Connect with Us

Festivali i RTSH, Bojken Lako merr këtë vendim të rëndësishëm

Kryesore Show Biz

Festivali i RTSH, Bojken Lako merr këtë vendim të rëndësishëm

Publikuar

-

Ndër vite rockerin e njohur Bojken Lako e kemi parë të marrë pjesë në festivale të ndryshme por zgjedhja e tij kryesore ka qenë “Festivali i këngës në RTSH”. Ai i ftuar këtë javë në barin e emisionit “THUMB” të Fatmës dhe Aulonës dhe i pyetur në lidhje me këtë fakt u shpreh se nuk do të marrë më pjesë.

“Unë kam marrë pjesë 7 herë në Festivalin e Këngës,por nuk e kam pasur si qëllim të shkoj në Eurovision.  Ka qenë vetëm njëherë kur isha në bashkëpunim me shokët e mi nga jugu i italisë para 10 viteve që kënga kishte një mesazh për kufinjtë  dhe ishte me dy gjuhë e mendova këtë gjë, por momentin që nuk shkova atë vit nuk e mendova më atë gjë sepse unë jam tip që kam edhe shumë emocione.

LEXO EDHE:  Seanca parlamentare/ Ruçi "kryqëzon" RTSH

E kam vendosur nuk do të marr më pjesë në Festival edhe sivjet thjesht ishte një punë ashtu që mora pjesë sepse nuk doja.”  – përfundoi Bojken Lako dhe shohim sa do ta mbajë fjalën.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

LEXO EDHE:  Festivali Coachella 2019/Larmishmëri ngjyrash dhe veshjet fantastike pushtojnë Kaliforninë

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i vëllezërve në Shkodër/ Artan Hoxha publikon videon shokuese

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Seanca parlamentare/ Ruçi “kryqëzon” RTSH

LEXO EDHE:  Festivali i këngës në RTSH, publikohen klipet prezantuese të artistëve pjesëmarrës

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Skandal më vete/ RTSH ka një lajm të papritur për finalen e Superkupës mes Skënderbeut dhe Laçit

LEXO EDHE:  E ku ka më bukur se të shohësh një festival në 3D/ Këtë ka bërë dhe DiCaprio

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: