu dedikuar më shumë sipërmarrjes dhe projekteve të reja televizive. Ju dua shumë. Dhe nga zemra faleminderit”-ka përfunduar ai.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: