Connect with Us

Basha, thirrje qytetarëve/T’i hedhim armët e Ramës në Lanë

Aktualitet

Basha, thirrje qytetarëve/T’i hedhim armët e Ramës në Lanë

Publikuar

-

kreu i pd, lulzim basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qëndruar edhe ditën e  sotme në qytetin e Fierit.

Nga atje, Basha u kërkoi qytetarëve që më 16 shkurt të bashkohen e të hedhin në Lanë dëshpërimin, mosbesimi, humbjen e shpresës e të gjitha armët e kryeministrit Edi Rama.

“Dëshpërimi, humbja e shpresës, dyshimi, mosbesimi janë armët e fundit të kësaj bande në pushtet, ndaj ju ftoj më 16 shkurt t’ja hedhim në Lanë këto armë që të gjithë së bashku të rindezim motorët e ekonomisë, mirëqenës përmes lirive, mundësive, punësimit që do t’i bëjmë realitet përmes planit tonë ekonomik”-u shpreh kryedemokrati./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Tirana nesër 6 orë pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në zonat e mëposhtme.

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 29 korrik

Në kuadër të investimit për mirëmbajtjen e kabinave, në datën 29 korrik gjatë intervalit kohor 09:00-15:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë

LEXO EDHE:  Fillimi i reshjeve të shiut në Korçë/ Braimllari: Pushteti lokal duhet të marrin masa!

LEXO EDHE:  Studenti akuza Ramës/ I dimë qëllimet e tua, po plotëso kërkesat

Pjesërisht rruga “Odhise Paskali”, rruga “Hoxha Tahsim”, rruga “Qazim Vathi”

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

U akuzua se dekonspiroi operacionet e OFL-së/ Apeli rrëzon kërkesën e Artan Shkëmbit, s’ka kthim në detyrë

Publikuar

-

Nga

U akuzua se dekonspiroi operacionet e OFL-së/ Apeli rrëzon kërkesën e Artan Shkëmbit, s’ka kthim në detyrë

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të ish kreut të OFL-së Artan Shkëmbi.

Shkëmbi u hetua fillimisht nga SPAK për “korrupsion” dhe “nxjerrje sekreti hetimor”.

Kanë qenë ndërkombëtarët ato që kanë sjellë informacione se Shkëmbi është i përfshirë në korrupsion dhe nxjerrje të sekretit hetimor.

Gjykata dhe më parë kishte vendosur pezullim nga detyra për Shkëmbin, por ia hoqi se mbaroi afati.

Njoftimi i Gjykatës:

Në datë 21.07.2021, në Gjykatën e Apelit Tiranë, u zhvillua gjykimi lidhur me caktimin e masës së sigurimit  për personin nën hetim A.SH,  i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Zbulimi i akteve ose të dhënëvae sekrete” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga neni 295/a dhe 259  të Kodit Penal. Shtetasi A.SH është punonjës policie dhe dyshohet për nxjerrje dhe dhënie  informacioni personave të interesuar nga sistemi Deepsee.

LEXO EDHE:  Shtimi i rasteve të reja me Covid/ Apeli i fortë i Manastirliut: Ju lutem dëgjojini thirrjet!

Lidhur sa më sipër, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë me vendimin nr. 459/4 Akti, datë 15.07.2021 ka vendosur:

LEXO EDHE:  Shtimi i rasteve të reja me Covid/ Apeli i fortë i Manastirliut: Ju lutem dëgjojini thirrjet!

-Përsëritjen e së sigurimit personal ndalues “Pezullimin e ushtrimit të një detyre apo shërbimi publik” për personin nën hetim  A.SH.

Çështja në apel u shqyrtua mbi bazën e ankimit të bërë nga personi nën hetim A.SH.

Gjykata e Apelit Tiranë me vendimin nr. 656 datë 28.07.2021 vendosi:

– Lënien në fuqi të  vendimit nr. 459/4 Akti, datë 15.07.2021 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

U shkarkua për mosjustifikim pasurie/ KPA lë në fuqi vendimin e KPK për gjyqtarin e Krimeve të Rënda

Publikuar

-

Nga

U shkarkua për mosjustifikim pasurie/ KPA lë në fuqi vendimin e KPK për gjyqtarin e Krimeve të Rënda

KPA ka vendosur të lë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Krimeve të Rënda, Luan Hasneziri.

Ky i fundit është shkarkuar nga detyra për mosjustifikim pasurie.

Njoftimi i plotë:

Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Ardian Hajdari kryesues, Ina Rama relatore, Albana Shtylla, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo anëtarë, shpalli vendimin për çështjen (JR) nr.61/2019, datë 10.12.2019, që lidhet me ankimin e subjektit të rivlerësimit Luan Hasneziri, kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nr. 170, datë 26.06.2019.

LEXO EDHE:  “Nuk duam t’iu shikojmë në spital”/ Mjekja e “Shefqet Ndroqit” thirrje qytetarëve

LEXO EDHE:  Bashkëthemeluesi i Lëvizjes për Ndryshim thirrje qytetarëve/ Mos lejoni votën të bëhet objekt shit-blerjeje

Në përfundim të gjykimit në dhomë këshillimi, trupi gjykues, bazuar në nenin 66, pika 1, germa “a” e ligjit nr.84/2016, “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, në mënyrë unanime, vendosi:

Lënien në fuqi të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nr. 170, datë 26.06.2019, që i përket subjektit të rivlerësimit Luan Hasneziri.

Ky vendim është përfundimtar dhe ka efekt të menjëhershëm. U shpall sot, në Tiranë, më datë 28.07.2021.

 

 

LEXO TE PLOTE